שלום

שלום ../images/Emo13.gif

אני מחפשת חומר לפרוייקט שלי. הפרוייקט הוא על ההבדלים בין המזרח המוסלמי למעערב הנוצרי מבחינת היחס ליהודים. אני מחפשת חומר על היחס של האסלם ליהדות בתק' מוחמד , היחס של הקוראן ליהודים והיחס באימפירה המוסלמית תודה לכי מי שיעזור:)

EastGirl83

New member
לא יודעת אם זה יעזור...

אבל אני יכולה לפנות אותך למאמר שמתמקד על האסלאם ויחסו ליהודים תוך השוואה עם היחס הנצרות ליהודים של מרק כהן, "האסלאם והיהודים: מיתוס, מיתוס נגדי, היסטוריה". חייבת לציין שהמאמר הזה מאוד מעניין ועושה השוואה ממש טובה וכיצד האסלאם התייחס ליהודים מתקופת מוחמד בהשוואה לנצרות באירופה וכיצד היא התייחסה ליהודים. מאמר מעולה! המאמר ממקד אותך בדיוק להבדלים!!! בקשר היחס לאמפריה המוסלמית ויחסה ליהודים, אז אין לי ממש מקורות להביא לך, אבל את כן יכולה ללכת לספריה ולחפש מקורות שמתייחסים ל"עקרון הסובלנות" שהיה ברחבי האמפריה העות'מאנית ולראות כיצד עיקרון זה בא לידי ביטוי ביחס ליהודים, את יכולה להסתכל במאמרים שמדברים על פרמאנים שמספרים על התרחשויות שקרו ברחבי האמפריה העות'מאנית כאשר בחלק מהפרמאנים מספרים על מקרים שיש בהם יהודים... זה הכי קרוב שאוכל לעזור לך...

דלעת

New member
אם הכוונה באימפריה לזו העת'מאנית

אז מאמרים של אמנון כהן יעזרו לך. אם הכוונה לבית אמיה והעבאסים אז אצל קלוד כאהן- האסלאם אצל ברנרד לואיס- האסלאם בהסטוריה

daniel771

New member
פששששששששש איזה ניסוח יפה של בקשה לעזרה.

ילדת המזרח התיכון, כל הכבוד לך.

למעלה