שלום

שלום

נעים לכתוב פה לראושנה - אולי מישהי פה היתה בסיטואציה ...
הריון פונדקאית יקר יצא לדרך.
הוחזרו 2.
נקלטו 2.
בבדיקת הדופק - 1 פרש - קטן וללא דופק ושני ברוך השם החליט להישאר עם גודל מתאים לשבוע ודופק תקין

אני לגמרי מבינה שזה הריון יחיד ולא תאומים .
התחנה באה - בדיקות גנטיות
הרופא לא שש למי שפיר מחשש לסיכון השק ההריון וכו'
הוא הציע בדיקת NIPT שאינה מתאימה מסתבר לסטטוס הזה ואז הוחלט על VERACITY שכן מתאימה לסוג הזה של ההריון - תאומים שהפך ליחיד.
יש פה אחיות למצב? 2 שהפך ל1
איזה בדיקות עשיתן ?
אשמח להכוונה.
בברכת יום שמח

Eco12li

New member
מכירה את הנושא מקרוב

לאחר ivf אני עכשיו בהריון יחיד שהתחיל מתאומים בשני שקים נפרדים. בשבוע 11 לאחד העוברים הפסיק הדופק.
השניה בינתיים מתפתחת יפה.
בשבוע שעבר עשיתי מי שפיר.
יודעת שזה הריון יקר
יודעת שבדיקות הדם אינן אינדיקטיביות בדכ מכיוון שיש השפעה של העובר שלא התפתח על הרכב הדם.
לא מכירה את הבדיקה השניה אבל ממה שאני יודעת אם העובר הפסיק להתפתח כבר סביב שבוע 7 של הדופק הרי ש9-10 שבועות לאחר מכן הוא אמור להיספג כמעט במלואו והשפעתו על התוצאות יורדת משמעותית.
שווה לך להתייעץ עם יועץ גנטי לגבי סוג הבדיקה המומלץ לך.
בכל מקרה תבחרי את הבדיקה שתהיי הכי שלמה עם עצמך שעשית..
והמון מזל טוב ובהצלחה ושיעבור רגוע

תודה רבה על המענה

אין לי מושג מתי השני פרש מהדרך אבל בשבוע 7 ועוד 5 ימים השק היה ריק...אני ממש ירוקה בתחום ולא יודעת כיצד עלי לנהל את ההריון הזה. קשה...

Eco12li

New member
בפונדקאות גם לי אין מושג..

זה נשמע מורכב.. אולי כדאי שתכיני טבלה עם הבדיקות הנדרשות ומתי ולקראת כל בדיקה משמעותית תצטרכו להחליט על מי יעשה את הבדיקה איפה האם בכלל לעשות וכו..
בכל מקרה הכי חשוב שתצאי מזה בסוף עם תינוק/ת בריא/ה
(-:

עוד נקודה לגבי הבדיקה לפונדקאית

שימי לב שבגלל שבודקים את זה באמצעות הדם שלה, מומלץ לבצע את הבדיקה בשבוע מתקדם יותר (משהו שקשור באפשרות טובה יותר להפריד את הdna של העובר, כך הסבירו לי בהריון שלנו), ולא כל החברות עושות את זה. :)

חוזרת לספר

קטנצ'יק יצא מצטיין בדיקות ואין שום חשש קונקרטי לזוועה גנטית
מחכה בקוצר רוח לסקירה 1
אני בכלל לא מאמינה שאני כותבת את זה..
סקירה 1...הריון פעיל...בדיקות טובות...
ייקום מקביל

למעלה