שלום
משלומכם ?

עטרה ב ט

New member
שלום ../images/Emo13.gif ../images/Emo39.gif משלומכם ?

ברכות לפורום
. יש משל נורא נחמד של גואנקה (גואנקה זה המורה המקסים של הויפסנה). גואנקה אומר: נגיד שאדם חופר באר. חופר חופר חופר, בא איזה אדם ואומר לו: עזוב אותך, כאן צריך לחפור כל כך עמוק כדי למצוא מים, יותר עדיף תחפור שם. האיש הולך לשם. חופר באר. חופר חופר חופר. בא אדם אחר. אומר לו: עזוב אותך, כאן אין בכלל מים, אולי תלך לשם, יותר עדיף. האיש הולך לשם. חופר באר. חופר חופר חופר. בא אדם נוסף, וכך הלאה. מה נהיה? חפר האיש שלושה בארות ומים אין לו ! יותר עדיף מצאתם מקום? נוח לכם? רוצים לחפור באר? יאללה, סבבא, תחפרו. לא נוח לכם? גיליתם שלא מתאים? לכו תחפרו במקום אחר. רק תזכרו, שמי שכל הזמן עובר ממקום למקום, בסוף מתאמץ המון, אבל מים אין לו........
. אנחנו, מחפשי הרוחניות, נופלים בפח הזה כל הזמן. בגלל זה כל כך אהבתי את המשל הזה
. (הבאר שלי אגב, ממוקמת טוב טוב בויפסנה
). עטרה פורום 225.

עטרה ב ט

New member
כתבתי את ההודעה וברוב ענין עברתי

למאמרי הפורום לראות איזה דברים יש ללמוד כאן
. והופס, הפלא ופלא, גיליתי שמנהל הפורום טרח לקטול את השיטה שכל כך תרמה לי. כמה מוזר. כמה לא אופייני לאנשים שאמורים להיות בשלווה עם הרגשות שלהם.
. לא מבינה כלום במ"ט, אבל מה אומר ומה אגיד, הדברים שכתובים שם על הויפסנה פשוט נובעים מאי הבנה. חבל.

drall

New member
ובכן עטרה

אם שנינו נישאר בפורום הזה ואם אני אשאר המנהל , אולי תביני עוד כמה דברים שאת לא מבינה כרגע דרול

עטרה ב ט

New member
ובכן, דרול, אני בטוח לא אשאר בפורום

שאתה המנהל שלו, וכולי תקווה בשביל תפוז שגם אתה לא תישאר המנהל פה.

אליקים

New member
בזכות ולא בחסד

שלום לך עטרה שנינו "נקלענו" לפורום הזה, בפעם הראשונה, בערך באותו זמן. דרול העביר לפורום סיפור על בודהא. קראי את הסיפור. הסיקי את מסקנותיך. מוסר ההסכל, של הסיפור הנ"ל, הנו: תשחה עם הזרם! לא נגדו! לפני שאת בורחת, תדמייני, שאת בודהא, ודרול הנו, איש הזרתות. עכשיו תחליטי מה עלייך לעשות. בטוח שתקבלי החלטה נכונה. סתם הערה: דרול אולי מנהל הפורום. אך את זו שקובעת איך הוא יראה. כל טוב אליקים

מודט1

New member
אליקים,יישר כוח כל הכבוד.

ראייה מופלאה, ובמקום. לי בכלל נראה שדרול מנסה לחקות את "אוורד שטרן" או "אושו", רק מה לא כל כך בהצלחה. אך מהעז יצא מתוק. הוא מצליח לקרב בין באי הפורום. תודה והמשך כך. מודי.

