שני מחשבים באותו בית עם מהירות וויפי שונה

comp 1

New member
שלום,
יש לנו בבית אינטרנט של 200 מגה. יש שני מחשבים ניידים- במחשב אחד מצליחים להגיע בוויפי ל80-90 מגה ביום טוב ובמחשב השני במקסימום של המקסימום ל45 מגה הורדה. אני ראיתי שיש בשניהם מתאמי וויפי שונים, אחד אינטל 7260 והשני 3165.
1. האם זה קשור?
2. איך אפשר להגדיל את המהירות וויפי במחשב האיטי? יש משהו בהגדרות שאפשר לשחק איתו?
3. האם המתאמים האלה ברי שידרוג על ידי עדכון תוכנה או שהם רכיבים פיזיים שבאים על המחשב?
4. אני מדגיש שהראוטר הוא אותו ראוטר ובשני המחשבים מגיעים למהירויות שונות וגם המהירות שמופיעה בהגדרות שונה כמו שאפשר לראות בתמונה.
5. באופן כללי האם יש דרך להגדיל את המהירות של receive/transmit בשני המחשבים כדי לנצל יותר טוב את ה-200 מגה?
תודה רבה! מצורפות תמונות להמחשבה.

קבצים מצורפים

• 120137580_10224439880771246_3040530098466870747_n.jpg
    120137580_10224439880771246_3040530098466870747_n.jpg
    KB 122.7 · צפיות: 7
  • 120160160_10224439881171256_2226891250599567888_n.jpg
    120160160_10224439881171256_2226891250599567888_n.jpg
    KB 215.2 · צפיות: 8

rafid1

Active member
מנהל
> האם זה קשור?
כן. האחד 2X2 (שתי אנטנות/סטרימים), והשני 1X1 (אנטנה/סטרים אחד)

בשניהם אפשר להגדיל מהירות אם תעביר את הנתב מ2.4 ל5G (תקן N ל AC), או תקנה נתב שתומך גם ב5G

comp 1

New member
תודה. אז זה הגיוני שבאחד המהירות היא בדיוק חצי מהשני? ושבשניהם אני בכל מקרה לא מתקרב ל-200 מגה שיש לי בחבילה?

*יש לי מודם ונתב הוט בוקס 1 של הוט, יש מצב שהוא בכלל לא תומך ב-200 מגה שהם נתנו לי בחבילה?
**אם היה לי נתב שתומך ב-200 מגה הייתי עדיין רואה שיפור בשניהם או שזה מעבר למגבלות שהם יכולים לקלוט?

rafid1

Active member
מנהל
>הגיוני שבאחד המהירות היא בדיוק חצי מהשני?
כן, הגיוני.
>ושבשניהם אני בכל מקרה לא מתקרב ל-200 מגה שיש לי בחבילה?
טכנית, הגיוני. שהוט מספקים את הציוד הנחות הזה למנויים , שלא מגיע בWIFI אפילו ל100M - לא הגיוני

> *יש לי מודם ונתב הוט בוקס 1 של הוט, יש מצב שהוא בכלל לא תומך ב-200 מגה שהם נתנו לי בחבילה?
זה בדיוק המצב. בקש מהם את HOTBOX4 (שתומך ב5G) או קנה נתב פרטי שלך.

> **אם היה לי נתב שתומך ב-200 מגה הייתי עדיין רואה שיפור בשניהם או שזה מעבר למגבלות שהם יכולים לקלוט?
כבר עניתי

נערך לאחרונה ב:

comp 1

New member
זה בדיוק המצב. בקש מהם את HOTBOX4 (שתומך ב5G) או קנה נתב פרטי שלך.
שאלה אחרונה - בהנחה שאני משדרג למודם שתומך ב5G ובחבילה הזאת, יש משהו שאני צריך לעשות בהגדרות הפנימיות של הכרטיסי רשת במחשבים עצמם כדי שאראה השפעה? או שזה יקרה לבד?

rafid1

Active member
מנהל
בד"כ כן, לקנפג אותם לעבוד ברשת 5G שתהיה לך ולא 2.4G (AC ולא N) .
כמובן, שתמיד אפשר גם להתחבר קווית לנתב, ולקבל 100% מה200M ...

