שנתיים לניתוח שרוול

אור Gal

New member
פחד ?

חרדה!
אני בהסטריה מהאפשרות להוסיף משקל.
לכן אני עושה בקרה מחמירה יותר, כי עכשיו פה ושם מנסים לדחוף לך איזה עוגיה, או קינוח, מילים כמו מה יקרה שום דבר תטעם.....
לכן אני מתאמץ עוד יותר כי עכשיו זה תלוי בי.
אני מחכה לימים חמים יותר כדי שאצא אחרי העבודה להליכות של שעה.
זה יפתור שתי בעיות:
א. הוספת פעילות גופנית והורדת קלוריות
ב. פחות זמן בטלה בבית מול הטלביזיה.
נראה בימים הקרובים.

אור Gal

New member
שנתיים לניתוח שרוול

ובכן מבלי לשים לב עברו להן שנתיים.
שנתיים בהן למדתי להכיר את האיש החדש – זה אני.
שנתיים בהן השתניתי עד שאלו שלא ראו אותי יותר משנתיים התקשו (לדבריהם) לזהות אותי.
הניתוח עבורי היה יציאה למסע של בחירה בשמחה . בחרתי לקחת אחריות על האושר שלי והמיניות שלי מתוך מחשבה שהחיים אחרי הניתוח יהיו הרבה יותר מספקים, בריאים, אופטימיים.
מה קרה לי בשנה הראשונה כתבתי כאן:
[URL]http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2365/178221245/%d7%94%d7%9e%d7%95%d7%9e%d7%97%d7%99%d7%9d/%d7%a7%d7%99%d7%a6%d7%95%d7%a8_%d7%a7%d7%99%d7%91%d7%94-_%d7%9e%d7%a9%d7%95%d7%a8%d7%95%d7%95%d7%9c%d7%99%d7%9d[/URL]

