שלום

Mירב

New member
שלום../images/Emo42.gif

<היי חתול, הגעתי לכאן בעקבות הקריאה של בן...> אפילו ראיתי כאן אתמול תגובה של מישהיא שאמרה משהו כמו "אני לא מאמינה שקיימות נשים שאוהבות ילדים אך אינן רוצות ילדים משל עצמן" <למה, ל$%#!*, אי אפשר לעשות חיפוש בפורום הזה?> אז רציתי רק לומר, שבהחלט יכול להתקיים מצב כזה. אני, למשל, מ-א-ו-ד אוהבת ילדים... של כולם: של אחים שלי, של חברות שלי, וילדים שאני מלמדת. הכי כיף זה לקבל מהם את החום, החיבוק, המילה הטובה הנאמרת בתום לב וב"אמיתיות" גמורה. עוד דבר שכיף זה לראות איך הם לומדים דברים חדשים, לראות את הגלגלים במוח עובדים, לראות את החוכמה ואת המהירות המחשבתית. א-ב-לללל: כיף לי גם ללכת מכל זה מתי שבא לי, ולהשאיר את כל הדאגות להורים שלהם! וזה כל ההבדל, מבחינתי, ביני לבין אלו שכן הביאו ילדים. אני מודה: אין לי כוח לזה: לא נפשי, לא פיזי, לא כלכלי. אני יותר מדי זקוקה לשקט שלי, למרחב שלי. לחשוב שתהיה לי האחריות העצומה הזו של ילדים שלי זה נראה לי מעבר לכוחותיי. עוד דבר: מאז ומתמיד סיפורי הריון ולידה היו דבר שזיעזע אותי לחשוב שעוד עלול להגיע היום שבו אאלץ לעבור את אותה חוויה *מפוקפקת* בעצמי!!
- לא עזרו כל המשפטים שאומרים אחרי, מה שהשפיע עלי היה רק הקטע של התוך-כדי... ברור לי גם, שזו וודאי הסיבה העיקרית שבגללה אני לבד היום. נשים עם יצר אימהי/פריוני או איך שלא תקראו לזה, דואגות לעצמן לבן-זוג שאיתו יוכלו לבנות את הקן. אני התרחקתי מזה. לכן אני לבד. אני מניחה שאני כיום בקירבת הגיל שבו אוכל למצוא גבר אשר כבר עשה את שלו בתחום הזה וירגיש נוח עם אישה שלאו דווקא בא לה להיכנס להריון ולהשריץ, ושיוריד גם ממני את הלחץ הזה. חוצמזה, לגבי הלינק שמופיע בראש הדף: "אתר אמריקאי - לא ילדים (באנגלית זה נשמע יותר טוב)": הידעתם ש: א - זה אתר בינלאומי, שמקימיו הם מקנדה. ב - יש לו גם עברית ג - מייסד האתר הלך לרופא ועוקר כדי שלא יוכל להוליד!! ד - יש להם מועדונים ופעילויות חברתיות לאנשים-ללא-ילדים... האם יש מישהו בפורום הזה שחבר במועדון כזה? יהיה מעניין לקרוא על כך. ה- מילותיו של מייסד העמותצה על עצמו קלעו לי בול: even though I truly like children, I wasn't really parent material. גם אני מרגישה שאני לא "חומר הורות" טוב. גם ככה אני בקושי מחזיקה את עצמי, אז שאני עוד אנסה להתמודד עם להחזיק גם ילד?? וואללה, מסכן יהיה הילד...
ו-נ.ב. סחתיין על הפורום, אבל מאחר ויש הרבה גברים שקוראים ואף משתתפים בו, ראוי היה לשנות את שמו נ.נ.ב. - בן של חברה של אמי הצהיר כשהתחתן שהם אינם רוצים ילדים ושאל להם להורים לצפות להפוך לסבא וסבתא. תשעה חודשים לאחר מכן נערכה הברית!!!!!!!!

Mירב

New member
רוצה להוסיף כמה דברים

א - הנה הכתבה מ"הארץ" ב - הנה כתבה מ"YNET" ג - באתר ההוא שדיברתי עליו בהודעתי הקודמת אין באמת עברית - זו טעות. ד - למי שגר בחו"ל - יש שם לינקים לאתרים של כל מיני ערים בעולם שבהן המועדון פעיל... מסקרן. (לא שאני הולכת להצטרף, אבל זה פשוט מעניין...) ה - רציתי להוסיף עוד כמה דברים בקשר לכל העניין הזה: אני חושבת (גם מ"ניתוח" עצמי וגם קראתי) שאצל הרבה אנשים, חלק גדול מהסיבה התת-מודעת לבחירה שלא להתמודד עם הולדת וגידול ילד, הוא בעיות-בלתי-פתורות מהילדות, שסוחבים לאורך שנים. כן, גם אצלי. אני גם לא מרגישה במיוחד גאה בזה שאני לא רוצה ללדת, ולא מנפנפת בזה. להיפך - לא מעיזה, בעצם, לאמר את זה בקול רם. זה מין דבר כזה שאני תמיד נשאתי בתוכי - האמת, שבשנים האחרונות המצב השתפר. פעם לא יכולתי בכלל לדבר עם ילד. היום אני מתה על ילדים, כי העברתי את עצמי תהליך מסויים שפתח אותי לעולמם, אבל אני עדיין תוהה לפעמים - איפה היצר האימהי שלי?... לא מבינה בנות שאומרות "אני מתה להיכנס להריון" - זה פשוט לא מדבר אלי!

