שנה אזרחית 2021 טובה לכולם!

BravoMan

Active member
אתמול הייתי עד ל-2 דברים מפתיעים ומשמחים:

בקבוצת הווטסאפ של המחלקה שלי במשרד נוצר זרם ספונטני של איחולי נובי גוד, למרות שרוב צוות המחלקה כלל אינו יוצא ברה"ב \ רוסיה.
ראיתי אף איחולים כאלה מחברי צוות חרדים!

ב-12 בלילה, בעיר בה אני גר שוגרו זיקוקים.
זאת, למרות שמדובר בעיר עם ריכוזי אוכלוסיה דתית ואף חרדית גבוהים למדי.

נראה שסוף סוף הציבור הרחב מתחיל להבין שנובי גוד אינו סילבסטר, אינו קשור לנצרות, אינו "אנטי יהודי", ובסה"כ מדובר בחגיגה אזרחית שחוגגים בכל רחבי העולם אנשים מכל המדינות ומכל הדתות, ואף כאלה שיש להם לוח שנה משלהם, כמו שיש בישראל.

אולי הקשיים הרבים של השנה החולפת לימדו אותנו סבלנות וסובלנות.

אז אני מאחל לכולם (ולבאי הפורום, אם נותרו עוד כאלה בפרט), שנה חדשה טובה ומוצלחת, יותר הבנה הדדית ושלום, ושנמגר סוף סוף את המגפה ונחזור לחיים תקינים!

beatman

Member
אתמול הייתי עד ל-2 דברים מפתיעים ומשמחים:

בקבוצת הווטסאפ של המחלקה שלי במשרד נוצר זרם ספונטני של איחולי נובי גוד, למרות שרוב צוות המחלקה כלל אינו יוצא ברה"ב \ רוסיה.
ראיתי אף איחולים כאלה מחברי צוות חרדים!

ב-12 בלילה, בעיר בה אני גר שוגרו זיקוקים.
זאת, למרות שמדובר בעיר עם ריכוזי אוכלוסיה דתית ואף חרדית גבוהים למדי.

נראה שסוף סוף הציבור הרחב מתחיל להבין שנובי גוד אינו סילבסטר, אינו קשור לנצרות, אינו "אנטי יהודי", ובסה"כ מדובר בחגיגה אזרחית שחוגגים בכל רחבי העולם אנשים מכל המדינות ומכל הדתות, ואף כאלה שיש להם לוח שנה משלהם, כמו שיש בישראל.

אולי הקשיים הרבים של השנה החולפת לימדו אותנו סבלנות וסובלנות.

אז אני מאחל לכולם (ולבאי הפורום, אם נותרו עוד כאלה בפרט), שנה חדשה טובה ומוצלחת, יותר הבנה הדדית ושלום, ושנמגר סוף סוף את המגפה ונחזור לחיים תקינים!
שנה אזרחית טובה!

האמת שאני לא רואה יותר מידי שינוי, עדיין חלק נכבד מהאוכלוסיה בארץ מתעלם או מתנגד לחג הזה.
למשל בערד הוצב עץ אשוח ונשרף תוך זמן קצר.
מישהו שמדליק זיקוקים זה לא אומר כלום, אקט של חוגג בודד.

וכפי שדיברנו בפורום זה בשנים קודמות, ראש השנה הגרגוריאני קשור לנצרות כיום, גם אם בעקיפין והכינויים שלו הם "סילבסטר" במרכז אירופה או "נובי גוד = שנה חדשה" ברוסית, אין סתירה.

למעלה