ומה קרה לי בשנה השנייה אני כותב עכשיו:
  1. מזכיר כי ירדתי במשקל מ- 125 ק"ג בשיא ל – 114 ק"ג ערב הניתוח. ירידה BMI מ- 42 ל- 29. (בניתוח שרוול אצל ד"ר רזיאל אוסנת).
  2. כיום המשקל שלי התייצב ואף עליתי 1 ק"ג. (אני עכשיו 77.8 – הייתי 76.4במינימום). בסה"כ אני שומר על משקל יציב.
  3. תחושת הרעב המטורפת שהייתה לי נעלמה ואם אני מרגיש רעב אני קודם שותה מים ורק אחר כך אוכל. מסתבר שאנו נוטים לבלבל בין תחושת הרעב והצמא.
  4. מקפיד לשתות לפני האוכל, לא שותה בזמן האוכל ולא אחריו (שותה רבע שעה אחרי האוכל).
  5. לחץ ודופק מצוינים הסוכר ירד ל- 87 ללא תרופות (ערב הניתוח היה 130 ובשנה שעברה 92).
  6. עדיין מקפיד על פעילות ספורטיבית כולל חדר כושר (ספינינג) ורכיבת אופניים.
  7. ברור לי שבעקבות הניתוח הגוף "התפרק" ונבנה מחדש, על כן פעילות ספורטיבית יחד עם תוספת וויטמינים היא הכרחית/חיונית על מנת ל"שקם" את הגוף. נקודת המבט היא לא רק מהכיוון בו כושר הוא בריא או מסייע לירידה במשקל, נקודת המבט היא שהשרירים נחלשו מאוד ועכשיו יש לבנות ולחזק אותם מחדש. על כן יש להמשיך ולהתמיד לאורך זמן.
  8. כל היציבה של הגוף השתנתה ועל כן אני מוסיף שעורי יציבה בחדר הכושר.
  9. חשוב להקשיב לגוף, לא להעמיס יותר מידי פעילות ובטח לא אוכל.
  10. ההתעמלות הפעילות ספורטיבית והשתייה מסייעים להעלמת/צמצום ה"קפלים" החדשים בבטן והעגלגלות החדשה שנוצרה ביריכיים או ב"צדדים" של האגן.
  11. כל הקבלה של השינוי צריכה להיות משולבת פיזית ומנטלית, ירידה במשקל, יחד עם שינוי בראש, הפנמה והבנה שאתה עכשיו לא חוזר להרגלים הישנים ומשנה תזונה. שימו לב אם לא עברתם את השינוי הזה, אחת מהשניים;
    או שאתם לא מוכנים לשינוי הזה, על כן חבל על הניתוח
    או שאין סיכוי שהניתוח יועיל לכם, מאחר ואתם תחזרו לנקודת ההתחלה!!!
    ראיתי כמה כאלה כולל אחי שעבר ניתוח מעקף.
  12. העייפות הרבה שהייתה לי בשנה הראשונה, הלכה והתפוגגה ואני עכשיו מלא יותר בערנות, כוח ורעננות.
  13. אין ניתוח אידיאלי שמתאים לכול אחד, לכול ניתוח ישנם אחוזים של כישלון. החלטה תלויה גם בכם, בין היתר, באכילת מתוקים אבל לא רק; מחלות נלוות, גיל, בעיית רפלוקס ועוד.... לדעתי צריך להתאים את הניתוח למטופל והכי טוב לעשות את זה בפגישה אישית עם רופא מנתח.
  14. אני שומר באדיקות על פורמט האכילה וההתנהגות (לא אוכל גלידה, ציפס, מיונז, קטשופ, בשר יבש, מטוגנים/פסטלים, נמנע מעוגות, לא שותה משקאות ממותקים או מוגזים) שותה אך ורק מים (יש לי תמיד אספקה באוטו ובמשרד), אך פעם בחודש חוטא עם שליש בירה.
  15. בכל פעם שיש כיבוד אני בשמחה נמנע ולא מתפתה, אם יש במקום עוגיות, מלפפונים, עגבניות וגזרים אני לוקח כמה ובזה פוטר את עצמי.
  16. כמות הלחם שאני אוכל היא פרוסה ביום בארוחת הבוקר (לחם מחיטה מלאה טרם נבוטה) מאושר על יד משרד הבריאות, ביום רע אני אוכל פרוסה נוספת בערב.
  17. הורדתי את החומוס מהתפריט היומי (הייתי בעבר אוכל 1 ק"ג בשבוע.....). אני בוחר בכפידה את המזון ומקפיד על כזה שיהיה מזין ושיתן לי אנרגיה.
  18. למדתי להתרגל למצב החדש הפיזי הנפשי.
  19. לעיתים לאחר ניתוח וירידה משמעותית במשקל, השינוי החיצוני והפנימי שחוויתי כמו אחרים שירדו במשקל גרם לעליה בביטחון העצמי והצורך "להמציא את עצמי מחדש".
  20. השינוי גורם לזעזוע למערכת הזוגית, לשינוי בתפיסת הזוגיות ועשוי להוביל אף לפרידה, אומנם לא אצלי, אבל שימו לב יש שינוי מהותי וצריך להיערך לזה. מציע לכם להתייעץ ולדבר על הקושי , לעבד את החוויות וההתלבטויות ויחד עם איש מקצוע למצוא את הדרך להצמיח את עצמכם , אך לא לאבד את הזוגיות בדרך.
  21. חשוב מאוד להכין את בן/בת הזוג לשינוי כדי שיהיו חלק מהתהליך, יתמכו בו ויראו עין בעין את השינוי שיקרה לכם. לא אחת פתאום היא רואה "גבר חדש במיטה", המגע של הגוף משתנה, החשק המיני משתנה.
  22. בעיית הרפלוקס נעלמה (תופעה זו היא מצב שבו תכולת הקיבה זורמת בחזרה אל תוך הוושט) ככל הנראה כי באותה ההזמנות גם טיפלו בבקע הסרעפתי שהתגלה לי תוך כדי הניתוח.
    http://www.tasmc.org.il/Articles/Gastro/Pages/Reflux-GERD.aspx
  23. הסובבים אותי למדו והתרגלו לקבל אותי כפי שאני (במראה החדש....) והמחמאות שהיו בהתחלה הלכו והצטמצמו.
  24. למדתי כי אני יכול לעלות מהר וכמה פעמים במעלה המדרגות מבלי שאתנשף.
  25. התרגלתי למצב בו אני יכול להצביע על חולצה או מכנס ולקנות ללא היסוס, מצב מגוחך בו לא תמיד יש חולצות למידות שלי (M)......
  26. עכשיו אני "יושב על העצמות" בישבן וכל הריפוד העבה שהיה לי נעלם כלא היה. עכשיו שאני יושב אני מרגיש את העצמות

