שלום

שלום

אלו תמציות מתאימות יש לחרדות הנובעות מחוסר בטחון והערכה עצמית נמוכה? יש לציין כי מתלווה לכך דיכאון. אני אדם מאוד רגיש האם זה אומר שהתגובה לפרחים תהיה מהירה יותר? או ריאקציות קשות יותר? תודה מראש יום טוב:)

Balancedflow

New member
ברוכה הבאה ליאור ../images/Emo140.gif

אתחיל משאלתך האחרונה - התגובה של אנשים לנטילת תמציות פרחי באך היא מאוד אינדיבידואלית. חלקם ירגישו הטבה תוך ימים בודדים וחלקם תוך שבוע - שבועיים, או אפילו יותר. קשה לצפות או לכמת את הזמן בו תוכלי להתחיל להבחין בשינוי, ואין לזה קשר לרגישות. באשר לריאקציות קשות - גם כאן אין סיבה שזה יקרה, התמציות בדרך כלל עובדות מאוד בעדינות וחוץ מאשר שתי תמציות, שסטטיסטית, חלק לא מבוטל מהמטופלים מרגישים מעט החמרה לפני ההטבה (כיון שהם עוברים תהליך ניקוי נפשי), בנטילת מרבית התמציות הריאקציה היא חיובית. את מתארת מצב של דיכאון וחרדה, שממנו נובעים חוסר בטחון והערכה עצמית נמוכה. ואני על גבי הפורום, לא יכולה להציע לך תמצית אחת בלבד, כיון שהמכלול שאת מתארת מצריך שילוב של תמציות שמיועדות לכל אחת מהבעיות שהעלית. אני ממליצה לך בחום ללכת למטפל/ת מוסמך/ת שיעשו לך אבחנה מדויקת ויתאימו לך פורמולה שתהיה יחודית לך. בינתיים אני יכולה להמליץ לך על נטילת תמצית WALNUT, שהיא תמצית שמגנה ועוטפת ומעניקה תחושה קצת יותר טובה של בטחון, אבל השרות הטוב ביותר שתוכלי לעשות לעצמך יהיה ללכת לאבחון מקצועי. אנחנו נהיה כאן להמשך תמיכה בעת הצורך.
שבוע טוב שיהיה לך...

למעשה

אני נוטלת תמציות פרחי באך כבר חודשיים ועדיין יש חרדה ודיכאון קשים לא אובחנתי מקצועית מעולם מאחר ויש לי מודעות עצמית מאוד גבוהה ואני חוששת לשים מבטחי בפסיכולוגים/פסיכאטרים למינהם שינסו לתת לי כדורים שהם למעשה בריחה מהבעיה אני מטופלת אצל נטרופתית שאמרה לי שכל מה שאני עוברת אלו הריאקציות ושאני בדרך הנכונה רק שלמעשה זה כבר חודשיים ודי קשה לי. אני בוכה המון... אני יודעת שהדכאון והחרדות הם אך ורק תוצאה של בטחון עצמי מאוד נמוך והערכה עצמית שלילית. בקרוב אתחיל לעבוד עם הנטרופתית בדימיון מודרך. בינתיים אני עם פרחי באך ורפלקסולוגיה... הפסקתי עם הבאך ליומיים מרוב יאוש(חשבתי לעצמי שממילא זה שטויות ושזה לא עוזר) וחזרתי לקחת אותם שוב... אני רק רוצה להרגיש טוב...

Balancedflow

New member
בפרוש לא,

אני לא מכירה את המקרה שלך לעומק, אבל אני יכולה להבטיח לך מנסיון שהתמציות מתאימות לא רק לטיפול בבעיות רגשיות קלות אלא לקשת רחבה מאוד של בעיות, ביניהן גם בעיות רגשיות קשות ומורכבות ביותר. פשוט זמני התגובה של כל מטופל ומטופל הם שונים. אל תשכחי שבסופו של דבר התמציות רק עוזרות לך לעשות את העבודה הנפשית והרוחנית, הן לא עושות אותה במקומך...

