שלום!

שלום!

פעם ראשונה שאני נכנס לפה, אני מאד מתעניין בנושאים האלה של העצמה עצמית התפתחות אישית ומודעות וכל זה, במקרה גם אני ראיתי השבוע את הסרט `הלוחם השלו`, ונהניתי מאד, גם הפקתי תועלת, ושמחתי לראות פה תגובה עליו! אשמח לשמוע תובנות שלכם, תורות וכל מה שקשור לזה.. יש איזה תורה ספיציפית שאתם דוגלים בה? אשמח לשמוע!

wolfbrother27

New member
שלום וברוך הבא לך :)

הדרך מדברת אל כל אחד בצורה שונה, וכל אדם עושה לאורכה בחירות שונות. אין תורה ספציפית שאנו דוגלים בה ועם זאת, לדעתי כל תורה מדברת על הדרך. אדם נפתח להתפתחות האישית שלו בצורה שונה מאדם אחר, הדרך מתחילה באינדיבידואל ומתפשטת אל הכלל. אני מאמין שכל אחד ההולך בדרך ומכיר בעצמתו הפנימית משפיע על העולם בדרך זו או אחרת. יוצר גלים, אדוות שלאט לאט משפיעות על המציאות שלנו. אני מאמין שכל לוחם ולוחם הוא ככלי ביד אלוהים ואנו עושים, בדרכנו אנו, את העבודה ומביאים אור, אהבה ואיזון לסביבתנו. אני אשמח אם תשתף אותנו בתובנותיך, ותעלה את דעותיך. ברוכים הבאים לפורום ידידי חג פורים שמח דובי

חג שמח גם לך/tapuzforum/images/emo140.gif

אז אני מבין מדבריך שאתם תומכים בכל דבר שיכול להעשיר ולהעצים, אך גם ראיתי שיש פה זיקה לזן בודהיזם, שזה כלי מאד חזק ומיוחד. מזה זמן אני מתעניין בתורות אלו, אך אני עדיין בור מוחלט, אשמח אם תוכלו להמליץ לי על ספרים שיוכלו לעשות לי סדר בבלגן, וכן איזה מדריך של יוגה ומדיטציה, משו טוב ככה, קצר ולעניין. תודה רבה!:)

wolfbrother27

New member
ידידי היקר

קודם כל הרשה לי להתנצל על האיחור בתגובה. בנוגע לספרים מומלצים לדעתי : - שיחות עם אלוהים - דרכו של הלוחם השלו - המדריך ללוחם האור בנוגע לזן בודהיזם אני לא חזק בתחום כך שאני לא יכול להמליץ על ספרים בנושא. קריאה מהנה לוחם יקר שבת שלום וסוף שבוע מקסים דובי

ספרים טובים שיכולים להעצים

ארץ חדשה / אקהרט טולה ארהע ההסכמות / דון מיגל רואיז דרך האהבה / דון מיגל רואיס תגיד לי אם התחברת אל אחד מהספרים. יש לי עוד המלצות אם תרצה...אבל אולי כדאי להתחיל באחד מאלו.

Arthur Dent

New member
מי זה "שלכם" ?

בפורום הזה יש 4 כותבים קבועים בלבד, ב-3 החודשים האחרונים: מיכל הררי, "העוזרת" (שהוא לדעתי החבר של מיכל) wolfbrother27 (מנהל הפורום) ולפעמים "רשף כשף" כל השאר הם אורחים מזדמנים, שאין בינם ובין הפורום מכנה משותף. למי אתה מתכוון כשאתה אומר "תובנות שלכם" ? "תורה ספציפית שאתם דוגלים בה" ?

הי חיים דבש ../images/Emo24.gif

ברוך הבא! איזה תכני העצמה אישית הכי מעניינים אותך, בהקשר של חייך? אין כאן תורה ספציפית שדוגלים בה, כל אחד בנתיב ההתפתחות שהוא בחר והולך בו

בקר טוב!

התעוררתם סוףסוף! כמעט שכחתי מהפורום הזה, אבל נזכרתי בדיוק כי עכשיו סיימתי לקרוא `דרכו של הלוחם השלו`. יש לי בערך אלף שאלות, אבל אני עדיין מנסה להיסגר על עצמי בעקר על ההרגשה שלי בנוגע לכל העניין הזה. אני מקוה שאולי תוכלו לעזור לי קצת עם העניינים האלה. הבנתי שזה פה פורום מצומצם, לי זה לא מפריע, גם אם יקח לכם יו

קצת שאלות...

יש לי המון שאלות אך מעט מאד זמן וכח כרגע, אז אני אכתוב מה שיצא בינתיים. השאלות הם על הספר `דרכו של הלוחם השלו`.

