שנת הלימודים תשע"ח

debby12

New member
מנהל
שנת הלימודים תשע"ח

בשקט בשקט - היא הגיעה. אצלנו היא מתחילה מחר...

אז מה באמתחתכן? ומה חדש מבחינת בתי ספר?

בכורתי מתחילה כיתה ט', שנחשבת פה השנה הראשונה של התיכון. לא ברור לי איך זה קרה, אבל עובדה.... אחותה הצעירה עולה לכיתה ז', וזאטוטת הבית כבר לא זאטוטה ועולה לכיתה ד'. לפחות אצל שתי הצעירות זה לא בית ספר חדש

השנה ובשנה הבאה הן יהיו שלושתן בשלושה בתי ספר נפרדים (תיכון, חטיבה, ויסודי, בהתאמה), שזה סיוט בפני עצמו.

לצערנו אצל הצעירה פתחו השנה רק 4 כיתות ולכן מדובר בכיתה גדולה יותר מבשנה שעבר מבחינת מס' התלמידים. בשנה שעברה היו לה 21 תלמידים בכיתה מה שהיה נחמד ופריבילגי עבור בית ספר לא-פרטי... מצד שני המחנכת שלה צליאקיסטית מה שמראה על רמה גבוהה

פתיחת שנת הלימודים תמיד גורמת לי לחשוב על איך "עוד שנה חלפה" ועל הזמן הנוזל מבין אצבעותינו.

debby12

New member
מנהל
זה תשע"ט (מפגרת שכמוני...
)

מקווה שכשמה כן היא, היא תחלוף מהר, כי אני כבר באבל על סיום הקיץ....

עדיקים

Active member
בהצלחה ותחילת השנה אצלנו

שניהם ממשיכים ביסודי, לקטן יש מורה חדשה הגדולה ממשיכה עם אותה מורה.
בשקט בשקט ובשמחה וצער יחד. החופש היה להם כייף גדול ולי פחות לחץ ולו"ז צפוף מצד שני הם כבר ממש איבדו את זה השנה. הגדולה היתה חודשיים בחופש והקטן חודש ולכן החזרה לשגרה מבורכת וגם ככה עוד כמה ימים מתחילים החגים ושוב יוצאים לחופשים עד סוף ספטמבר.
גם אני שואלת את עצמי כל הזמן איך יתכן שהם כבר כל-כך גדולים ואיך הזמן עבר כל-כך מהר.
שאלה קטנה- איך מערכת החינוך אצלכם מבחינת כיתות עד ו' יסודי ואח"כ? שנתיים חטיבה וארבע שנים תיכון?
בסרטים נראה שזה כמו שפה היום יסודי עד ו' ואח"כ שש שנתי חטיבה ותיכון יחד.

debby12

New member
מנהל
אצלנו זה מחולק לשלושה בתי ספר

בית הספר היסודי (elementary school) הוא שש-שנתי, מתחיל בגן חובה שהוא ממש חלק מלא מבית הספר/תכנית הלימודים, ועד כיתה ה'.

אחר כך יש חטיבת ביניים (middle school) שזה שלוש שנים - כיתות ו', ז' ח'

ואז יש תיכון (high school) שזה ארבע-שנתי - כיתות ט, י, יא יב. ולכל אחת מהשנים האלה יש שם שונה ומיוחד, לפי הסדר: Freshman, Sophmore, Junior, Senior

האמת היא שזה לא כזה שונה מבארץ מבחינה הזו ש (לפחות כשהיינו קטנים) קראו לזה "חמישית" "שישית" "שביעית" ושמינית"

כל אחד מאלה הוא בית ספר שונה ונפרד במיקום אחר ועם שעות התחלה וסיום טיפה שונות

הזמן טס...לא עוצר לאף אחד

עדיקים

Active member
תודה רבה על התשובה המפורטת

מה שהיה חסר לי זה שיסודי זה עד ה' ותיכון זה 4 שנים.
לא יודעת למה חשבתי שבארה"ב חטיבה ותיכון זה יחד. בארץ לא יודעת מתי זה התחיל והאם קיים בכל הערים אבל אצלנו זה ככה, לא יודעת בדיוק איך זה עובד כי אנחנו עוד לא שם ולאן שהילדים שלי משוייכים התיכון והחטיבה לא באותו מתחם ולא עם אותו מנהל אבל זה נקרא שש שנתי אז לא יודעת מה כן מאוחד שם.

אצלנו הגדולה עולה ל-ח', עם אותה מחנכת,

השנייה עולה ל-ה', עם אותה מחנכת, והקטנה עולה לגן חובה בחטיבה צעירה, כלומר בעצם בערך מתחילה בית ספר. בבית הספר היסודי של הגדולות אין חטיבה צעירה (והן גם לא היו באופן כללי בגן חובה בעיר שלנו), כך שהיא מתחילה חטיבה צעירה בבית ספר אחר מזה שבו השנייה נמצאת, עם רוב הילדים מהגן הקודם, ועוד ילדים נוספים לא מעטים. שני בתי הספר קרובים מאוד למקום המגורים שלנו, כך שההליכה לוקחת רק דקות ספורות.

Dr T noki

New member
הזמן טס... מדהים

בכורי, שנולד בערך מתי שיסדנו את הפורום הזה
התחיל י״א!!! וקטנתי התחילה כיתה ח׳.
התינוקת היחידה בבית היא טופי גורת החתולים השובבה שלנו

debby12

New member
מנהל
וואו - באמת ילד גדול

גם אצלנו התינוקות היחידים הם החתולים - בני שנה בערך. ואחת מהם די עזבה את הבית כבר
(עברה איזו טראומה כששמנו עליה צווארון רפואי ומאז לא מבלה כמעט בבית. רק נכנסת לאכול מהר ואז עפה חזרה החוצה)

אני מתחילה עבודה חדשה בסנדיי סקול

והקטנה תתחיל day care בחודשים הקרובים ברגע שנעבור דירה (בתקווה שיהיה מקום, עכשיו התחלנו לחפש ברצינות).

debby12

New member
מנהל
שיהיה בהצלחה! עבודה חדשה לשנה החדשה

נשמע עיתוי מצוין. חיפוש מקום מגורים בניו יורק תמיד נקרא/נשמע לי משימה לא קלה לממוקדי-מטרה בלבד....

mikmik291

New member
שנת הלימודים אצלנו

כבר התחילה, הקטנטונת בעוד יומיים תהיה בת שנה והיא בתקופת הסתגלות בגן, בוכה כשאני הולכת ושמחה שאני חוזרת...
אני עדיין לא מתה על הגן אבל אין לי אופציות אחרות כרגע, באחד הימים באתי לאסוף אותה ומצאתי אותה יושבת על הרצפה ובוכה כשאף אחת מהמטפלות לא ניגשת אליה, בהתחלה כעסתי אבל זה היה היום השני אחרי שהיינו חודש בארץ והיא הייתה במרכז תשומת הלב וכל שניה עברה מיד ליד, גם בבית היא לא הפסיקה לבכות בשבוע הזה, לא משנה מה עשיתי איתה...אפילו שיצאתי לסידורים, חמותי באה לשמור עליה והקטנטונת מתה על סבתא שלה, היה שעה של צרחות עד שחזרתי...

בשבת היא תהיה בדיוק בת שנה וביום ראשון אנחנו מארגנים לה מסיבת יום הולדת עם עוגה וקצת משפחה שגרה בסביבה...לא מאמינה שעברה שנה שלמה עם הקטנטונת הזו..הזמן "טס"

למעלה