שלושה מתמצאין

orange2006

New member
שלושה מתמצאין

למדתי בשיעור והזכירו שם שלא טוב לעבור בין 2 נשים וגם בין כלבים והשלישי לא זכרו כל זה נקרא משהו בשם "שלושה מתמצאין" תוכלו לומר לי את השלישי?

orange2006

New member
שא' נוספת על שלמה המלך

אני שואל בשביל להשיב למישהו על שלמה המלך שהיו לו אלף נשים נכון? אפשר פירוט כיצד זה היה אפשרי ומי היו אותן נשים ומקור בתלמוד או בתורה שאלו היו יהודיות כולן תודה

בקשר לשלמה המלך

השמועה אומרת שהוא התחתן איתן בשביל לעשות שלום עם העמים שלהן ושהוא לא נגע בהן שהרי יש לו ממש מעט ילדים

בוא תישמע משהו יפה

הרב זמיר כהן אמר ש-בחדר השינה של שלמה המלך , היו על הקירות ועל התיקרה כל מיני פסוקים של התורה , וכל מיני סמלים של קבלה , ואסור היה לו לשכב שמה עם נשים . כי זה היה חדר שהיה מכיל בתוכו קדושה .

CRIPPLER1

New member
אני חושב

שהדבר מופיע במסכת פסחים קיא ע"א והדבר השלישי הוא העובר בין שני דקלים (אין לי כרגע את המסכת)

orange2006

New member
תודה לכם, פירוט../images/Emo26.gif

בנוגע לשלמה המלך הייתי רוצה תשובה החלטית אולי עם מקור אם אפשר בבקשה בנוגע לשלושה דברים תודה רבה לך צדקת ויש אומרים נחש וגם חזיר אם תרצה את הגמרא אוןליין ועוד הרבה יותר תמצא באתר הבא: http://kodesh.mikranet.org.il

gdisrael

New member
מצאתי בשבילך כל מיני מדרשים,

1)ולמה נשא שלמה אלף נשים אלא שאמר כדי שיהיו לו אלף בנים בשנה מכל אחת ואחת בעשרים שנים עשרים אלפים בנים שלא יהו כל בריה וכל בשר ודם יכולין לשלט בי ולעשות לי כל דברי. אמר לו הקב"ה שלמה בני אתה נוטל אלף נשים כדי שיהיו לך אלף בנים בשנה אני נותן לך בן אחד שאין לו אלא חצי הגוף ובן שלמה רחבעם (דברי הימים-א ג י): אתה אומר והמלך שלמה אהב נשים נכריות רבות ואת בת פרעה בת פרעה בכלל היתה ולמה יצאת מלמד שהיתה מחבבה כנגד כולן, וכלפי חטא שהחטיאה אותו יותר מכולן. 2) והתחתן בהם שנאמר והמלך שלמה אהב נשים וגו' מן הגוים אשר אמר ה' אל בני ישראל לא תבאו בהם והם לא יבאו בכם אכן יטו וגו'. חנניה בן ר' יהושע אמר לאהבה ממש לזנות, ר"י בר חלפתא להאהיבן לגיירן ולקרבן תחת כנפי השכינה. ר' אליעזר בנו של ר' יוסי הגלילי אומר גם אותו החטיאו נשים נכריות 3) ולא היה לבבו שלם וגו' כלבב שלם וגו' כלבב דוד אביו. אר"ש בן נחמני אמר רבי יונתן כל האומר שלמה חטא אינו אלא טועה שנאמר ולא היה לבבו שלם וגו' כלבב דוד אביו, כלבב דוד אביו הוא דלא הוה, מחטא נמי לא חטא, אלא מה אני מקיים ויהי לעת זקנת שלמה נשיו הטו את לבבו, כרבי יונתן, דרבי יונתן רמי כתיב ויהי לעת זקנת שלמה נשיו הטו וגו' וכתיב ולא היה לבבו שלם וגו' כלבב דוד אביו. הכי קאמר ויהי לעת זקנת שלמה נשיו הטו את לבבו ללכת אחרי אלהים אחרים ולא הלך. והא כתיב אז יבנה שלמה במה, שבקש לבנות ולא בנה. אלא מעתה אז יבנה יהושע שבקש לבנות ולא בנה, אלא בנה הכא נמי בנה. אלא כדתניא ר' יוסי אומר ואת הבמות אשר על פני ירושלים וגו', אפשר בא אסא ולא ביערם בא יהושפט ולא ביערם עד שבא יאשיהו וביערם והלא כל עבודה זרה שבארץ ישראל אסא ויהושפט בערום, אלא מקיש ראשונים לאחרונים מה אחרונים לא עשו ותלו בהם לשבח אף ראשונים לא עשו ותלו בהם לגנאי. והא כתיב ויעש שלמה הרע בעיני ה', אלא מתוך שהיה לו למחות בנשיו ולא מיחה מעלה עליו הכתוב כאלו חטא. וא"ר יהודה אמר שמואל בשעה שנשא שלמה את בת פרעה הכניסה לו [אלף] מיני זמר אמרה לו כך עושין לעבודה שזרה פלונית כו' ולא מיחה בה. ואמר ר' יהודה אמר שמואל בשעה שנשא שלמה את בת פרעה ירד גבריאל ונעץ קנה בים והעלה שרטון ובו נבנה כרך גדול שברומי: 4) על שכתוב בו, והמלך שלמה אהב נשים נכריות רבות ואת בת פרעה מואביות עמוניות אדומיות צדוניות חתיות, ויעש שלמה הרע בעיני ה'

כידוע שלמה המלך היו לו אלף נשים

שבע מאות שרות ושלוש מאות פילגשים, לשלמה המלך היתה כוונה טובה, כוונה גאונית, הוא התכוון להחזיר את כל העולם בתשובה, לעשות סמינר לכל העולם דרך הבנות. איך? בנות מלכים הן היו, ואם הוא ישפיע על בנות המלכים הן ישפיעו על אביהן, אז לא היה דמוקרטיה, ואם המלך מחליט שזו החכמה האמיתית כמו שהיה בתקופת מלך כוזר שהוא השתכנע שתורת ישראל אמת וגייר שש מיליון מתושביו, אז אותו דבר חשב שלמה המלך להביא את העולם לתיקונו, שכל העולם יכירו את השי``ת, ``ה` אחד ושמו אחד``.

שלמה המלך גם רצה לעשות שלום עולמי

הוא רצה להיתחתן עם כל הבנות של כל המנהיגים בעולם , כדי להשיג שלום בכל העולם
.

למעלה