d_maya

New member
עטרה אני איתך../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

באמת לא נעים להשתמש במילים קשות בתחום עדין ואלגנטי כמו המדיטציה, אבל רציתי לומר לאחר שיצא לי כבר לשוטט בין הפורומים השונים ולהגיע לפורום זה יותר מפעם אחת, שכל פעם אני בהלם מהשטויות שאנשים כותבים כאן. נראה לי שגם דברים שכתובים על מדיטציות שלא שמעתי עליהם אפילו, כתובים בצורה כל כך פשטנית ומלהגת, שלדעתי עושים עוול לא קטן עבור אנשים שבאמת מעונינים ללמוד משהו. בעצם מה שרציתי לומר הוא שיש לקחת את המדיטציות השונות הרבה יותר ברצינות וכמו שניתן לראות בחלק מהפורומים, כמו לדוגמה פורומים לתיכנות, באים הרבה אנשים עם שאלות, אבל העונים להם הינם בדרך כלל אנשים שמכירים את התחום ולא סתם פלספנים. קרוב לוודאי שרוב באי הפורום הזה לא קראו אפילו ספר אחד רציני של איזה נזיר בודהיסטי או הוצאות ספרים שמתיימרות לחוות דעה מלומדת על התחומים המדוברים כאן ובעיקר קודם כל דעה אובייקטיבית ולא מתלהמת. ובכלל תעשו טובה ואל תשתמשו במילים בשפות פאלי/סנסקריט שאתם בכלל לא יודעים מה הפירוש שלהם, מעבר למה שנהוג להניח ב"זאנר", ובנוסף הרבה פעמים אתם לא אומרים/כותבים אותם כמו שצריך. יאללה אז אשמח לאיזה פידבק רציני ברוח טובה. be happy

את צודקת

הדברים שנכתבו על מדיטציית הויפאסנה נובעים מחוסר הבנה. ולגבי המ"ט, גם אני לא מבין בה הרבה,
למרות שאני מדריך מדיטציה. דווקא בגלל אופי הכתיבה הזה וסגנון הניהול הזה, נראה לי שאני אבקר פה מדי פעם כדי לחוות את דעתי על נושאים שונים.
להזיק זה לא יזיק.
והערה נוספת, אני לא חושב שמנהל הפורום התיימר להיות בשלווה עם הרגשות שלו. וחוץ מזה, גם אני די מתלהם ומדבר שטויות לפעמים, ביחס לנושאים שנוגעים לי בנקודות רגישות. המדיטציות שאני מתרגל העניקו לי המון, אבל לא הפכו אותי ליצור שלו וחיובי נטול התפרצויות רגשיות ודחפים לקטול כל מיני דברים. לפעמים גם אני יוצא ממש מדעתי מכל מיני דברים
- בחיי
. שלך באהבה בן

drall

New member
בוא ונבהיר דבר אחד

אני לא גם אתה ואתה לא גם אני הטעות של גוואנקה היא שהוא משתמש באלימות במקום בו נדרשת עדינות. מילא , אם הוא היה עושה את זה על אישתו, יש בשביל זה מוקדי סיוע , אבל הוא עושה את זה על התלמידים שלו וזה עשוי לגרום להם עיוות. יש נסיבות מתאימות להפעלת כוח אבל גוואנקה לא מבין אותן ונראה לי שאני בספק רב אם הוא בכלל מודע למה שהוא עושה דרול

emptyness

New member
פגשתי גם אנשים שאמרו ´שנתקעו´

זמן רב מדי עם גואינקה ,על זה יש ספור זן יפה שאומר שבכל זאת כדאי לפעמים לרדת מהרכבת לכמה דקות להסתכל שהיא רכבת שהיא בכיוון הנכון זה לא מזיק על זה גואינקה לא כועס . הרבה metta .

עטרה ב ט

New member
תצ´מע, אם היה לי מספיק משמעת עצמית

לתרגל כמו שגואנקה דורש........אולי היתי בסכנת היתקעות......
אבל אייפפפפפפפה ! בכלאופן, מהעשרה ימים עצמם הרווחתי המון ורק על זה אני ממש מודה לאיש המקסים הזה
. שאגב, הוא ודאי לא היה בעד היתקעות, אלא העמקה
ויש הבדל גדול
....

drall

New member
מוזר

אבל מתוך חמישים אנשים בערך , שאני מכיר ועשו את הויפאסנה אצל גוואנקה, ארבעים ושמונה אומרים בדיוק את המילים האלו. וזה בדיוק מה שכתבתי כשכתבתי על הויפאסנה. ואני אומר שוב, ויפאסנה היא טכניקה טובה. הצורה שגוואנקה וכפיליו מעבירים היא גרועה והיא גורמת לאנשים רק לעשות פחות מדיטציה. אה וגם להיות פחות במדיטציה דרול

וואו!

