שלום

annasiti

New member
שלום ../images/Emo140.gif

אני מקווה שהגעתי לפורום המתאים, אם לא, אשמח באם תאמרו ועימכם הסליחה. ביתי בגן חובה ועכשיו נודע לנו סיפור על קבוצה של בנים שפנו לבנות וביקשו מהן להוריד את התחתונים, ברגע שלגננת נודע מה קרה היא טענה שהמקרה טופל, ואף אחד לא עידכן את ההורים בנושא, ששמעו על כך במקרה והעבירו את הסיפור מהורה להורה. מקרה שני שקרה ביתי הייתה בשירותים הגננת הייתה עסוקה בשיחה והסייעת גם הייתה עסוקה וילד אחד נכנס מתחת לדלת השירותים והפריע לה לעשות פיפי. הגננת טוענת שהמקרים האלו הם טיבעיים. שאלתי היא האם באמת הגננת צודקת ואני האמא ההיסטרית או שהגננת שאננה ואני אמורה לחשוב על צעדיי הבאים. תודה מראש על העזרה.

hedvalib

New member
סקרנות ועניין בנושאים בעלי אורטנטציה מינית

שלום רב לך, 1. את אמא ולדעתי אמא צריכה לדאוג לילדיה. אם אנו מסכימות עם הנחת היסוד הזאת ובדאגתך אין היסטריה (מוגזמת שעלולה בדיעבד לסכן את הילד) אלא שיקול דעת, זה תקין. 2. סביב גיל 4-5 רוב הילדים מגלים את המין. הם יודעים מגיל הרבה יותר רך שישנם איברים נוספים בגופם פרט לאיברים הגלויים. האבחנה בין בנים ובנות מוכרת להם אבל עתה הם מתחילים לשחק בכל מיני משחקים אשר באמצעותם, שוב, נקבע הסטטוס החברתי בחבורה. הבנים: באמצעות משחקי כוח, גבורה,ניצחון הבנות: מתחילות להתגנדר מעט, המשחקים הדרמטיים מתפתחים למה? משחר ההיסטוריה אלה היו תפקידים ייחודיים לכל מין על מנת לשרוד. אין כאן סטיגמות. אין הנצחה של פערים. בהתבגרות ישנן תופעות אשר (מעט) מתחזקות ואחרות נעלמות. טבעי. 3. ועכשיו,בחזרה לגן של בתך. הגננת איננה שאננה. היא רואה זאת כל שנה ולכן היא יודעת שזאת התנהגות טבעית. יש כמובן לבדוק שהכל בשליטה. שלא נגרמת לאף ילד כל סכנה. שהדברים לא נעשים בניגוד לרצון הילדים. היום בגנים מלמדים (כן !! מלמדים) את הילדים מהי פרטיות, שגופם הוא שלהם בלבד ולאיש אין רשות לגעת בו, מלמדים אותם להיות אסרטיביים ולהתנגד לשידול/פיתוי מצד אנשים לא רצויים. 4. לדעתי, יש לחדד אצל הילדים (הרי הם בכל זאת עדיין קטנים) את הגבולות בין מותר בכל תחום ובתחום זה גם כן. 5. נא לעיין בחומר עיוני בנושא ואז אולי זה יהיה פחות מאיים אם מבינים שזאת התפתחות טבעית של הגיל. מקווה שהצלחתי להרגיעך ולו במעט, חדוה

annasiti

New member
חדוה, תודה

מסכימה איתך שהנחת היסוד היא שכל אמא צריכה לדאוג לילדיה ושיהיו בטוחים ומוגנים. היום שוחחתי עם הגננת והיא הסבירה לי שזה תהליך טבעי ועכשיו קראתי גם את דברייך, ובאמת תודה רבה מכל הלב הצלחת קצת להרגיע אותי. אשמח לקרוא חומר בנושא, באם יש לך המלצות.

hedvalib

New member
|טנא|שמחה שהצלחתי להפיג ולו במעט את חששותיך

הקליקי בגוגל "מיניות בגיל הרך" ועולם שלם ייפתח בפניך. שחי בו להנאתך, להשתמע מעל גבי הפורומים השונים, חדוה

למעלה