שלום (=

You know me

New member
שלום (=

אני מקווה שזה המקום הנכון לשאול אבל מישהו יודע איך קוראים להתקפי זעם מתפרצים, בלתי נשלטים? (אני דיי בטוחה שזאת מחלה נפשית)

וברכה

בעיקרון בשביל לאבחן הפרעה נפשית צריכים להיות כמה סימפטומים,אחד בד"כ לא מספיק. התקפי זעם כמו שציינת יכולים להעיד על בנ"א אימפולסיבי מאוד. התקפי זעם בלתי נשלטים יכולים בליווי סממנים נוספים, להעיד על בנ"א סוציופט או הפרעת אישיות כלשהיא. יש רקע נוסף? התנהגויות חריגות נוספות?

You know me

New member
האמ...

ת'אמת אין רקע נוסף, בקשר להתנהגויות נוספות חריגות הייתי אומרת שהתקפי דפרסיה קצרים (פסיכוזה). אם אתה יודע מה השם המדעי של התפועה או תופעה קרובה אשמח אם תגיד לי.

זה יכול להיות סימפטום להרבה דברים

מ- תגובה נורמלית למצב בעייתי ועד להפרעת אישיות גבולית או אפילו מאניה דיפרסיה. בכל מקרה רק פסיכיאטר הוא בר סמכא לאבחן.

You know me

New member
מה נחשב להכי קשה?

אני מקווה להבהיל מספיק את קרובת המשפחה שלי כדי שהיא תתעשת ותתחיל לשלוט בהתקפי הכעס שלה.

אני לא ממליצה לנקוט בשיטה זו...

אם קרובת משפחתך אכן לוקה באיזושהי הפרעת מצב רוח, זה שתבהיל אותה לא יגרום לה להתעשת, מהסיבה הפשוטה שהתנהגותה היא חלק מההפרעה, היא משהו שאין ביכולתה לשלוט עליה. מה שהיא כן צריכה בתקופה זו זה הרבה תמיכה ואמפתיה מצד הסובבים אותה. הציעו לה להתקשר לער"ן או לכל מוקד תמיכה אחר רלוונטי (או ליצור עמם קשר אינטרנטי). הציעו לה לראות רופא, אפילו רופא משפחה באם היא לא מסכימה לראות פסיכיאטר, ורופא המשפחה כבר יפנה אותה לגורם המתאים. אל תשפטו אותה, היו לצידה ברגעיה הקשים והרעיפו עליה אהבה.

You know me

New member
אנחנו לא שטפוטםי אותה

והקטע שאם נציע לה לפנות לעזרה או משהו יהיה יותר גרוע כי ת'אמת נראה לי היא יכולה לשלוט בזה, תאמינו לי לצערי השיטה של להבהיל אותה זאת שיטה בדוקה שעובדת עליה כדי לגרום לה לעשות משהו.

אולי ע"י הרתעה שתשנו במעט

את ההתנהגות שלה לזמן מוגבל ביותר, אך לא תשנו את מה שמתחולל אצלה בפנים, את הסיבות להתנהגותה.

22ק ו ס ם

New member
מחית צודקת

הבהלה לא תפתור לך שום בעייה. זה יהיה פיתרון לטווח הקצר אבל היא תלמד שזה מה שאתם עושים ולדעתי זה רק ידרדר את המצב שלה בטווח הארוך. אתם לא חייבים לקחת אותה איתכם לייעוץ מקצועי ויכולים ללכת לבד ולראות מה המומחים אומרים.

אם זאת שיטה שתביא אותה לטיפול

השתמשו בה. בטיפול יוסבר הכל, בטיפול תווצר מסגרת של עזרה. אף אחד פה לא יכול להגיד לכם איך לעשות את הדברים.במיוחד אם מצאתם דרך יעילה להביאה לטיפול ולטפח בה מוטיבציה לשינוי. יפה שאתם לוקחים אחריות עליה. התקפי זעם בלתי נשלטים הם התקפים שעלולים להביא את התוקף במצב קיצוני עד אפילו לכדי רצח או התאבדות. משום שברגעים אלה הוא אינו יכול להפעיל שיקול דעת מוסרי.

למעלה