שלום :)

• פותח הנושא tonx1
  • פורסם בתאריך

tonx1

New member
שלום :)

אני רוצה ללמוד הנדסת אלקטרוניקה באוניברסיטה, אבל הבעיה היא שלא למדתי פיזיקה בבי"ס. שמעתי שכדע להתקבל לזה לא חייבים בגרות בפיזיקה, אבל צריך שיהיה ידע מוקדם. מישהו יודע אולי איזה קורסים טובים יש שמלמדים בהם את הבסיס של פיזיקה שצריך בשביל התואר (בלי בגרות)? וכמה זה עולה? ----> תודה לכל העונים :)

Miss CBR

New member
במידה ואתה רוצה ללמוד הנדסת אלק'

באוניברסיטה אני ממליצה לך לברר ראשית את תנאי הקבלה . ממה שידוע לי בגרות בפיסיקה היא חלק מתנאי הקבלה לפחות במוסדות אקדמאיים כמו מכללות , שם אם אין לך בגרות בפיסיקה אתה מחוייב במכינה . לגבי ידע בפיסיקה, בתחילת התואר לומדים מספר קורסים בפיסיקה ,ידע מוקדם בהחלט יכול לעזור. אולי גם באוניברסיטאות קיימות מכינות שיוכלו להכינך לקראת לימודי הפיסיקה בהמשך התואר .

someone121

New member
תשובה :

קודם כל, את לא בפורום הנכון !. את רוצה להיות מהנדסת ולא הנדסאית... לגבי מה ששאלת, באוניברסיטת ת"א מחייבים את כל מי שרוצה ללמוד הנדסת חשמל ואין לו בגרות בפיזיקה לעבור קורס מקדים בפיזיקה ( זה נקרא " פיזיקה 0"...). תאמיני לי שילמדו אותך שם טוב מאוד את הבסיס הנדרש בפיזיקה ללימודים שיבואו אח"כ. ( את הקורס הזה לוקחים בקיץ, לפני שבכלל מתחילים ללמוד. אם לוקחים את הקורס במהלך הסמסטר הראשון אז זה יוצר בעיות קשות במערכת השעות... דרך אגב : חייבים לעבור את הקורס בציון מעל 70 אם אם אני זוכר נכון). האמת שאני לא יודע איך זה באוניברסיטאות אחרות אבל אני מניח שזה דומה... מה שבטוח : אם את הולכת ללמוד באוניברסיטת ת"א, אין שום צורך שתקחי קורס מיוחד !

tonx1

New member
תודה רבה :)

כן, אני רוצה ללמוד באוניברסיטת ת"א, רק אני צריכה להוציא מעל 650 בפסיכומטרי כדי להתקבל לשם. האמת שאני בכלל לא מתכוונת עכשיו ללמוד באוניסרסיטה, בקרוב אני מתגייסת. פשוט עניין אותי לדעת אם בכלל אני יכולה. תודה על התשובה :)

למעלה