שמיעה ודיבור בשפה האנגלית

• פותח הנושא IB14
  • פורסם בתאריך

IB14

New member
שמיעה ודיבור בשפה האנגלית

שלום. אני בן 14 ואני מאוד טוב באנגלית ושולט היטב בשפה. אוצר המילים שלי גדול, אני קורא ספרים באנגלית, אני גם לומד בקורס אנגלית מתקדם(חומר שמלמדים בכיתה י'-יב') כמו למשל: past perfect וכו... הבעיה שלי היא הדיבור והשמיעה. כאשר אני שומע דיבור באנגלית, מטלוויזיה, מקלטת וכו, אני לא מבין. אני לא מצליח להפריד בשמיעתי מילה במילה, ולהבין אותה. אני פשוט לא קולט היטב את מה שאני שומע. דרך אגב, אני לקוי שמיעה, אבל לא נראה לי מאה אחוז שזו הסיבה, כי עברית מטלויזיה וקלטות אני שומע. מה יכולה להיות סיבת הבעיה שלי בשמיעת האנגלית? גם בדיבור יש לי בעיה, שבאנגלית אני מגמגם, ומתקשה לפלוט מפי את מה שאני רוצה להגיד. כאילו אני לא יודע איך להגיד משהו באנגלית. וזה קורה לי בד"כ, אך לא תמיד. מה הפתרון? גם בתרגום יש לי בעיה. אני לא יודע לתרגם היטב ונכון מעברית לאנגלית, למרות שאחרי שאני מקבל בזה עזרה, אני מגלה שהאנגלית שתירגמו מעברית מובנת לי!!! מדוע? אני יודע שיש לי בעיה גם בבחירת מילה נכונה, כי באנגלית יש מילים נרדפות ודומות. למשל:(סתם דוגמא) מתי כותבים in,into,inside, וכו... walk,go talk,say,speak,tell אלה רק דוגמאות, אל תחשבו שמילים כאלה אני לא יודע מתי להשתמש בהם! תודה אם תעזרו לי בבעיותיי, למעט השמיעה והתרגום

למעלה