שלום

Feanor75

New member
שלום

אני מתעניין מזה מספר שנים וכותב בנושאים שמקובל לקרוא להם רוחניות, אבל מחזיק בדעות הפחות מקובלות, הגנוסטיות. רציתי לדעת את דעתכם בעניין מלחמת בני האור בבני חושך. מאמר בשם הזה מאת משה קרוי ז"ל פורסם וזמין ברשת. אחד ממוקורותיו אני משוכנע, הוא ילדי חוק האחד, שגם תורתם היא גנוסטית לפי דעתי.

מהות הפורום היא לא מלחמה

יכול להיות שהשם של הפורום הטעה אותך. הפורום עוסק בהתפתחות אישית וצמיחה אמיתית ומלאה. מקווה שזה מבהיר את הנושא. ולגבי מה שכתבת, אז אני לא חווה מלחמה של בני אור בבני חושך.

Feanor75

New member
כן?

מי הסמיך אותך ללמד מהי התפתחות רוחנית אמיתית? להגיד על תאוריה אחרת שהיא לא נכונה? מלחמה כזאת מתקיימת כל רגע ורגע בעולם גם אם זה לא מסתדר לך עם התאוריות. נזירי זן בעלי רמת מודעות גבוהה בהרבה משלך מלמדים לבוא עם ספק גדול, אבל את יודעת הכל. כמה שרלטנים יש בכל העסק הזה, את אחת מהם.

wolfbrother27

New member
ידידי היקר

קודם כל אנחנו לא נמצאים כאן כדי להטיח מילים ולהעליב זה את זה. הפורום הזה לא עוסק במלחמה בין אור לחושך, במובן מסויים אני מאמין שזהו קרב שכל אחד מאיתנו חווה ביום יום עמוק בפנים, אך לא כולם רואים בזה מלחמה. עצם המילה הארה, העצמה אישית, מדברת על אנשים שהולכים בדרך של אור, של שיתוף, של אהבה. אולי תסביר את כוונתך בנוגע למלחמה בין אור וחושך, לכל אדם יש דרכים משלו להבין ולהגדיר מושגים, לא תמיד יש הבנה בי הצדדים - הרבה מלחמות היסטוריות חלו בעקבות אי הבנה. תשתף אותנו כדי שנבין ונביע את דעתנו בנושא נ.ב. לעומת זאת אם בכוונתך להשתמש בשפה לא יפה או להטיח עוד מילים והאשמות תחסוך לעצמך את המילים. דובי

Feanor75

New member
היי

בכלל לא התכוונתי למלחמה פנימית. מי ששלם אם עצמו, וגם בעל מודעות גבוהה, יודע את מקור הרוע והאנוכיות בעולם ומפנה אליהם את האנרגיות הנכונות, או לפחות לא מבזבז עליהם אנרגיות טובות. הוא לוחם אור. מנסיוני האישי, לא חושב שיש דבר כזה העצמה, התפתחות או כל שינוי אחר בטבע האדם, פרט לקילוף קליפות שזה דבר אחר, שלא דורש 'עבודה עצמית' המושג הכ"כ פופולרי בקהילות האלה.

wolfbrother27

New member
ידידי היקר

אני מודע לרוע בעולם הזה בו אנו חיים אך אני רואה גם את מגע האור בחיי היום יום, הדברים הקטנים שיכולים ליצור את הגלים הכי גדולים. להבת נר קטנה נראית למרחק במקום בו האפלה גדולה ואפילו בקבלה כתוב כי האפלה קיימת כדי להעצים את האור. ועל כן לוחם יקר, אני מאמין שקיים איזון אוניברסלי בין אור לחושך, בין רוע לטוב, אנו נוטים להתעלם מהאיזון הזה משום שהתקשורת מוכרת לנו יותר כאב וסבל מאשר מעשי גבורה קטנים וניסים שמתרחשים יום יום סביבנו. אחי, אני גם צועד בדרך האור, אני צועד בדרך הלוחם באמונה שלמה ואני יודע ללא צל של ספק שאלוהים עימדי. ואני ככלי בידו, מאיר ומרפא את הסביבה הקטנה שלי. הגעתי לאן שהגעתי רק אחרי שהבנתי מי אני כמו שאמרת מתחת לכל השכבות. אך בחברה טובענית כזו בה אנו חיים, על מנת שאדם יקח את הצעד ויקלף מעליו את כל השכבות עליו לעבור דרך לא קלה. הדרך הזו היא בחלקה עבודה עצמית. וזה מנסיוני האישי. הדרך מופיעה לכל אחד בצורה ייחודית שתתאים לו (או לה). מה שנכון ללוחם אחד לא בהכרח נכון ללוחם אחר ולהיפך. בסופו של דבר כולנו הגענו מאותו מקור וכולנו פועלים לאותה מטרה. דובי

למעלה