שלום!!!!!

peta wilson

New member
שלום!!!!!

אני חובבת מושבעת של סיפורים מימיי הביניים ואני נורא נורא רוצה שתמליצו לי על ספרים כאלה כי אני כבר לא יודעת איפה למצוא ואיזה לקרןא

הבהרות

איזה חלק של ימי הביניים(תקופה, אילו מאות)? איפה בימי הביניים(העולם הערבי? אירופה?)?

lady_anne

New member
"עמודי תבל" של קן פולט

ספר עב כרס שנקרא בנשימה עצורה, ומתמקד בדמויותיהם של גבר ואישה באנגליה של ימי הביניים (סביבות המאה ה-12, אם זכרוני אינו מטעה אותי). האישה היא בת למשפחת אצולה שירדה מנכסיה, והגבר מתאווה לבנות את הכנסיה המפוארת ביותר באנגליה, ודרך הקורות אותם מתוארים החיים באותה תקופה, על עליבותם, העוני שלהם, הקנאות הדתית ופער המעמדות, באופן מדוייק ומרתק. מומלץ מאד מאד.

Boojie

New member
"ספר יום הדין" של קוני וויליס.

ספר על סטודנטית שיוצאת למסע בזמן ומוצאת את עצמה בטעות בתקופת המגיפה השחורה בימי הביניים. קודר ומרגש, ומעורר הרבה מחשבה.

drorit2

New member
הצעה../images/Emo20.gif

כמו במכתב הקודם באמת השאלה שלך משתרעת על מאות רבות,ארצות רבות או נכון יותר באותן תקופות אחוזות ובעלויות שונות ומשתנות על שטחי קרקע אנשים ועמים. בכל זאת אם את רוצה סםר מנקודת ראות פמניסטית,שכמובן אין כמעט כאלה קראי את "פאני"של אריקה יונג.

een ogenblik

New member
ספרים

"שם הורד"/אומברטו אקו "סיפורי קנטרברי"/ג´פרי צ´וסר "הזר המסתורי"/מרק טוויין "האפיפיורית יוהנה"/(???) "אייבנהו"/(שכחתי, מישהו זוכר?) ימי הביניים זו תקופה ארוכה, ויש ספרים שנכתבו במהלכם, ועליהם. יעזור לדעת מה את מחפשת בדיוק.

peta wilson

New member
אני מבינה שלא הסברתי את עצמי נכון .

התכוונתי לספרים מימיי הביניים שם כמו אייבנהו שלושת המוסקטרים המלך ארתור מחרוזת המלכה ... כאלה סיפורים תודה!

שלושת המוסקטרים...

זה לא כבר ימי הביניים, זה תחילת הרנסנס(המאה ה16), והספר עצמו נכתב בתקופה התעשייתית(המאה ה19). אבל אם את מחפשת ספרים בסגנון הזה, הייתי מציע לך לקרוא עוד מספריו של דיומא (מונטה כריסטו, למרות שזה בתחילת העידן התעשייתי), או ספריו של רפאל סאבאטיני (קפטן דם, נץ הים, רמיסת השושנים, עור האריה, ביטוח המלחמה וכו´). הספרים שציינתי מתרחשים ברנסנס - עד לתחילת העידן התעשייתי, חלקם מתרחשים בסוף ימי הביניים. אנתוני הופ גם כתב בסגנון דומה(האסיר בזנדה, ראי המלצה שלי בעמוד השני).

למעלה