comp 1

New member
@rafid1

שיחקתי בהגדרות של ההוט בוקס.
שיניתי את הinterface ל 802.11.n ואת רוחב הפס מ-20 ל-40
עכשיו האינטרנט שלי מצליח להגיע ל120 והאינטרנט במחשב האיטי מצליח להגיע ל90 (כל זה בוויפי).
השאלה שלי - האם ההגדרות ששיחקתי בהן יכולות לפגוע במודם לטווח הארוך? להעמיס עליו מדי? והאם זה עלול להגביר את הקרינה בבית וזה מסוכן?
תודה שוב
1601138407582.png

rafid1

Active member
מנהל
אין עם זה בעיה. כנראה פחות הפרעות ברוחב הפס הזה.

comp 1

New member
שלום שוב ותודה על העזרה ממקודם.
החלפתי היום למודם הוטבוקס4 שתומך ב5GHZ.
באופן אבסורדי במחשב שהגיע קודם עד 45 מגה (אינטל 3165) נקלט הוויפי 5 ג'י ואני מגיע ל200 מגה הורדה בוויפי.
ובמחשב שבו הגעתי ל90 מגה (אינטל 7260) אין קליטה של 5 ג'י והאינטרנט ב2.4 ג'י אפילו יותר איטי ממקודם!
הבנתי שפיזית לכרטיס הזה אין אפשרות ל5 ג'י. שווה לקנות כרטיס רשת נייד שמתחבר לUSB וקולט 5 ג'י? והאם מדובר בהתקנה פשוטה?

rafid1

Active member
מנהל
בהחלט שיפור צפוי... :) הוט שידרגו חינם?
זה הכרטיס שבלינק שנתתי קודם? אז יש לו...

comp 1

New member
אכן שדרגו חינם, אחרי שאמרתי להם שלא הגיוני לקבל חבילת 200 מגה עם מודם שלא תומך בזה. אני לא מצליח להתחבר לחמישה ג'י בשום אופן... כרטיס נייד יעזור?

rafid1

Active member
מנהל
יפה מצידם, רק חבל שלא חושבים על זה כשמשדרגים לקוחות...
כן, DONGLE USB WIFI יעזור.
אולי תעלה את הפרטים של המתאם שלך , וגרסת הדרייבר שלו (ממנהל ההתקנים) כי קשה להאמין שלא תומך. יותר סביר שזה עניין של הגדרות. חבל על הכסף...

arseny92

Well-known member
מנהל
אכן שדרגו חינם, אחרי שאמרתי להם שלא הגיוני לקבל חבילת 200 מגה עם מודם שלא תומך בזה. אני לא מצליח להתחבר לחמישה ג'י בשום אופן... כרטיס נייד יעזור?
אין קשר כי הוטבוקס 1, כן תומך ב-200, אך כמובן קווית

rafid1

Active member
מנהל
נשוא השירשור הוא מהירות בWIFI... זה הקשר, וטוב שהוט הבינו אותו...

comp 1

New member
יפה מצידם, רק חבל שלא חושבים על זה כשמשדרגים לקוחות...
כן, DONGLE USB WIFI יעזור.
אולי תעלה את הפרטים של המתאם שלך , וגרסת הדרייבר שלו (ממנהל ההתקנים) כי קשה להאמין שלא תומך. יותר סביר שזה עניין של הגדרות. חבל על הכסף...
אני דווקא לא מאד מופתע כי יש לי את המחשב הזה יותר מ-7 שנים ויש מצב שהדגם עצמו קיים עוד הרבה לפני שרכשתי אותו...
בכל אופן אלה הפרטים שאני מצאתי:
וזה לפי הצילום הבא:
1601592092408.png
לזה התכוונת כשאמרת גרסת הדרייבר?
אני לא הצלחתי למצוא שהוא מסוגל ליותר מ-2.4 ג' ...
הקטע שעכשיו כשאני גולש בו ב-2.4 זה הרבה יותר איטי מהוויפי של המודם הקודם! בהוט בוקס 1 הגעתי ל90 מגה ופה אני מגיע לחצי מזה... מעצבן!
במחשב השני, זה שבהתחלה היה איטי יותר, ה-5 ג' נקלט מייד ויורד במהירות שמגיעה כמעט ל-200 בוויפי...
בסוף קניתי מתאם USB הכי זול שמצאתי ואני מצליח להגיע למהירויות של 140-150 בוויפי... מספיק בהחלט.

