שמעתם על הבלגן ב- glibc החדש?

• פותח הנושא זש
  • פורסם בתאריך

זש

New member
שמעתם על הבלגן ב- glibc החדש?

מתברר שאולרייך דרפר (המפתח הראשי של glibc) מאשים את RMS שהוא ניסה להשתלט לו על הפרוייקט. ב- ./ עשו מזה דיון ארוך עד אימה. מצד אחד, נראה ש- RMS באמת ניסה להכתיב כמה מהלכים, בעיקר בענייני רשיונות, בגרסת ה- glibc החדשה. ממה שקראתי כנראה שמדובר בבחור קצת לחוץ כאשר זה נוגע לעניינים של ה- FSF. מצד שני, בכל זאת glibc הוא פרוייקט של gnu והטענות של RMS נשמעות סבירות בקונטקסט הזה. בכל מקרה, אני חושב ששום דבר שיגידו על RMS לא יכול לשנות את התרומה העצומה שלו לקהילת הקוד הפתוח יחד עם שאר החבר´ה של gnu. והנה שאלה לקהל: איך אתם אוהבים את ה- Linux שלכם? נקי או עם /GNU בהתחלה?

Mothers Milk

New member
GNU/Linux

הידעתם ש bash, gcc, make, glibc והרבה מהפקודות הסטנדרטיות של יוניקס, כמו ls, rm הם תחת רישיון GNU? ושהקרנל של לינוקס לא קשורה בכלל לפרוייקט GNU? לינוקס עצמה היא רק הקרנל. כל הפקודות, הסביבה הגרפית, הכל תחת GNU. אז לא נראה לי שאפשר להגיד ´מערכת הפעלה לינוקס´ (באנגלית זה נשמע יותר טוב... LINUX OS). נראה לי ש GNU/LINUX זה _הרבה_ יותר מדויק... וגם לדעתי, כל מה שיגידו על RMS לא יכול לשנות את התרומה שלו לקהילת הקוד הפתוח יחד עם שאר האנשים של ה - GNU. (ד"א, דיונים כאלה ובכלל על כל הנושא של הקוד הפתוח מבורכים כאן.)

למעלה