שלום...

יפעת187

New member
שלום...

קניתי פניני קראנץ ממר קייק איך אני יכולה לשלב אותם בפרלינים? במילוי? מעל?

ועוד שאלה אם אני רוצה לשים שיהיה בתחתית הפרלין שכבה של אגוזים גרוסים באיזה שלב אני עושה את זה? אחרי שסוגרים את הקונכיה? כי אם אני שמה אחרי שאני סוגרת ואז מורידה עם השפכטל חלק יורד בחזרה לקערת השוקולד...

תודה

ההצעות שלי

אם מדובר בפרלינים בטבילה - פשוט מאוד. פשוט מניחים פנינה או שתים על הפרלין אחרי הטבילה.
אם מדובר על טבלאות שוקולד - פה העניין יותר פשוט, ממלאים את התבנית קצת פחות, ושמים מה שרוצים, ובעזרת כמה מכות וניעורים לתבנית, מיישרים את הכל.

אם מדובר על תבניות, כאן זה מתחיל קצת להסתבך, כי חוץ מזה שחלק מהפנינים ירדו לקערת השוקולד (משהו שאפשר לפתור עם מסננת), זה אומר שהתחתית יכולה להיות לא יפה, ויותר גרוע מזה - עם חורים.

מה שאפשר לעשות עם התבניות, זה למלא את הפרלין בקצת פחות גנאש, ולהשאיר עוד כמה מ"מ בשביל התחתית, ואז סוגרים רגיל.

צריך לקחת בחשבון שהרבה מהדברים האלה סופגים לחות, ואז אם משלבים אותם בפרלין עם גנאש, הם יאבדו מהקראנץ' שלהם. מה שאפשר לעשות זה לצפות אותם קודם בשוקולד או חמאת קקאו (מטומפררים), ולתת להם להתקשות לפני שמשתמשים בהם.

ועוד משהו

אם רוצים, אפשר להשתמש בשיטת "השקף ההפוך" (חפשי בפורום, יש הסבר מדוייק). הבעיה עם זה שאם ממלאים את הפרלין יותר מידי, אז זה שדוחפים בכח פניני שוקולד יכול לגרום לכך שהמילוי יפרוץ ממקום אחר.

כמתלמדת בעצמי, עושה נסיונות

ומכיוון שרציתי גם כן לשלב ברס. שמעתי לעצת המנוסים כאן ובמקום בתחתית הפרלין, שמתי בחלקו העליון. כלומר לאחר הכנת הציפוי (סליחה על הוורוד המזעזע, באותו שוונג גם עשיתי שימוש בצבעים לשוקולד), השתמשתי בגנאש סמיך על בסיס פרלינה והתוצאה היתה מעולה. גם אחרי שבוע, הברס לא התרכך.

יפעת187

New member
תודה... ועוד דבר..

הכוונה שלי הייתה איך לשלב את הפניני קראנץ בגאנש? עם איזה גאנש הם הולכים?

ועוד דבר מה לגבי גריסי פולי קקאו..?

תודה

מכיוון שמדובר באגוזי לוז נוגט או פרלינה

נראו לי הכי מתאימים. בצירוף שוקולד חלב או מריר לפי הטעם. כמובן גם שמנת מתוקה. גריסי פולי קקאו יכולים להתאים לטעמי לגנאש שוקולד מריר בתוספת ליקר שוקולד או קפה.

צריך לציין

שהשאלה האם התוספת תצבור לחות ותהפוך להיות רכה תלויה כמובן בכמות המים שיש במילוי שמשתמשים בו.
אם משתמשים בפרלינה, או פרלינה מעורבב בשוקולד, אחוז המים נמוך מאוד מאוד, ולכן אין סיבה שהברס (או מה זה לא יהיה) יתרכך.
אם משתמשים בגנאש רגיל -- יחס של שוקולד לשמנת של 1:1.5 או משהו דומה, לא הייתי מצפה שהתוספת תשאר פריכה.

אפשר, כמו שציינתי בהתחלה, לצפות את מה-שזה-לא-יהיה בשוקולד מטומפרר או חמאת קקאו מטומפררת, וזה אמור להגן על זה מהלחות. זו תיאוריה מבחינתי, כי מעולם לא ניסיתי.

למעלה