שמירת הריון

שירן 322

New member
שמירת הריון

שלום רב. היום הרופאה שלי החליטה שעליי לצאת לשמירת הריון עד הלידה.
אני בחודש 7.
היא נתנה לי אישור מחלה ל 18 ימים .
היא אמרה שאין לה מה לתת לי כרגע מסמך המעיד על שמירה משום שזה גם ככה יישלח רק לאחר 30 ימים רצופים. ושזה ההליך שכך היא עובדת
אני צריכה מחר להודיע בעבודה שיצאתי לשמירה אבל הבנתי שאם אעביר [פיזית ] את המכתב שהרופאה נתנה לי למחלה זכויותיי יפגעו והמעסיק יוריד לי את ימי המחלה הרשומים. אז מה לעשות?
להגיד כרגע בעל פה בטלפון שאני בשמירת הריון?
אז למה הדף של הימי מחלה.?

תודה.

פיפי99

New member
אז ככה

ביטוח לאומי משלמים על שמירת הריון - רק אם היא 30 יום ומעלה (וגם אז רק עד תקרה של שכר ממוצע במשק)
אני לא יודעת למה היא נתנה לך ימי מחלה, מכיוון שכבר החליטה שעלייך להיות בשמירה עד הלידה, לא ברור לי למה לא נתנה מכתב על שמירת הריון לשלושים יום (כדי שתוכלי לקבל כסף מביטוח לאומי)
אגב, אם חס ושלום תלדי עוד פחות משלושים יום - לא תקבלי שקל (מעצבן)
בכל מקרה את התביעה עושים רק בתום שמירת ההריון.
ההיגיון שלי אומר לא למסור את ימי המחלה - אבל אם את עובדת שמקום גדול ומסודר עם מחלקת משאבי אנוש - כדאי גם להתייעץ איתם

שמירה

כדאי לקרוא באתר של ביטוח לאומי וניתן גם לפנות עם שאלות ...
לפני עדכון החוק - היה על אישה שקיבלה שמירת הריון, ראשית לנצל את ימי המחלה הצבורים שיש לה , היום זה כבר לא כך ונשמע שהרופאה שלך פשוט לא מעודכנת. כמובן שאם תבחרי לנצל את ימי החופשה... השמירה עדיין נספרת לך, אך על ימים שעליהם המעסיק שילם ימי מחלה, ביטוח לאומי לא ישלם לכשיאשר את השמירה בידעבד, על הימים ששולמו לך ורק מהם והלאה.
לגבי השמירה עצמה, ניתן להגיש בקשה לאישור ביטוח לאומי, רק לאחר חודש ימים שאת בבית בשמירה בפועל - כך שצריך המלצה מרופא לשמירה ל30 יום, ולהגיש את הבקשה בתום 30 היום. לאחר מכן הרופא יתן המלצות להמשך השמירה לפי ראות עיניו.

שירן 322

New member
שמירה המשך

שלום, תודה על התשובה. כן אני יודעת את התקנון החדש של ביטוח לאומי בדיוק הדפסתי אותו להראות לרופאה כדי שתדע גם.
אבל....
היא החליטה שהשמירה עד הלידה, בכל זאת במילוי טפסים היא תרשום 30 יום ?
ומה אחרי זה שוב מילו טפסים ושליחה?

תודה.
שירן

למיטב הבנתי, כן

ביטוח לאומי מאשר שמירה ל30 יום בכל פעם. ע"מ להאריך יש להגיש טפסים מחדש כולל חומר רפואי עדכני המאשר את ההמלצה, כי יש צורך בהארכת השמירה בעוד 30 יום (בכל פעם), להבנתי התהליך הוא כזה, כי לא פעם שמירה היא מצב זמני...

למעלה