שלום.

Temperature

New member
שלום.

אני לא בטוח שהגעתי לפורום הנכון אבל אני מקווה שכן. לדעתי אני נמצא בבעיה די גדולה ואשמח אם תוכלו לתת לי מענה או לפחות מה אני אוכל לעשות... אני עובד בעסק של כל המשפחה שלי כבר 3 שנים, בעיקר בחופש הגדול. בחופש הראשון קיבלתי 3,400 ש"ח עבור 52 יום (בערך) ו8 שעות עבודה בכל יום. בחופש השני קיבלתי 2,600 ש"ח עבור 52 יום ו8 שעות עבודה. בחופש השלישי והאחרון קיבלתי 1,000 (!!!) ש"ח עבור 52 יום ו8 שעות עבודה. אני יודע שזה לא בסדר ולערכתי אני אמור לקבל 5800 ש"ח+- אבל אני פשוט לא מסוגל להתלונן לגבי השכר עם אבא שלי או כל אחד אחר מהמשפחה. החופש הזה החלטתי שאולי כדאי שאני לא אעבוד, אפילו שאני ממש אוהב את העבודה כי לעבוד בשביל 1,000 ש"ח ואפילו פחות (כי משנה לשנה זה ירד) זה ממש לא שווה ועדיף כבר שאני אהנה מהחופש כולו ולא אקרע את עצמי. חשוב לציין שגם במהלך השנה, בחופשים כמו פסח, חנוכה וכו' אני עובד 8 שעות ביום אבל על כך אני לא מקבל אפילו שקל וגם בזאת אני שותק. אני יודע שיש כאן ניצול עצום ומבדיקה קטנה שעשיתי, בחופש האחרון קיבלתי 2 שקל לשעה כשהמינימום שהייתי אמור לקבל זה 14 ש"ח. דרך אגב אני בן 14 ואף פעם לא סיפרתי לאף אחד כמה בדיוק אני מקבל כי אני יודע שכולם יגידו לי שעובדים עלי בעיניים. מה אתם חושבים שעליי לעשות?

usaboy

New member
אתה רוצה להתלונן על המשפחה שלך?

אני לא מבין מה אתה רוצה בעצם.. המשפחה שלך דופקת אותך... לפי המינימום היית אמור לקבל הרבה יותר.. אבל אתה יל קטן! ואתה צריך להבין שאבא לא נתן לך תלוש משכורת אלה עזרת לו בעבודה והוא תגמל ואתך על זה... אם אתה מבין את זה בדרך אחרת.. ואתה רוצה להתלונן... לך למשטרה ואבא שלך יהנה בכלא כמה שנים על ניצול קטין. אבל אתה לא תעשה את זה.. אז או שתלך לחפש עבודה אמיתי עם תלוש בסוף החודש או שתמשיך לעבוד אצל אבא ותשב בשקט כי זה מה יש.. או שתהנה מהחופש באיזו קייטנה כמו כל ילד בן 14!!!

זהבה נ

New member
אני לך מציעה כמה דברים

1 שב בבית לשיחה בנושא ומה שנקרא "תנקה את אשר על לבך"... אתה יכול לעשות זתא עם אימא שלך ואולי יחד עם ההורים שלך בכדי לדעת כיצד להתייחס לנושא ומה הדעות שלהם. 2 אולי תשאל שאלה ישירה על הנושא את מי שכתב לך את תלוש השכר? 3 האם יש הנהלת חשבונות תנסה להשוות איתו את התלושים ואת היחש השונה בינהם. 4 לעתים לא מתאים לעבוד בעסק משפחתי כאשר יש משקעים והם לא מטופלים או לא מלבנים אותם, זה יכול ליצור תסכול גדול כפי שאתה מרגיש כעת, אני מציעה לך לנסות לחפש עבודה במקום אחר לחופשה הקרובה ותראה מה תגובות של המשפחה, יכול להיות שזה יסייע לך להושיב את ההורים לשיחה... ואולי אם תעבוד אצל מעסיק אחר תוכל להבין כמה אתה שווה... בהצלחה.

3נזר

New member
השאלה היא לשם מה אתה עובד

עסק משפחתי זה עניין מסובך כי יש בו ערבוב בין משפחה לעבודה. אם אתה עובד כי אתה רוצה לעזור להוריך, כי אתה אוהב את העבודה, כי אתה אסיר תודה על כך שהם מגדלים אותך ומשקיעים בך כל מה שהורים משקיעים אז לשם מה אתה צריך שכר? כאן ערך המשפחה עומד למול עיניך. אם אתה עובד בשביל הכסף אז כדאי שתבהיר את הדבר להוריך ותראו אם אתם מגיעים להסכמה על סכום שלא יראה לך או להם כניצול. הערך העומד למול עיניך במקרה זה הוא הכסף. אגב, אתה בטוח שילדים צריכים לקבל כסף מהוריהם על עבודה בעסק משפחתי? נדמה לי שלחוק יש כמה דברים להגיד על זה. כהערה, אני עבדתי בעסק המשפחתי של הורי לא פחות ממך, מעולם לא ביקשתי וגם לא קיבלתי על כך שכר. בסך הכל העסק פירנס את כל המשפחה, את הורי וגם אותי. כמובן שזוהי דעתי האישית ועשיתי כך מרצוני החופשי, זכותך לחשוב שמגיע לך שכר כחוק על העבודה. הייתי מציעה לך לדבר עם מישהו מבוגר במשפחה או בסביבתך הקרובה. מישהו אינטליגנטי ודיסקרטי שיוכל לחשוב איתך ביחד איך לעכל מצב לא פשוט זה. בהצלחה.

למעלה