שלום

שלום

אני רק מציצה בפורום הזה, והנה לכם סיפור מעצבן. יום שיש, 14:30 בצהריים, ואני שומעת מוזיקה מחרישת אוזניים מהבניין. מביטה החוצה ורואה כי לשכנים מהבניין ממול יש ילדה שעושה מסיבת יום הולדת על הדשא של הבניין. בשעה זו עדיין האירוע היה בשלבי הכנות, אבל המוזיקה הזו!!!... בעלי ביקש מהם להפסיק את המוסיקה. הם התנצלו וכיבו ואחרי רבע שעה שוב הדליקו, ועל פול ווליום! צעקות, צרחות, מוזיקה ובלגנים. והכל אצלי כבר משעת הצהריים של יום שישי. אני לא יודעת מה איתכם, אבל יום שישי בצהריים זהו יום נפלא לשנת צהריים מושלמת. פשוט חוצפה. רק לי יש שכנים כל כך לא מתחשבים וחוצפנים!?

סיפור מוכר....

מוכר מדי למרבה צער

כשפירקו ../images/Emo82.gif

לידינו בית בן 5 קומות (כדי לבנות חדש במקומו) במשך כמה חודשים , כל יום משבע בבוקר ללא הפסקה עד הערב , התקשרתי לעיריה . הם אמרו שמותר להם לעבוד בשעות האלו.
כנראה הם שכחו את חוק כנוביץ: חוק משנת 1961 שנקרא על שם רופא ילדים נודע שעמד בראש הוועדה להכנת החוק שנועד למנוע מפגעים בזיהום אוויר. אז כן , אמור להיות פיתרון להפרעת רעש בשעות שאת מציינת , פתרון שמעוגן בחוק. ומי שעובר על החוק אמור להיות מי שמטפל בו. הציצו בסעיף 8 כאן. תמשיכי להציץ לנו
|המורה שולה שכבר ממוצ"ש בערב מצפה לצהרי יומשישי הבא בשביל התנומת צהריים הזו|

עדכונים לחוק וטבלה

המפרטת את הקנסות - כאן. מעודכן לספטמבר 2000 . כך שזה כבר לא רק עניין של חוצפה אלא של עבירה על החוק.

וריח ? עכשיו למשל כבר אחורי חצות

(חייבת להוסיף
) , עוד לא כיבו את הירח . אבל...דפקא עכשיו למישהו באיזה גג בסביבה מתחשק לעשות על האש.
נו , זו לא התאכזרות ?

אני יודעת שיש חוק, אבל...

אבל בשביל זה להטריד את המשטרה...לא מספיק עסוקים? אוף, היה נורא אתמול...ברחנו להורים בסוף... מתנחמת בזה שהדירה שכורה ואני לא צריכה לחיות עם הטירוף של השכונה הזו עוד הרבה זמן

דניאל34

New member
צריך להיות נודניק מקצועי כדי

להשבית מסיבת יום הולדת לילדה קטנה כל עוד זה לא קורה כל שישי, אז למה לא להיות שכן נחמד ולתת למסיבת יום הולדת להתקיים. ילדותי, קטנוני ולא חברי

סליחה!!

אבל אנשים נורמלים נוהגים לחגוג ימי הולדת ולקיים מסיבות בבית. ובשעות נורמליות. ולא בשעות צהריים ועוד בגינה המשותפת של הבניין!!! ככה אותי חינכו, ועובדה שקיימים חוקים במדינה. ממלציה לך לבחון שוב את הטענות כלפי...

דניאל34

New member
אצלנו יש דברים כאלה לפעמים

ושלא תביני לא נכון ,זה מאוד מרגיז אבל כל עוד זה קורה פעם בכמה חודשים , לא יפה להשבית יום הולדת שהושקע בו עבודה רבה, את בטח מתארת לך את האכזבה של הילדה הקטנה.

נויקה

New member
ומה היה קורה?

אם גם השכנים שעשו את הרעש היו מתחשבים? מה היה קורה אם הם היו עושים את ההכנות ללא המוסיקה ובשעה ארבע היו שמים כמה מוסיקה שהם רוצים? נעה

צריך להיות

ממש מומחה כדי לאבחן כל כך מרחוק אישיות של אדם אחר בהינף קולמוס
אבל ברצינות - לא צריך להיות קיצוני לאף צד. צריך לדעת לשלב ולהתפשר מצד אחד אבל גם להקפיד על זכויותיך מצד שני. לא? אז באמת אפשר להיות נחמדים אחרי השעה 16:00. אבל עד אז יש לנו את הזכות לשקט. ואם החוגגים היו עוד יותר מתחשבים וגם תולים מודעת סליחה מראש לפני החגיגה ומציינים את השעות בהן היא תיערך (מקובל לעשות את זה , במיוחד לשעות שחורגות מתחום המותר ) אפשר היה להתארגן מראש לשעות המנוחה הנדרשות בצהרי שישי.

