שמילבי, ניסיתי להתקשר אלייך

טושטוש5

New member
בואו נעשה את זה במסרים

קרינושנוש וכולם, אני חושבת שהמקום להודעות כאלה הוא במסרים ולא בהודעות בפורום. הסיבה העיקרית, מעבר לכך שזה לא אמור לעניין את כולם
, היא שזה יוצר את הפורום שלנו כמשהו מאוד סגור של חברים שכולם מכירים את כולם. זה נפלא אם הקהילה שלנו כבר מגובשת, אבל כרגע אנחנו מנסים להגיע לעוד אנשים. גם כאלה שהיו בקורסים אחרים של שמחת הלב ולא מכירים אותנו, וגם כאלה שלמדו באסף הרופא ובכלל לא מבינים על מה אנחנו מדברים פה ב"מי בא מחר" וכו'. אנחנו רוצים ליצור אתר מאוד מזמין לכולם, ואני חושבת שמי שנכנס ורואה שבהרבה שרשורים יש "למה את לא מתקשרת", "ניסיתי לתפוס אותך" וכו' - לא יראה את עצמו כחלק מהקהילה, ואנחנו הרי רוצים ליצור קהילה אחת מגובשת לכל הליצנים והג'לולוגים. מקבלים את דעתי?

סליחה מראש שאני אומרת את זה

אבל זה רק מראה כמה אין לך נסיון בפורומים. הגיוני וזה מקובל בכל פורום שמכבד את עצמו שתהיה החלפת מסרים גם על פני הפורום. אחרי הכל חשוב שנהיה בקשר. את מוזמנת להכנס לכל פורום בכל אתר. דווקא דברים מסוג מה שכתבת לדעתי, מפרקים את הקהילה המתגבשת ולא מאחדים אותה. מלבד זאת, ליצן רפואי שעובד, אמור לדעת שמלכתחילה הוא חלק מקהילה אחת מגובשת של אנשים שנמצאים שם למטרה אחת. פשוט יותר להגיד שאת לא רוצה כמנהלת שיהיו הודעות אישיות בפורומים, כי כך החלטת מאשר להשתמש בזה שאנשים לא ירגישו חלק מקהילה, בגלל 2 הודעות אישיות שנשלחו.

טושטוש5

New member
לא הבנתי...

למה מה שכתבתי מפרק את הקהילה ולא מגבש אותה? ואני מסכימה לגמרי שליצן רפואי אמור להרגיש חלק מקהילה וכו', אבל זה לא המצב היום. המצב הוא שיש הרבה אגודות, עמותות ופוליטיקה, ואני חוששת שאחת הסיבות שכמעט ואין פה אנשים לא משמחת הלב (ואנחנו מנסים ליצור איתם קשר ולפרסם את הפורום), היא שזה הפך לפורום של חברים וקשה להיכנס לכאן. זו דעתי, ובכוונה העליתי כאן את השאלה כדי לשמוע מה דעתכם
וגם אצלי כמובן זה לא אישי

שמילבי

New member
אני מראש לא מבינה גדולה בפורומים..

