שלום שמי דנה ואני עוסקת בכל הקשור ל-pdd

• פותח הנושא mdpl
  • פורסם בתאריך

mdpl

New member
שלום שמי דנה ואני עוסקת בכל הקשור ל-pdd

ובכלל כל הקשור לחינוך מינוחד מאוד מעניין אותי ומסקרן אותי מאוד. שמעתי לאחרונה על תיסמונת שניקראת "תיסמונת אנגלמן" ואני ממש לא מוצאת עליה שום דבר -בעיברית!!!! אשמח מאוד יש יש למישהו מאגר מסויים של כל התיסמונות, ממש כל התיסמונות שלצערי ישנם, וכמובן על הדרך גם "תיסמונת אנגלמן". תודה רבה ושבת שלום

תסמונת אנגלמן

תסמונת אנגלמן הינה מחלה גנטית, שעד לא מזמן נכנסה לספקטרום של הPDD. מאפייניה: -איחור התפתחותי ניכר (שונה בחומרתו מילד לילד) - העדר דיבור, או שימוש במילים ספורות בלבד, אך הבנה ותקשורת לא מילולית ברמה גבוהה יותר מיכולת הדיבור - חוסר שיווי משקל, אטקסיה, הליכה נוקשה או “בובתית“, היפוטוניה (בשלב המוקדם) והיפרטוניה (בשלב מאוחר יותר) - תנועות בלתי רצוניות כולל רעידות קלות של הידיים, תנועות פתאומיות ולא מבוקרות, נפנוף של הידיים - התנהגות אופיינית: חיוך וצחוק לרוב, טבע חם ואוהב, שמחה וחברותיות - כושר ריכוז נמוך והיפראקטיביות. - קשיי אכילה בעיקר בגיל צעיר: בעיות מציצה, רפלוקס, העדר שגשוג - איחור בגדילת היקף הראש (ניכר בד“כ עד גיל שנתיים) - איחור בישיבה, בזחילה ובהליכה - אפילפסיה: ההתקפים הראשונים מופיעים בד“כ לפני גיל שלוש, ונעשים קלים יותר ולפעמים אף נעלמים אחרי גיל ההתבגרות -הפרעות שינה קשות. יש אתר מושקע ויפה של הורים לילדי התסמונת שנקרא:www.angelmanisrael.org.il והמלצה נוספת: האתר של בית לורן- שיכול לעזור לך גם כל תחום ה-PDD והאוטיזם. מקווה שעזרתי.

למעלה