Rene2

New member
נו באמת, יש לך שכנים חצופים,

תגידי, הם כל יום עורכים מסיבות??????? תגידי, הם תמיד מתנהגים ככה, למה למה את לא יכולה להיות סבלנית יותר, מה כבר ציפית שהם לא יחגגו מסיבה שהם תכננו, מה ציפת שהם יחגגו בלי רעש... אני מבינה את ההרגשה שלך את הכעס אבל אני גם חושבת שהמרב שיכולת לצפות לו זה פתק קטן , ביום זה וזה תערך מסיבה, ואנחנו מתנצלים. את גרה בבנין משותף , עם כל ההשלכות, נכון שהם לא מכבדים את העניין, אבל הדרישות שלך צריכות להיות דרישות הגיוניות. ככה אני חושבת. וכולה מסיבה של פעם בשנה, אז קצת אי נוחות, מה קרה, יום אחד בשנה לא ישנתם את שנת הצהרים, בשביל זה לריב עם שכנים באמת. תנסי לראות דברים בפרופורציות. שכן רע, גרוע מאוייב. וגם לך יהיו עוד מסיבות וחגיגות, תנסי קצת להתמתן.... אז זה מכעיס אותך, תגידי זה הדבר היחיד בחיים , כמה בלאגן יש במדינה הזאת וזה הדבר היחיד שבראש שלך....

נו באמת!!

האמת היא, שההודעה שלי היתה ההודעה הראשונה שלי בפורום. קפצתי לראות במה הפורום עוסק, ואמרתי...יאללה, נספר להם מה עבר עליי באותו יום. וגיליתי תגובות מאוד מעניינות! אם זו מסיבת יום הולדת לילדה קטנה אז זה בסדר? אם זה נערך פעם בשנה אז זה בסדר? מה הקשר??? לא פלא שישראלים הם כאלה...אנחנו נוסעים רק פעם בשנה לחו"ל...אז זה בסדר אם נתנהג בוולגריות ונהיה חוצפנים...לא כל יום נוסעים לחו"ל...!! בסך הכל התלוננתי על החוצפה בהתנהגות של השכנים בשעות הצהריים. ומבחינתי זה היה יכול להיות מכל סיבה אחרת...מנגל על הדשא המשותף, מסיבת יום שישי ועוד המון "חגיגות". לי עדיין עוד אין זעטוטים, אבל גם שיהיו, אני יודעת שאקפיד שחגיגות ומסיבות לא יערכו בשעות הצהריים וגם לא בגינה של הבניין. למה? ככה. כי ככה זה צריך להיות, תוך מתן כבוד לשכנים. ותאמינו לי, שאז היחסים עם השכנים ובני האדם האחרים יהיו קצת יותר נעימים. קצת נימוס, אנשים!! אז תסלחו לי כולם, כנראה שלא נכנסתי לפורום הנכון...בפורום נימוס בדרך כלל לא תומכים בחסרי נימוס למיניהם. וכאן מסתבר שאני ילדותית, שאוהבת להתלונן, ושהדרישות שלה מוגזמות מידי...שהדבר היחידי שיש לה בראש זה להתלונן. (ודרך אגב, מה הקשר למצב במדינה? אז אני כבר לא נוסעת באוטובוס, נכון...אז לוותר גם על האפשרות לחיות בנעימים בביתי הקט והצנוע????) אז תודה, ולא תודה...אני מעדיפה להיות שותפה לפורומים קצת יותר הגיוניים. ולשולה- תודה ובהצלחה

Rene2

New member
לא כל מה שנראה מנומס בענייך,

מנומס בעניי אחרים. ותתפלאי גם אני כאן בפעם הראשונה, ואני עדיין חושבת שלא מדובר כאן על נימוס. את חושבת שזה לא בסדר שאני לא מסכימה לדעתך, ובכן , אני מכבדת את דברייך ויכולה להבין מהיכן הם נאמרים, אולי מהסיבה שאין לך עדיין ילדים. אבל זה לא עקרוני לעצם העניין. סובלנות, הבנה, אלו מילות המפתח, הנימוס הוא שולי - הנימוס הוא לא זה שיקבע, אם החיים במדינה יהיו טובים יותר או לא, הנימוס לא יקבע מהי ישראליות טובה ומה לא. הסובלנות היא שתקבע, את נשמעת לי עדיין צעירה ולא בוגרת, אבל אם תנסי להבין את דבריי, אולי תביני שדברים שרואים מפה , לא תמיד רואים משם. השכנים לא עשו לך "דווקא" והפורום כאן, והאנשים היושבים פה "לא נגדך" יש לכולנו כאן דעות שונות, המייצגות פן שלם באופיינו השונה, וגם לזה חשוב לגלות הבנה ואורך רוח, הדברים לא נעשים נגדך, אלא איתך, התגובה היא איתך ולא נגדך. נשמע לי שפורום קיטורים היה יותר סבלני לקיטורייך, אבל נימוס , לדעתי לנימוס אין שייכות כאן. יום טוב לך ולשכנייך, והמשך שכנות נפלאה.
י

למעלה