Balancedflow

New member
../images/Emo24.gif

קודם כל, את בדרך הנכונה, החלטת שאת מתחילה לטפל בעצמך, וזו כבר התחלה טובה. אני חושבת שכדאי שתמשיכי לקחת את התמציות ולא תעשי הפסקה, ותהיי רכה עם עצמך וסובלנית. את מתארת מצב שבו את מקבלת גם פרחי באך וגם טיפוול רפלקסולוגי, שזה שילוב יוצא מן הכלל, אבל יתכן בהחלט שהרפלקסולוגיה היא מה שגורם לך לראקציות הקשות. מה שחשוב זה שתדעי שגם אם כרגע קשה, הרי שזו ירידה לצורך עליה. הרבה פעמים אנחנו נתקלים בקשיים בתהליך הטיפולי, שנובעים מכך שכל הדברים שאנחנו חווים אותם כשליליים, ויתכן שבעבר בחרנו להדחיק אותם ולא להתמודד איתם, צפים ועולים על פני השטח, ולנו כבר אין לאן לברוח. זה לא דבר רע, לפעמים זה בדיוק הדבר ההכרחי להתקדמות שלנו. אל תנסי לשפוט ולבקר את עצמך, לכל אחד הקצב שלו להתקדמות בתהליך הטיפולי, ואת כבר בדרך להרגיש טוב. כשאת רושמת - לא אובחנתי מקצועית - למה את מתכוונת? יש לי הרגשה שלא הבנת את דבריי נכון - לא כיוונתי לאבחון פסיכולוגי או פסיכיאטרי, התכוונתי לאבחון, שאני משערת שהנטורופטית שלך בוודאי עשתה. מדוע את לא מתייעצת איתה לגבי נטילת התמציות? האם את מרגישה מספיק בטוחה וחופשיה לשוחח אתה על התחושות הקשות שלך? אולי את צריכה לשתף אותה יותר ביאוש שאת מרגישה, ולהתחיל בשילוב של דמיון מודרך ללא דיחוי.

כן בטח

שאני משתפת אותה, הנטרופתית שלי מדהימה היא נותנת לי הרבה כוחות... את הרפלקסולוגיה התחלתי לא מזמן... לפעמים אני נשברת ופוזלת לכיוון הכדורים הכימיים אבל ממש מחזיקה את עצמי... מקווה לטוב. אעדכן בהמשך וממש תודה לך!

Balancedflow

New member
אין בעד מה ../images/Emo140.gif

אני שמחה לשמוע שאת מרגישה כך כלפי המטפלת שלך. אמון ובטחון במטפל זה אחד מעמודי התווך של התהליך הטיפולי בעיניי. אז עכשיו אני בטוחה שאת בדרך הנכונה. זה שלפעמים את נשברת ופוזלת לכיוון הפתרון הכימי זה טבעי - כולנו לפעמים רוצים שתהיה "תרופת קסם" שתעלה לנו חיוך על הפנים בלי קשר למה שקורה בחיים שלנו. צריך לזכור שבסופו של דבר הכל נובע מבחירה, אם את בוחרת לעבור תהליך, גם אם הוא קשה וגם אם את מתפרקת בו, בסופו של דבר את תעברי אותו על הצד הטוב ביותר כי את בוחרת, ואם תבחרי לוותר לעצמך, גם אז, זו בחירה שלך, אז לא תעברי את התהליך עכשיו, אולי תעברי אותו בשלב מאוחר יותר, כשתהיי בשלה יותר. תאמיני בעצמך
נשמח לראות אותך כאן בהמשך, ולשמוע עדכונים...

aviavid

New member
לטל מטלי

האם תוכלי לומר לי על איזה מהתמציות דיברת בקשר לראקציות חזקות ? אני יודעת על כמה ולא רק על שתיים ולכן הייתי רוצה לשמוע את דעתך בנושא, כמובן אם לא איכפת לך לשתף אותי תודה

Balancedflow

New member
טלי,

כשדיברתי על ריאקציות חזקות כוונתי היתה לתופעות של התנקות הן פיזית והן נפשית, שלעיתים הביטוי שלהן הוא שלילי, ובהקשר זה כיוונתי לתמציות HOLLY ו - CRAB APPLE שמבחינה סטטיסטית ומנסיוני בקליניקה ובמהלך לימודי, ראיתי שחווית הטיפול בנטילתן היא "מטלטלת" למשך תקופה מסוימת, שבסופה המטופל מגיע לאיזושהי רגיעה. השפעתן של מרבית התמציות היא חזקה ומשמעותית, חלקן יותר וחלקן פחות, וכמובן שזה תלוי במטופל ובצרכיו, אבל בהקשר שנשאלתי עליו, התשובה היתה לגבי תמציות שהריאקציה הפיזית והנפשית אליהן עשויה להיות קשה. שבוע טוב

aviavid

New member
לטל

תודה רבה לך בתשובה שקראתי לא צויינו התמציות ולכן שאלתי על איזה מהן את מדברת כן גם אני ניתקלתי בתופעות דומות עם אותן תמציות שהזכרת אבל יש עוד כמה ושוב תודה טלי

