שלם?

• פותח הנושא doc86
  • פורסם בתאריך

KallaGLP

New member
לא, אתה לא תפיל את זה עליי.

אתה לא תגיד שאני אמרתי שמרפסים זה מום, כשאמרתי בדיוק ההפך מזה. אתה זה שהזכרת אותי שוב ראשון, אז כל עוד אתה תייחס לי דברים שלא אמרתי, ואף שאמרתי את ההפך מהם, אני אגיב ועוד איך.

KallaGLP

New member
ואגב, רק למען הדיוק העובדתי, התפר בגולגולת נוצר אחרי הלידה

ולא לפני הלידה. התינוק לא נולד עם "תפרים" בין העצמות. אם זה היה כך, הראש לא היה יכול לגדול. העצמות מרווחות, זוהי הסיבה שיש שקע בגולגולת. עם גדילת הראש העצמות מתקרבות זו לזו ואז נוצרים התפרים (הסבר באדיבות מט חנק). ההסבר הזה, מופיע, אגב, בקישור בוויקיפדיה שצורף כאן קודם:
"עצמות הגולגולת העליונות של תינוק אינן מחוברות בתפרים רגילים אלא במפרקים רחבים יותר הכוללים מרווחים בין עצמות הגולגולת המכונים מרפסים. המרפסים והתפרים הגמישים של גולגולת התינוק מאפשרים את גדילת המוח והגולגולת העוטפת אותו במהלך השנים הראשונות להתפתחות. תפרי הגולגולת מתאחים ומתגרמים החל מתחילת העשור השלישי לחיים ובמהלך העשורים שבאים אחריו."

אני שמחה לקרוא שהויכוח מוצה מבחינתך

מכיוון שהפורום מתמקד בתמיכה במי שבחר לוותר על ברית מילה והוויכוח הזה כבר יצא מזמן מתחומי הדיון של הפורום, אני מבקשת מכל המשתתפים לעצור כאן.

אם מישהו מכם רוצה לפתוח דיון בנושא הפורום - בבקשה, עדיף בהודעה חדשה. הממשק האלכסוני לא מקל על הצפיה בהודעות חדשות בשירשור הזה.

תודה.

trilliane

Well-known member
מנהל

למעלה