שלום

שלום ../images/Emo13.gif

אני עובדת בגן באור יהודה ויש לנו גם ילדים אתיופים בגן ואתם אנשים מקסימים
בהצלחה

shlala1

New member
למה הציניות?? מה קרה???

אז היא רצתה לשתף אותנו בכך. למה להיות כל כך שליליים?????

הודעות מהסוג הזה

זה בדיוק מה שהפורום הזה לא צריך ! יש ילדים אתיופים בכל גן ובכל בית ספר. מה הרעיון של ההודעה ? מישהו צריך לטפוח לה על השכם בגלל שיש ילדים אתיופים בגן שלה ? לא ראיתי בהודעה שיש ילדים מרוקאים בגן שלה, או פולנים ועירקים. ואני בטוח שיש. יש לי לקוחות אתיופים במספרה שלי באשדוד. נו אז... ?

shlala1

New member
לפי דעתי היא רשמה את מה שרשמה

בתום לב ולא בכדיי לפגוע. אז למה ישר להתקיף? היה עדיף שלא תגיב בכלל.

אני לא מתקיף אישית חלילה

אני אפילו לא מכיר אותה בשביל לעשות את זה. אני בהחלט מתקיף את הרעיון שכל אחד מרגיש איזה גיבור גדול כי יש לו ילד אתיופי בגן, שכן אתיופי מעליו או חבר שהיה איתו בצבא. "אני חושב שהם חמודים" או "הם יותר טובים מ..." אלה משפטים שלא צריכים להיאמר. הם כאן והם חלק מהעם הזה, ממש כמו כל העליות שהיו לפניהם ויהיו אחריהם. אני לא אוהב באופן אישי את ההודעות שמבדילות אותם משאר העם. זה לא הם ואנחנו. שכחו מזה כבר. אני לא יכול לראות כותרת בעיתון "אתיופי רצח את אשתו לנגד עיני הילדים". זה לא מעניין אותי אם הוא אתיופי או אוסטרלי. אף פעם לא ראיתי כותרת "טוניסאי רצח את אשתו" וגם לא מרוקאי, עירקי או רוסי, למרות שגם מקרים כאלה קרו. משהו מעוות בכל התפיסה הזאת, ונסי לרדת לסוף דעתי.

shlala1

New member
שלא תבין אותי לא נכון

גם אני לא אוהבת שדואגים להזכיר את העדה האתיופית לטוב או לרע. אבל הגבתי לך כי חשבתי שאולי היה יותר נחמד לפתוח את הפורום בנימה יותר חברית ולא צינית. תאמין לי שיהיו הרבה מצבים להיכנס באנשים ולהיות ציניים. שתהייה לך שבת שלום שמוליק דואק

מה הבעיה?

אני גם עובדת בגן באמצע שכונה בוכרית. והן לי שום בעיה להגיד שהקהילה ואנשים בשכונה מקסימים. האם זה לא בסדר...

נכון. זה לא בסדר !!!!!

האנשים יכולים להיות נחמדים בגלל שהם פשוט כאלה. הם לא נחמדים בגלל שהם בוכרים ! אין צורך להכניס עדתיות לכל דבר. תשתחררי מהתפיסות האלה.

יהיבית

New member
אני מבינה מאוד את שמוליק, אבל...

אומנם ביטויים כמו "האתיופים מאוד נחמדים", או "האתיופים מאוד שקטים" משקפים אף הם דעות קדומות... זה בדיוק כמו להגיד "הם אלימים", או "פרמיטיביים" וכו'.... אולם.... התקפת נגד (או תגובה תוקפנית כפי שהגבת) זו אינה הדרך לבטל את הסטראוטיפים הללו. לעתים תגובה כזו עשויה אפילו לחזק אותם. היית יכול להעביר את המסר שלך באופן יותר מסביר ופחות תוקפני. אין לי ספק שכך הוא היה מתקבל יותר אצל הצד השני. לעתים העניין הוא לא "מה" אנחנו אומרים, אלא "איך" אנחנו אומרים זאת.

אני לא יודע למה נוצר הרושם הזה

שהתגובה שלי היא תוקפנית. אמרתי את הדברים כמו שאני חושב, ואני לא מאלה שמקשטים את ההודעות שלהם עם סמיילי. אין כאן מה להתייפיף ולעטוף את הדברים בנחמדות יתר. אני פשוט כותב כמו שאני חושב. אולי זה היה נראה קצת בוטה, ואולי הבורות של האנשים והפרימיטיביות לפעמים מוציאה ממני התנסחות לא נעימה לקריאה. אני מתנצל, אבל זה רק בגלל שזהו אחד הנושאים הכי בוערים בי והכי לא ברורים לי - אפלייה, גזענות וטיפשות שתמיד באים ביחד !