קודם כל קרינוש - בימי ראשון מאד קשה לתפוס אותי, אני מלמדת מצאת החמה (שלי - שזה מאוחר) עד צאת הנשמה... (את רואה מתי אני בפורום ובניגוד לבדרך כלל - אני עייפה בשעה כזאת) אז נדבר מחר. ובקשר להודעות אישיות: (ולכאן שייכת הכותרת) אז דעתי נוטה יותר לכיוון דעתה של טושטוש. מאז ששמעתי על היוזמה של טושטוש ומישמיש לפתוח פורום, נכנסתי כל כמה ימים לחפש אותו וכשלא מצאתי (כי עוד לא נפתח..) הצצתי קצת בפורומים אחרים. והפורומים שכולם הכירו את כולם באמת היו פחות מזמינים- מן תחושה שנכנסים למין קליקה כזאת ומרגישים לא שייכים... לדוג' יש פורום של אימהות לילדים חולים שנכנסתי מתוך עניין "מקצועי" לשמוע על הצד שלהם וגם לשאול אותם על הצרכים שלהם (כי העבודה שלנו לא מסתכמת במאושפז אלא מכוונת גם לתומכים שלו) ואחרי שקצת קראתי, וראיתי את המשפחה שהם יצרו לעצמם בפורום (שזה נפלא לדעתי) היה לי פחות נוח "להכנס אליהם הביתה"... ואכן עוד לא שאלתי את שאלתי שם... אבל זו רק דוגמא. אני חושבת שחשוב שהפורום הזה יהיה פתוח ולו רק בשביל להעלות את המודעות למה שאנחנו עושים, ובטח לכל מי שעוסק בזה (ולא משנה מאיפה, ואיפה הוא למד, ולאיזה איגוד הוא משתייך), לצערנו יש פוליטיקה בכל מקום, ואפילו בתחום שלנו יש אירגונים שונים, קורסים שונים ועוד עוד, לפי דעתי הפורום הוא לא במקום בשביל פוליטיקה - כולם מוזמנים ורצוי שכולם ירגישו מוזמנים, אז אני לא אומרת בלי הודעות אישיות בכלל, אלא כאלו שיש בהן "עניין לציבור" (לספר שיש השתלמות ומפגש של ליצנים - ומי בא אליו - לדוג') ופחות הודעות כגון "תתקשרי אלי" כן,כן גם אני שלחתי כאלו...(למרות שגיליתי בחדווה את עולם המסרים) אז אני חושבת, עכשו, אחרי שטושטוש העלתה את הנושא (ואם אני בכלל עוד מסוגלת לחשוב אחרי 10 שעות הוראה...) שכדאי לצמצם בהודעות כאלו... חומר למחשבה
לשאול או לא לשאול - זאת השאלה... כבר כתבתי באיזה מקום שאני לא טובה בלקצר...
שמילבי

איבדתם מהמשמעות של פורום

כי חלק ממנו זה החלפת מסרים, אבל שיהיה. לי אין כח להתעסקות הזו.

דעתי בעניין ונשמח לשמוע עוד דעות..

הפורום לטעמי אינו במה למסרים פרטיים, בדיוק מהטעמים ששמילבי הזכירה. בשביל זה יש את מערכת המסרים האישיים, ושם גם אפשר לתת את מספר הטלפון שלך, להסביר במה מדובר אם זה עניין אישי ולא צריך להיזהר בניסוח של התוכן כי זה גם ככה מסר פרטי- זה יהיה יותר נח לדעתי. מה שכן, אפשר לפתוח מידי פעם שרשור
שבו כל מי שרוצה להעלות הודעות על דברים של נוגעים בדיוק לפורום או מסרים אישיים יוכל לעשות זאת...זה נראה לי פתרון מעולה וגם יעשה קצת סדר בהודעות. מה אתם חושבים?

הדבר היחיד שיש לי להגיד זה

שנסחפתם מעל כל פרופורציה בגלל 2 הודעות. תגידו לא רוצים הודעות אישיות בפורום וזהו. מכאן והלאה כל אחד יעשה את החושבים אם לשלוח הודעה או לא.

קרינוש..

זה נפתח לדיון, לא כתקיפה, כל אחד רושם את דעתו ונשתדל לקבל החלטה שתתאים לכולם, זאת רוח הדברים ואני מקווה שככה קראת את זה.. שום דבר לא אישי, וההפך, בגלל שאת גולשת ותיקה אנחנו לוקחות את זה בחשבון ולוקחות את דברייך כביקורת בונה,( לא שאם היית חדשה לא היינו מחשיבות את זה אבל הבנת את הכוונה
) הכל נלקח בחשבון כי זה דיון, זה המקום להביע דעות

למעלה