*בלי קשר לכל זה, עדיין יש הרבה ניתוקים וחוסר יציבות באינטרנט וברור שזה לא הגיוני שזה יקרה ממודם חדש לגמרי
**בנוסף לכל אלה, המודם החדש פשוט רותח ובקושי אפשר לגעת בו, זה תקין?

אין קשר כי הוטבוקס 1, כן תומך ב-200, אך כמובן קווית
נכון, אבל מדובר פה בבית עם מחשבים ניידים שמשתמשים בוויפי ולא באמת מתחברים לכבל רשת בכל פעם שהם עובדים... אין סיבה שיתנו לנו מודם שהוויפי שלו לא תומך בחבילה שהציעו לנו... ועובדה שעם מודם שכן תומך הגענו למהירויות שעליהן שילמנו

rafid1

Active member
מנהל
צודק, זה דגם שונה מהלינק שנתתי, אבל עם מספר זהה...
תתחדש! ותנצל את המודם גם לחימום קפה...
מה אכפת לך, זה לא שלך...

arseny92

Well-known member
מנהל
אני לא הצלחתי למצוא שהוא מסוגל ליותר מ-2.4 ג' ...
ההגדרה הבאה אחרי זו אשר בתמונתך
**בנוסף לכל אלה, המודם החדש פשוט רותח ובקושי אפשר לגעת בו, זה תקין?
אם הוא הוכנס לאיזה חור עם כמעט ללא שום אוורור נדרש, אז בטח. אחרת לא

בנוסף אם המחשב האיטי נמצא קרוב מדי למודם, הוא לא יקלוט טוב כי לכל נתב 2-3 מטר רדיוס סביבו - אזור מת קליטה
מה אכפת לך, זה לא שלך...
מכשיר שכבר שלך אפשר לנצל לחימום קפה, מכשיר בשכירות או כלול בחבילה, לא ממש, וההמלצה אגב היא בכלל לא להסתמך על מכשירי "הכל כלול" אלא להפעיל גשר ולחבר נתב פרטי נורמלי, שהיה אפשר להסתפק גם עם הוטבוקס1 בקטע הזה....

rafid1

Active member
מנהל
...
כבר לא רלוונטי, קנה חדש, ac...
...
מכשיר שכבר שלך אפשר לנצל לחימום קפה, מכשיר בשכירות או כלול בחבילה, לא ממש,..
אתה בטוח שלא הפוך?... ;)
וההמלצה אגב היא בכלל לא להסתמך על מכשירי "הכל כלול" אלא להפעיל גשר ולחבר נתב פרטי נורמלי, שהיה אפשר להסתפק גם עם הוטבוקס1 בקטע הזה....
בהחלט, אבל בהתחשב במהירות החבילה (200:2) ובשיקולי עלות-תועלת (=חינם) , אין סיבה לא לנצל את הוט...

comp 1

New member
מה אכפת לך, זה לא שלך...

תודה על כל העזרה... בסוף הזזתי למקום מאוורר יותר וכרגע לא מתחמם :) נראה לי שהכל הפך לתקין.

אם הוא הוכנס לאיזה חור עם כמעט ללא שום אוורור נדרש, אז בטח. אחרת לא

מכשיר שכבר שלך אפשר לנצל לחימום קפה, מכשיר בשכירות או כלול בחבילה, לא ממש, וההמלצה אגב היא בכלל לא להסתמך על מכשירי "הכל כלול" אלא להפעיל גשר ולחבר נתב פרטי נורמלי, שהיה אפשר להסתפק גם עם הוטבוקס1 בקטע הזה....

האמת שרציתי לצרף את ההגדרה ההיא להודעה ומשום מה אני רואה עכשיו שאין את התמונה, אבל אם התכוונת להגדרה הבאה אז יש לי רק אופציה אחת לגביה וזה לא עזר לי לקלוט 5GHZ בכרטיס המובנה:
1601659661075.png

אכן הזזתי למקום מאוורר יותר וזה עזר

לגבי המודם, לצרכים שלי אני מסתפק במה שהוט סיפקו לי :) הסתפקתי גם בהוט בוקס 1 בחבילת 100 מגה עד שהבנתי שהוא לא יוכל לספק לי את החבילה החדשה של 200 מגה שהם הציעו לי

למעלה