זהו לעכשיו
    בהצלחה למתלבטים ולמנותחים

שנתיים אחרי שרוול

כול הכבוד, השינוי הוא באמת בעיקר בראש. ותודה על סעיף 13 שהוא בשלמות נלקח מאחת התגובות שכתבתי.

אור Gal

New member
אכן יש הסכמה

הניתוח הוא רק תהליך מסייע, מדרגה, מהלך.
השאר תלוי בנו

אור Gal

New member
מה אני אוכל

אני מקפיד לאכול מה שהדאטיקנית הנחתה.
בבוקר -
עם ההשקמה שותה כוס מים - יש לי בקבוק ליד המיטה (זה מסייע לקיבה....)
כוס חלב
לוקח את הוויטמינים (קלציציו+צנטרום פרפורמנס + רוטס HR)
ביצה רכה
- שבושלה במים, עם פרוסה לחם קל (מחיטה מלאה טרם נבוטה) + פרוסה גבינה צהובה.
בשעה 08:00 לערך עם ההגעה לעבודה כוס נס קפה (מעדיף ללא סוכר או חצי כפית סוכר מסוג דמררו).
ארוחת אמצע שעה 10:00 בערך יוגורט 1.5% שומן או פרי
ארוחת צהרים - מרק צח כוס + כפית אורז + כפית פתיתים או חצי תפוח אדמה מבושל, לא מטוגן + 2 שיפודי הודו או 2 קציצות בשר מבושלות + 4 כפיות סלט ירקות.
ארוחת שעה 4 - פרי או גזר או מעדן יוגורט (לפעמים אני מדלג כי אני לא מספיק)
ארוחת ערב - 2 אגוזים + יוגורט עם גרנולה ללא סוכר + פרוסה גבינה לבנה על לחם קל (מחיטה מלאה טרום נבוטה). או מלפפון + גבינה.
בין לבין שותה מים ורק מים לא מיצים ולא שום משקה אחר.
אין לי מטוגנים בתפריט ולא גלידה ולא ציפס ולא קטשופ ולא מיונז ולא חמאה.
אני מאוד משתדל לא להרחיב את הקיבה ולהיות בבקרה על הכמויות. האכילה היא מתוך צורך מבוקר,
אני לא מנשנש מול הטלביזיה (במבה וכיוצא בהללו).
מידי פעם באירועים כוסית של משהו..... פעם שתיתי בירה אבל זה לא עושה לי טוב אז אני נמנע
.
הכי חשוב
- ספורט
רוכב באופניים כל שבת 25-30 ק"מ. בנוסף משתדל עוד שעור ספינינג או הליכה של 6 ק"מ. בעבודה עולה רק במדרגות ולא במעלית. (סה"כ עולה ביום 15 קומות במצטבר....).
אני נשקל כל שבוע ובהתאם למצב מתכן את השבוע הבא

noabat17

New member
שאלה לאור גל

אור גל שלום,
אודה מאוד אם תאמר לי מי ניתח אותך. עומדת לפני ניתוח ומחפשת מנתח טוב. נראה לי כי זה הדבר הכי חשוב בניתוח הזה.
המון תודה....נועה

למעלה