Balancedflow

New member
מצוין,

אז אולי תעלי תאורי מקרים ואת שמות התמציות ונוכל לפתח על זה דיון, זה בהחלט המקום ללמוד וללמד...

aviavid

New member
טל יקירתי

ובכן תמצית בשם אספן ( תסלחי לי על שאני כותבת בעיברית ) שנתתי בתור אחת מיני ... גרמה לדעתי לחלומות מוזרים . כמובן שלא הפסקתי איתה אלה עבדתי על החלימה . זאת אומרת מה לדעת המטופל באו לומר לו החלומות . תמצית בשם ציקורי גרמה לילד שמבקש יתר תשומת לב לבקש עוד יותר ואפילו בצורה מוגזמת , כמובן שגם במקרה הזה התמצית לא ניתנה לבד אלה עם לארץ ,וולנט, גם במקרה הזה לא הפסקתי לתת את התמצית אלה הנחתי את האם איך להתמודד עם המצב שורה תחתונה לא נגרם כל נזק ובא שלום על כולם זהו להיום תודה לך שוב טלי

Balancedflow

New member
נפלא,

כבר מזמן השתוקקתי לעורר כאן דיון על מקרים טיפוליים, אז תודה לך על ההענות. אמנם חסרים פרטים בתאורי המקרים שלך, אבל הם בהחלט מעוררים מחשבה. אתחיל מהסוף, את כותבת "שורה תחתונה לא נגרם כל נזק ובא שלום על כולם", אני כתבתי באיזשהו מקום שיכול להגרם למישהו נזק מהתמציות? להפך, אני תמיד משבחת את התמציות על כך שהן עובדות בצורה מאוד עדינה ונקייה, ולא מותירות חותם שלילי. ריאקציה שלילית זמנית היא דבר טבעי בטיפול, ולא רק בטיפול באמצעות "פרחי באך". הרבה מאוד פעמים ניתקל במצבים בהם צריכה להיות "ירידה לצורך עליה", אבל בשום פנים ואופן לא כתבתי שיכול להגרם למטופל נזק מהטיפול. גם הריאקציות שאת מתארת, הן ריאקציות שמעידות על "העבודה" של התמציות, אבל אני לא הייתי מגדירה אותן בהכרח כריאקציה שלילית. בדוגמא שאת נותנת לגבי ה ASPEN, חלימה היא בהחלט ריאקציה מתבקשת, ידועה וחיובית. ה - ASPEN מטפלת בפחדים לא מודעים, ויכול להיות, שכשרמת החרדה יורדת, המטופל מתחיל לראות את התמונה יותר בבהירות, וזה אומר שגם במהלך השינה הוא מסוגל להתמודד עם התת מודע שלו, שמעלה את הדברים על פני השטח באמצעות החלום.

aviavid

New member
טל יקירתי

לא התכוונתי אליך בשום התייחסות לגבי " בא שלום על כולם " לא קראתי כאן שום דבר שיכול היה להעיד שאת מתנסחת בצורה זו צר לי טל אם לא הבנת אותי נכון זו לא הייתה הכוונה כלל וכלל לאחרונה פשוט נתקלתי בכל מיני ידענים שסוברים כי ראקציה היא תגובה שיש להתייחס אליה בצורה אחרת ממה שאני או את חושבות אתן לך דוגמא באחד הפורומים שהייתי לאחרונה ( ולא אציין את שמו ) ביקשה בחורה עזרה לגבי דיאטה שהיא רוצה להתחיל ואין לה הכוחות להתחיל אף פעם נתתי המלצה לטיפול בתמציות פרחי באך לארץ , הורנבין , צרי פלאם , וולנט , מישהו תקף את דברי ורשם לבחורה " מה תעשי אם יהיו לך ראקצית תקיאי מול המחשב " ? וכמובן שלח אותה למטפל מוסמך ( כאילו שאני לא ! ) השליחה למטפל מוסמך לטיפול בכל מקרה מאוד לא נראית לי ( אלה אם כן ישנה בעיה שיש לטפל בה מהשורש למען לא תשוב ) אסביר ואנמק ישנם מקרים בהם אנשים מבקשים עצה בשביל עצמם או למען קרוביהם , והבעיה אינה " קשה" ואינה מצריכה טיפול ארוך מיגע ועלותי מבחינה כספית , אני נוהגת לתת עצה חינם אין כסף וממליצה על תמציות מחזקות בדרך כלל ואשר אינן עלולות להביא " לבעיתיות " זו דרכי זו אמונתי , אני רואה בכך רק טוב , והטוב שאני מפיקה מכך הוא עצם מתן עצה ועזרה . לא כל עזרה צריכה להביא תשואה כספית . באהבה טלי

למעלה