gertrude

New member
הי מירב

להגיד לך ברוכה הבאה נראה לי כבר מאוחר מדי, יש לי הרגשה כאילו את (ובכלל הפורום הזה) קיימים במרחב הזה כבר מלא זמן, למרות שההודעה שלך היא רק מאתמול (אולי זה כי פינטזתי על הפורום הזה כל כך הרבה זמן). דבר ראשון, לגבי למה דווקא שמנו דגש על נשים שלא רוצות ילדים (להבדיל מאנשים או נשים וגברים), כתבתי על זה משהו והעלתי לפורום בנפרד. אשמח לתגובתך. בהודעה שלך הדגשת (בזעזוע?) שמייסד האתר NO-KIDDING עוקר. רציתי להתעכב על הנקודה הזו. אני חושבת שניתוח קשירת צינור זרע, לגבר יחיד או לגבר בזוג, שמשוכנע שהוא לא ירצה ילדים זה דווקא רעיון מצוין. זה הרבה הרבה יותר בטוח מכל הגלולות שאנו צריכות לקחת במשך עשרות שנים. נכון שהתערבות כירורגית בגוף בריא זה לא אידיאלי, אבל הגלולות זו התערבות כימית והורמונלית, שזה לא הרבה יותר טוב. אני בחיים כמובן לא הייתי מציעה את זה לזוגי ולו רק בגלל החשש שיום אחד הוא ירצה ילדים, ואז זה יהיה על מצפוני שהוא לא יכול (ושלא לדבר בכלל על חרדת הסירוס שסוף-סוף תעוגן במציאות...), אבל לו הוא היה חושב על זה, בוחן את הסיכונים ומחליט לעבור את זה, לא הייתי מתנגדת בכלל. אני דווקא הזדעזתי מהצד השני - אני מכירה מישהו, גבר חכם ונחוש, שלא רוצה ילדים, וניתן להניח במידה רבה של ודאות שגם לא ירצה לעולם. לפני כמה שנים הוא רצה לעבור ניתוח כזה, גם כדי שהאשה שאתו תוכל לחדול מלקחת גלולות וגם כדי שרצונו יהיה ברור לכל אשה שהוא יהיה אתה בעתיד (הבעיה היא שכל אשה יכולה להרות לו, אם הוא רוצה או לא, והוא, בגלל שהוא טוב-לב ואחראי יהיה חייב לגדל את הילד בסוף). אז הוא בירר בבתי חולים ובמרפאות פרטיות על הניתוח, והסתבר שבישראל (להבדיל מבאירופה ובארה"ב, עד כמה שאני יודעת) אסור לעשות את הניתוח הזה. אי אפשר בכלל. גם לא פרטי. את קולטת? אנשים יכולים לשאוב שומן, לקצר קיבה, לעצב כל איבר בגוף (כאשר כל אחד מהניתוחים האלו כרוך בסיכון זה או אחר), אבל גבר מבוגר, אינטילגנטי ואחראי, לא יכול להחליט על גורלו הפוריותי. לי זו נראית התערבות חצופה במידה בלתי רגילה בחופש הפרט ועוד הוכחה לכמה המקום הזה מקדש הולדה על חשבון עצמאות מחשבתית. [ולכל מי שיענה בתגובה שהבעיה היא שזה צעד בלתי הפיך, תנו לי רק להזכיר שלעשות ילד זה הרבה יותר לא-הפיך, ואיך שלא מסתכלים על זה עדיף להתחרט שלא עשית ילדים מאשר להתחרט שכן עשית]

עינת12

New member
זה מחריד!

איזו מדיניות אפלה ומפגרת. והגדרת את זה כל כך יפה כאשר שמת זאת מול כל ההתערבויות הכירורגויות לצרכי קוסמטיקה - חופשי על הבר, לעומת ניתוח כזה של אדם בוגר מרצונו החופשי. פשוט מחריד ומפחיד.

Mירב

New member
../images/Emo41.gifגם לו לא הסכימו בקלות../images/Emo70.gif

מכיוון שבאתר שלהם אין אפשרות לעשות לינקים, עשיתי מהדף ההוא תמונה. שימי לב - הוא עבר שלושה רופאים שסירבו, ומפרט את הסיבות. רק הרופא הרביעי בסוף הסכים.

למעלה