שלום

שלום

פעם ראשונה שאני שומעת על השם הזה נרטיבית יחד עם פסיכותרפיה מה זה בדיוק? אשמח לדעת תודה

מאד פשוט

פסיכותרפיה היא טיפול נפשי בעזרת שיחות. פסיכותרפיה נרטיבית היא טיפול בשיחות על פי הגישה הנרטיבית. אם את רוצה לקרוא על טיפול נרטיבי תיכנסי לאתר: www.hebpsy.net/narrativi רינה בלום

לרינה שלום

איך השיטה הזו יכולה לעזור לי עם החבר אנחנו כל הזמן רבים הרבה מאוד וריבים משמעותיים וקשים תודה אודה לך מאוד

בטיפול זוגי נרטיבי

אתם תעברו תהליך בו תבודדו את הבעיות שביניכם ותגדירו אותן באופן מחצין, כלומר, כאילו הבעיות הן יישויות נפרדות מכם ועומדות בפני עצמן. התהליך הזה יקל עליכם לבחון היטב את הבעיות, להבין את מקורן ואת דרכי השפעתן עליכם (כל זה כמובן רק על קצה המזלג).כל אחד מכם יוכל לראות את "מערכת היחסים" שיש לו עם הבעיות שמפריעות לכם, ואיזה חלק יש לו בתרומה לבעיות. קשה בתשובה כזו לתאר את כל התהליך אך זה בקווים כלליים. מה שלדעתי מאד מיוחד בטיפול זוגי נרטיבי הוא היכולת להתמקד בבעיות עצמן ולנסות לתקוף אותן בלי ליצור תחושת אשמה של אחד מהצדדים או שניהם ובלי להיות שיפוטיים. הטיפול הוא בבעיה שיש למטופלים והמטופלים אינם הבעיה. אני ממליצה לכם בכל פה ללכת לטיפול אם אתם מתכוונים להמשיך ולהיות יחד, ובמיוחד אם אתם מתכוונים בשלב כלשהוא להקים משפחה. שיהיה לכם כל טוב, רינה בלום

למעלה