אוריסול

New member
זה בדיוק כמו הרופא האתיופי הראשון

או הכתב הראשון או הפסיכולגית הראשונה

מעניין..

אם אומרים על עדה מסויימת משהו רע, אז זאת גיזענות, אבל אם אומרים משהו טוב- זה גם לא בסדר. אנשים כמוך מעוררים בי בחילה. סליחה. אם היו לך ילדים והיו אומרים שהם מקסימים, לא היית אומר-"למה להכליל? כל הילדים בעולם חמודים!" אם היית מעדה ערקית והיו אומרים לך- "וואוו.. האוכל שלכם הערקים ממש טעים!" אז היית אומר -"למה את מכלילה? של כל העדות טעים"? בקיצור שמוליק, תתבגר ומיד. ותתנפל על אחרים שכן עושים דברים מרוע, לא על כאלה שעושים בתמימות. שלום.

עוד יותר מעניין..

שאת משייכת לי דברים שלא אמרתי ! אני לא האשמתי אף אחד בגזענות, וגם לא האשמתי מישהו שהוא עושה דברים מרוע. פשוט מדובר בתפיסה מעוותת וצורת חשיבה שאינה נכונה. כל המטרה שלי היא לתקן ולשנות , ואך ורק זה. נחזור להודעה שלך. את שואלת "מה לא בסדר שאומרים משהו טוב על עדה מסויימת ?" אז השאלה שלך היא כבר משהו לא טוב ! ממתי צריכים להגיד משהו טוב או משהו רע על עדה שלימה ? מישהו יצר אותם בתבנית אחידה וכולם יצאו אותו דבר ? מדובר בבני אדם וחלקם יכולים להיות טובים או רעים. אנחנו צריכים להתחיל להתייחס לבני אדם כמו שהם. לא לשייך אותם, לא לקטלג אותם, לא להדביק סטיגמות. לא כל הרומנים גנבים. לא כל הכורדים טיפשים ולא כל הפרסים קמצנים. יש אתיופי טוב ויש אתיופי רע ! יש אפילו ערבים טובים ואני מקווה שאני לא מדהים אותך עכשיו. את יכולה להצהיר "אני אוהבת את היהודים" או את הבודהיסטים ? בקיצור, כל מה שאני רוצה לומר זה שאדם הוא אדם באשר הוא אדם. הוא יכול להיות רע והוא יכול להיות טוב. הוא לא הופך לטוב אוטומטית בגלל שהוא שחור עור. הוא לא חמוד בגלל שהוא בא מאתיופיה. שיהיה לך ולכולם יום טוב וצבועני.

אהלן שמוליק!

כולה האישה אמרה שהיא אוהבת את העדה! מה קרה? כן גם אני פרנג' ואוהב את העדה שלך, בגלל התרבות והשפה ובגלל שהכרתי הרבה משפחות אתיופיות, אני עושה שירות לאומי במרכז קליטה לא בגלל שאני מחפש את היד שלך על השכם שלי, אלא כי נורא סיקרנה אותי העדה שלך (כמו שיש אנשים שנמשכים למזרחנות ואפילו לומדים את זה באוניברסיטה) וגם כי איכפת לי, זה לא סוד שלמשפחה עולה מאתיופיה יותר קשה מלמשפחה שעולה מצרפת..כן העדה שלך צריכה עזרה, אתה לא חייב לקבל את זה.. ''פשוט מדובר בתפיסה מעוותת וצורת חשיבה שאינה נכונה'' מי אתה שתגיד מה נכון ומה לא נכון, מה טוב ולא טוב? זה נכון לגביך,(לפי דבריך, לא אני אומר) אבל איך אתה יכול להחליט מה נכון בשבילי או בשביל מישהו אחר? שחר ONE LOVE

לא ניסיתי להחליט מה טוב בשבילך

ולא מה טוב בשביל אף אחד אחר. קטונתי מלדעת ולהחליט בשביל אחרים. "צורת חשיבה לא נכונה" נאמר לגבי הצהרה כמו "האתיופים הם כאלה...הרוסים הם כאלה... והטריפוליטאים הם כאלה.." נעים מאוד שחר, וברוך הבא לפורום

למעלה