שלום

• פותח הנושא taly
  • פורסם בתאריך

taly

New member
שלום

קוראים לי טלי, אני בת 16 ווהורים שלי לפני שבועים הודיעו לי שהם החליטו להתגרש. אני הכי קטנה בבית, אחי הגדול הוא בן 35 וסה``כ אנחנו 4 ילדים. הורים שלי אף פעם לא היו זוג למופת אבל הם חיו יחד והביאו 4 ילדים. אני עדיין מאד כועסת ועצבנית עליהם כיהם הויעו לי את זה ממש ברגע האחרון. הם אמרו לי לבחור עם מי להשאר. אבל בכל מקרה אני אצטרך לעבור בי``ס כי אבא עובר לת``א ואמא לחיפה, הם רק עושים לי את זה יותר קשה. עכשיו הם דפקו לי את הבגרויות ובכלל...... אני כבר שבועיים לא מחליפה מילה עם אף אחד מהם. אחים שלי הגדולים לא מבינים אותי וצועקים עלי ואומרים שאני ילדה קטנה ושאני צריכה להיות מאושרת מכך שסוף סוף הם החליטו להתגרש טולפתוח חיים מאושרים, אבל בכל זאת זה כואב טלי

מיכל לב

New member
אמרת חיים ,אמרת שינוי.

היי טלי. לשמחתנו וגם לצערנו החיים מצווים שינוי, אין דבר שנשאר כמו שהוא לנצח, אפילו הרים,בדרכם שלהם,משתנים. הכעס וה``עצבים`` שלך מובנים ביותר,וכנראה הרצון של הורייך לרכך את פגיעה, הוא שגרם להורייך לספר לך על כך ברגע האחרון. אני חושבת שאת צריכה להתמודד עם כאבך בדרכך שלך, להביע אותו ולא לתת לתגובות האחים לגרום לך להרגיש שאת לא בסדר, כמו שכתבת זה כואב וכשכואב אומרים ``איי`` ולא ``איזה כיף``. נסי לבדוק עם עצמך מה בסיטואציה (מעבר לעובדה שתהיה בת להורים גרושים) מטריד ביותר,כואב ביותר ומה את יכולה לעשות על מנת לשנות זאת. אומנם את נמצאת במצב נתון שבו מעמידים אותך בפני החלטות ועובדות שאינן שלך אך אינך נטולת יכולת לקבל את ההחלטות שלך, שיעשו לך טוב,במסגרת המציאות החדשה.הבגרויות שלך לא חייבות ``להידפק``,אולי זה ידרוש ממך מאמץ רב יותר והתמודדות עם דברים נוספים אבל אם תחליטי שאת מצליחה ויהי מה,אין סיבה שלא תצליחי.בנקודה זו לפחות אין טעם להאשים את הסיטואציה ואת הורייך,אלא לתפוס פיקוד ולהצליח.והנה לך הזדמנות לא רק לדרוש אחריות ועצמאות אלא גם לבטא זאת הלכה למעשה. אז תכעסי, תכאבי ותבטאי,בסוף תתגברי וכמובן תשמחי ואולי אפילו תשכחי.;-)

תם-תם

New member
טלי יקרה,

גם אני בת להורים גרושים. אני עברתי את התהליך פעמיים- עכשיו אני ואימי באמצע השני... מנסיון אני יכולה להגיד לך שהמכה לא כל כך קשה. יש המון יתרונות לחד הוריות, לפחות מהצד של הילדים. תחשבי על האפשרות לברוח לאבא כשאימא מרגיזה, את מתנות יום ההולדת הכפולות. וכמובן, אם זו בחירתך אצל איזה מההורים לחיות, את הנסיונות שיחוד (שכמעט כל ההורים עושים) שתוכלי להוציא מהם רק טוב. תנסי לדבר על זה עם מישהו חוץ מאחייך הגדולים (אני פה), לפעמים, הם רואים רק צד אחד, כדי לא להתמודד עם הצד השני ועם השינוי שיחול גם בחייהם. אומנם עלייך הוא ישפיע הכי הרבה, אך את יכולה להיות בטוחה שגם להם לא קל. בקשר ללימודים- תמיד אפשר להשלים אחר כך. גם אם המעברים והתהפוכות ישפיעו על לימודייך, תמיד תוכלי להשלים בעתיד במסגרת כל שהיא. אני מקווה שעזרתי ולו במעט, תם-תם

למעלה