שלום

e n o u g h

New member
שלום

טוב אז ככה אני בת 21 יש לי בעיה, יש משהו שאני ממש שונאת בעצמי שקיים אצלי מאז ומתמיד אני מסמיקה בכל פעם כמעט שמישהו מדבר אלי כשאני נלחצת אתם לא יוכלים לדמיין איזה צבע של אדום אני אהיה זה ממש מפריע לי למשל: כשבחור מדבר אלי אני הופכת לצבע אדוווווום מבלי קשר אם הוא מוצא חן בעיני או לא או אם מישהו אמר לי למשל שאני לובשת חולצה יפה או משהו כזה פעם ישנו בחור אחד שפשוט עמד לצדי , וזה בדיוק מה שקרה ואני לא יודעת איך להתמודד עם זה אני ממש נבוכה בדבר זה ואני בחורה ביישנית מקווה שתעזרו לי תודה

הסמקה

הינה תופעה שקשורה לעולם החרדות החברתיות. המעניין בתופעה הוא שלא תמיד מה שנראה כלפי חוץ הוא מה שנחווה מבפנים, היינו לא תמיד יראו עלייך את החום והאדמדמות שמתפשטים לך על הפנים. בכל אופן, בהסמקה או בחרדה חברתית ניתן לטפל בין היתר באמצעות טיפול פסיכולוגי בגישה קוגניטיבית-התנהגותית. הטיפול הוא בעצם בגורם לחרדה ובמחשבות המלוות את החרדה ואז גם הסמפטומים מופחתים. טל קרינגל

yperelman

New member
ישנן טכניקות שניתן לתרגל אותן

המסייעות במקרים של חרדות ומתחים, אך בדרך כלל השימוש בהם הוא סימפטומטי (סמוך לארוע חברתי במקרה שלך). בדיוק כמו נטילת אקומול כשיש כאב/חום. אם רוצים לטפל בחרדות כדאי לפנות לטיפול. פסיכולוג היא אופציה טובה אך לא היחידה. תרגישי טוב

למעלה