דיברת עם המון אנשים. כל הכבוד! אני מודה שלא דיברתי עם כל כך הרבה אנשים בוגרי קורס הויפאסנה. לדעתי טוב שיש כל מיני אפשרויות בעולם המדיטציה. האפשרות להקלע לתוך סיטואציה מחמירה, בה תובעים ממך "להכנס לעיגול" ולא לצאת ממנו עד שהנשמה יוצאת לך ואפילו קצת אחר כך, היא אפשרות נפלאה. היא נותנת הזדמנות שלא תסולא בפז. היא גורמת למיינד לבעוט ולהשתולל - וזוהי אולי בין היתר מטרתה. לדעתי סגנון ההעברה של גונאקה יחד עם הטכניקה שלו, הם חבילה אחת נהדרת. הם חלק מההפקה שנועדה כולה למיינד. זוהי טכניקה-בתוך-טכניקה, העושה שמות בהרגלי הבריחה והטשטוש הפנימיים שלנו. עם זאת, אותה טכניקה בסגנון העברה שונה, שהוא יותר כלבבך, אין ספק שבדרך אחרת תהא נפלאה ותתרום הרבה מאוד למשתתפים. ואכן, אתה צודק, אני מאוד שמח על כך שיש גם סגנונות אחרים ושיטות אחרות. ביניהם כאלה שמעודדים אותנו למדוט ולא גורמים לנו להאמין שאין לנו משמעת עצמית.

drall

New member
צר לי

אלף כי אני לא חושב כמוך ובית בגלל שאני מכיר כל כך הרבה אנשים שעשו את הקורס אצל גוואנקה ולא שאני מצטער שאני מכיר אותם אלא אני מצטער שכולם מספרים את אותו הסיפור וזה משעמם ברשותך אני אשוב לאלף. אני סבור שגוואנקה עושה מעשה מאוד חמור מכיוון שהוא כופה על התלמידים שלו הר כגיגית ואז יש להם שתי אופציות: או להחלץ ממתחת להר ולהתייחס לעניין כאל חוויה מגבשת כמו טירונות , או להישאר בנקיקים מפחד שאם הם ירדו למטה ההר יעלם והם לא יוכלו לשוב אליו בכוחות עצמם. וכמו שאמרתי אלו לא מניפולציות , אני מכיר את האנשים האלו וככה הם מתפקדים במאה אחוז מהמקרים. בן אדםצריך ללמוד את העולם שמסביבו , ללמוד לצעוד בשבילים , ביערות ובגבעות בכוחות. גם ההר נמצא שם , ואם צריך ניתן גם לטפס עליו ולרדת ממנו כי הוא חלק בלתי נפרד מהעולם. לכן אם אני הייתי הולך לקורס של גוואנקה , זה היה יכול להיות חביב , אבל בשביל מתחילים זה פשוט אסון דרול

זה לא אומר כלום ../images/Emo13.gif

בהכרח... לפעמים אנחנו מפסיקים דברים בגלל שהם מאיימים עלינו. ולפעמים האיום הזה הוא חיובי ביותר. ויפאסנה, לעיתים, יש בכוחה לאיים על יצר ההרס העצמי שנמצא בתוך (כמעט) כל אחד מאיתנו. וכאשר הוא מאויים, הוא לעיתים בועט... ואז אנחנו מוצאים כל מיני תירוצים "לברוח" משם. זה בסדר, כמובן, אבל המשמעות היחידה של זה היא הפסקת התרגול - ולאו דווקא מה שאנחנו אומרים על כך שהפסקנו את התרגול. להערכתי, קשה "להיתקע" עם ויפאסנה. זוהי דרך טבעית ואוניברסאלית להשתחרר בהדרגה מ"המיינד הבוגדני" שמלווה אותנו - והדרך הזאת פשוט עובדת.

emptyness

New member
לשבת בתוך עגול עד שתצא נשמתי

אני לאזוכר את הוויפאסאנה ככזאת אלא דווקה להפך , משהו טבעי לחלוטין ומאוד הרמוני לעבודה עם המיינד בקורס ובחיים .

למעלה