שמירה עקב התקצרות צוואר רחם וחשש ל-IUGR

שמירה עקב התקצרות צוואר רחם וחשש ל-IUGR

שלום לכולן, הגיע שבוע 31 והרופא ציווה עלי להפסיק לעבוד ולנוח בבית בגלל צוואר רחם שהתקצר משמעותית ל-23 מ"מ וחשש ל-IUGR של אחד העוברים. אז איך אפשר להיות בשמירה ולשמור על שפיות? כמה אפשר לשכב - כבר כל הגוף כואב לי מלשכב על הצד, במיוחד שבכל צד עובר אחר לוחץ על הצלעות וזה פשוט כואב! אשמח לשמוע קצת טיפים על איך לעבור את התקופה הזאת בקלות, באמת אסור לשבת או לעמוד? רק לשכב? אווווווווווף

nony4

New member
אין לי הרבה טיפים לתת לך...

אבל מטרת השמירה היא כמה שיותר לנוח על מנת לא להגיע לצירים מוקדמים או ללידה מוקדמת חלילה גם אני שלושה שבועות כבר בבית ולא מוצאת את עצמי... למרות שרוצה לעשות דברים לא מסוגלת כי קשה לי. אז נכון שכמה אפשר לשכב, כמה אפשר לראות טלויזיה, לדבר בטלפון בסופו של דבר כל החברים / המשפחה בעבודה ואני מוצאת את עצמי לבד וזה ממש משגע אותי. אבל עוד מעט זה ייגמר!! בהצלחה

shiralan

New member
לשכב בכל מיני מקומות בבית....

אני עברתי ממקום למקום - במיטה, בסלון, במחשב, אצל ההורים שלי - במיטה, בסלון.....וכך הלאה. גם כשהילדים נולדים ממשיכים ככה - מהמיטה ללול, לטרמפולינה, לאוניברסיטה, למיטה שלנו........ הסבבים ממשיכים....
לדעתי אפשר לשבת גם ולא רק לשכב (אבל הכי טוב לשאול את הרופא) צריך להעביר את הזמן עם ספרים, טלויזיה.....לתפוס תנומה על חשבון הלילה הלבן שעברת.....הכי חשוב לנקות את הראש ולהתמקד בלהיות אופטימים. המשך הריון קל וארוך.

תודה בנות

נחמד לשמוע קצת תמיכה מבנות באותו המצב. הרופא שלי דיי התעקש על לשכב רוב הזמן, אבל אני עושה מה שאפשר, כי שהכל כואב חייבים לקום קצת שהשרירים לא יתנוונו. שיהיה בהצלחה לכולנו!

תנצלי את הזמן לשינה טובה!!! חבל שאי אפשר לצבו

לצבור שעות שינה. אחרי הלידה זאת פריבילגיה לישון.

למעלה