שלום, שאלה.

p k a k

New member
שלום, שאלה. ../images/Emo13.gif

אני מקווה שזה אכן המקום הנכון לשאול את שאלתי, משום שתיאור הפורום אינו בידיוק עונה על הקריטריונים.
ובכן, כיצד מכשירים אלקטרונים (לרבות מחשבים וטלפונים נידיים) הפועלים על זרם מסוג DC ("ומונעים" למשל על סוללת Li-Ion), יכולים לזהות את כמות המתח האגורה בסוללה? הרי, שבניגוד לזרם AC אשר ממוצע הזרם יכול לקטון באופן הדרגתי; בזרם DC, המתח הינו קבוע באופן תמידי ואי אפשר לבסס את החישוב ע"י ממוצע - ברגע שהזרם קטן הרי שהמכונה מפסיקה לעבוד. המטרה: בניית ציוד עזר לרובוט שיזהה את הזמן הנותר לשימוש בסוללה. באפשרותנו להכין פונקציה המבוססת על "ספירת זמן", אך הבעיה טמונה בכך שאנו צריכים לעמוד בההנחה שהסוללה טעונה במלואה או/ו לא נפגמה. אשמח לתשובה או שתזרקו אותי למקום הנכון בגוגל, כי מידע לא מצאתי, תודה.

DigiGil

New member
לא בדיוק התשובה, אבל התחלה..

במהלך שיטוטים באינטרנט (מין מנהג מגונה שיש לי..
), נתקלתי במסמך הזה (לחץ על הלינק, אם המסמך לא נפתח כעבור מספר שניות, זה סימן שאתה צריך להתקין את התוכנה החינמית:Acrobat Reader). אני מקווה שאין לך בעיה עם אנגלית טכנית, כי המסמך הזה ממש קשור למה שאתה מחפש (קיבול סוללה במערכת רובוטית ניידת). לא התעמקתי בטקסט יותר מדי, אבל נראה שיש בו תובנות שעשויות לעזור לך. בברכה DigiGil

p k a k

New member
לא, זו בידיוק התשובה. ../images/Emo13.gif

הינך אדיב ביותר - יכלת לקחת את זה בהנחה שאני מבין טיפ'לה במחשבים, וידוע אנגלית.
ובכן, כמו ששיערתי, הכל מבוסס על estimations, וזה אומר שצריך ליצור סט חדש של לוחות-אם לרובוטים.
תודה.

DigiGil

New member
שמחתי לעזור...

אגב, אם כבר אתה הולך לבצע שינויים לא טריביאליים.. כדאי לך לשקול להשתמש בצ'יפ מוכן לצורך הערכת מצב הסוללה.. אני לא מומחה לענייני סוללות, אבל אני יודע שיש כמה צ'יפים שהתפקיד שלהם בעולם הזה קשור ישירות לסוללות.. נסה למשל להכניס את המילים הבאות בגוגל: "DS2764 battery". ייתכן שהג'וק הנ"ל הוא רק "מנהל טעינה" לסוללות אבל ייתכן גם שהוא יכול לספק מידע לגביי מצב-סוללה (אני לא מכיר אותו היטב), בדוק את זה.. בברכה DigiGil

p k a k

New member
תודה, רק ש... ../images/Emo13.gif

הסוללה עצמה מנותקת מלוח האם, וספק אם יהיו מספיק SOCKET'טים לקלוט מאפיינים חדשים לכרטיס. משמה, עיצוב מחדש. שוב, תודה.

למעלה