האם הספר טוען בעצם

שזו הדרך הנכונה לחיות, שזו הדרך היחידה להגיע לאושר? לליחיות את הרגע? ואיך, לפי הספר, בכלל מגיעים לזה, האם חייבים לעבור את כל מה שדן עבר? לכאורה נראה שכן, אך בסוף דן אומר `אין צורך לחפש`, `שימחו עכשיו`, `הפסיקו להיאבק, שחררו את מוחכם, זירקו את הדאגות והיו רגועים בעולם...` וכו`. אז צריך עבודה או לא?

wolfbrother27

New member
ידידי היקר

האושר שלנו נמצא במרחק נשימה מאיתנו, הבעיה שלנו היא שאנחנו כל כך עסוקים בלרצות אחרים ולהגיע למעמד זה או אחר בעיני אחרים עד שבסופו של דבר אנחנו מאבדים את עצמנו. דן מתחיל כך בספר, מבחינת החברה יש לו הכל, אבל מבפנים הוא לא שלם. אתה צריך להכיר את עצמך, ולקבל את עצמך בשלמות. תביט על חייך כיום, האם אתה מאושר ? מה מונע ממך את האושר ? האם אתה מעריך את מה שיש לך ? האם אתה יודע מה אתה רוצה או האם אתה חושב שאתה יודע ? האם הדרך בה אתה צועד נבחרה עבורך או שאתה נבחרת לצעוד בה ? אחלה ספר ידידי, מבוסס על סיפור חייו האמיתי של דן מילמן. ‏ דובי

לא הבנתי

אז מה צריך כדי ליהיות מאושר? פשוט להחליט `אני מאושר, אין לי שום בעיה`, ואז אתה מאושר? ואם כן אז למה סוק העביר את דן את כל הדרך הזאת? ובתשובה לשאלותיך, אני לא יכול לומר אם אני מאושר או לא, מכיון שאני לא יודע להגדיר אושר. יש לי דברים שמונעים ממני שמחה לפעמים, אבל לכולם יש ברמה כזאת או אחרת, לא? אני משתדל להעריך כמיטב יכולתי, אבל נראה לי שזה דבר שדורש עבודה, ואני משתדל בכך. לדעת מה אני רוצה, זו שאלת השאלות עבורי.. נראה לי, בערך, לטווח הקרוב, שכן. יש איזה דרך לדעת יותר טוב? לגבי הדרך, הייתי אומר שכן. פחות או יותר כן. אם יש לך תשובות לשאלות האלה, יותר מאשמח לשמוע!

אושר

האושר קיים כבר כאן אך הדפוסים שלנו, המחשבות, ההרגלים, השיפוטים, האמונות מפריעים לנו לחוש אותו. אז כן, עבודה עצמית עוזרת להגיע למצב זה.

הבנתי.

ואני גם יכול באמת לראות איך חלק מהדברים האלה יעזרו לי בזה, מדיטציה, יוגה וכו` (למרות שכרגע לצערי אין לי כמעט זמן להקדיש לזה) עדיין יש כמה דברים שלא ברורים לי, אבל אני צריך זמן לחשוב על זה (מה שאין לי כרגע

העוזרת

New member
אני מנסה...

קראתי את הספר. אני לא מאלה שדוגלים בכך שספרים טוענים דברים בצורה של מסר אחד ויחיד. אני יותר מבינה את זה כאוסף של דברים שמישהו כתב, ככה שיכולים גם להיות דברים סותרים, אפשר להציג באותו טקסט עמדות שונות וכיוצ"ב. אני חושבת שהספר והסרט הציגו כמה דברים שאחד מהם הוא האפשרות העוצמתית הזאת להיות עכשיו ברגע. זאת אפשרות עוצמתית מאד לדעתי.

`תבונת גופך`

תחילת הספר, סוק אומר לדן שעליו `לרוקן את המיכל` שבראשו, ודן שואל האם הוא מתכוון למלא אותו בעובדות שלו, אז סוק עונה שהוא יראה לו את `תבונת גופו`. תכלס, דן נאלץ לעבוד קשה על `תבונת הגוף` הזאת, במשך שנים רבות וקשות, תוך שהוא מסתמך, לכאורה, על מילתו ואמונו בסוק בלבד. אני אינני מאמין באיש. דרך כגון זאת נראית לי חכמה וטובה והרבה דברים, אך יש המון דרכים נחמדות וטובות. אמנם אני לא פונה לדרך הזאת סתם, אני מכיר קצת את העולם, וכל העסק הזה נראה לי, אבל אני לא מבין איך מישו יכול להתחיל כזאת דרך חתחתים בהסתמך על כלום? מה חשב דן מילמן?

העוזרת

New member
מה שנראה לי...

אני אנסה לענות על זה. אני לא חושבת שאתה הולך על סמך משהו שמישהו אומר, אלא על סמך מה שאתה מרגיש וחושב. עובדה שדן בחר להקשיב לעצמו דרך אדם מסוים ולא דרך אדם אחר. אני חושבת שריקון המיכל בראש מסייע להרגיש את תבונת הגוף, בלי קשר לאם רוקנת אותו בגלל שמישהו אמר, או בגלל שהרגשת שהתכולה שלו לא ממש חשובה, בעצם.

למעלה