שנת צהריים -
?
? (בגיל 3-4)

דש1דש

New member
שנת צהריים - ../images/Emo45.gif? ../images/Emo31.gif? (בגיל 3-4)

הגדולה כבר כמעט לא ישנה צהריים. לא שהיא לא זקוקה לזה - אבל היא לא רוצה לבזבז זמן חברים בגן על שינה, והתוצאה ערב שנגמר מוקדם מידי לטעמי (נופלת ב-6:03 - 7 בדרך כלל) אחרי מלחמה על אמבטיה - כי אין לה כוח (ועכשיו אני מוותרת לה אם יום לפני כן עשינו - כי היא ממש עם עיניים עצומות וזה לא כיף. אמבטיות אצלנו הן כיף!) ארוחת ערב יש לי ילדה זומבי שאוכלת בהתאם. לא כיף.... אני רוצה זמן שלנו - וככה כמעט אין בערב... בסופי שבוע היא ישנה - ואז יש ילדה בערב וזה ממש נחמד - לשחק, לעשות, לפטפט. איך אצלכם? ישנים? לא ישנים? מתי נופלים בערב?

lollla

New member
לולו עדיין ישן בגן - כי כולם ישנים-

הוא בן הגדולים - כי זה עדיין מעון. אבל המון פעמים לא עייף ולא ישן מה שלא יהיה - מאז נכנס לגן וישן פחות בצהרים - הפך מציפור לילה ליונה תמה שנכנסת למיטה בסביבות 8 בערב- ולאחר קובץ סיפורים מתהפך על הצד, ראש על כף היד- ונרדםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם - כמו מלאך
והרגעים האלו מזכירים לי כמה - כמה אני אוהבת אותו, כמה חייו שלמים עמו - ( ואפילו משהו שעלול להראות דיכאוני - כמה איני מוכנה להמשיך לחיות עם חס חס וחסה וחלילה ו.... שלא נדע, יקרה לו משהו
) כך שזמן ביחד יש לנו די הרבה אחה"צ א' מיועד ל-2 חוגים שאחריהם הכיף ממשיך ביחד ב' - בילוי בבית ד' - חוג נוסף והמשך בבית ה' - יום מסעדה עם סבא - כשהוא לא מתאשפז לאחרונה
ושישי שבת - יש לי ילד נטו - שישן בבית מ-2-5 ומתעורר עירני וחייכני = ומנעים את זמננו - עד חצות לפעמים זה כך גם בשבת - כשיש שנת צהרים - ולפעמים מדלגים עליה והילד נשפך כבר ב6, 7,8, גג דשדש - תמיד את מפעימה אותי מחדש עם כוחותיך הבלתי נלאים ורצונך להיות עם מקסימותיך כמה שיותר - וכמובן לא רק הרצון

אורora

New member
../images/Emo5.gifלמה בכלל את חושבת על דברים כאלה

קישטה למחשבות הרעות

lollla

New member
מממ - תני לי לחשוב

תמיד - אבל תמיד -הכל בחיי היה ארעי ביחסים - אפילו כשהבאתי כלבה היא מתה אחרי כמה חודשים - קיבלתי אותה חולה ללא ידיעתי ואולי זה סתם חרדה שמאפיינת הורות לא יודעת - אבל זה לא ממש מערער את חיים רק עולה לעיתים - אולי בגלל התקופה הקשה שאני עוברת עם אבי יבל"א בכל אופן - קישטה להיום

אורora

New member
הילדונת חוזרת מהגן ב 13:00

בבית נימצאת המטפלת עם התינוקי והיא מצטרפת. היא ישנה תמיד כשעה וחצי. בכל חייה קרה אולי פעמיים שהיא דילגה על שנת צהריים. היא ממש זקוקה לזה. בתקופה האחרונה יש לה עודף כוח בערבים והיא הולכת לישון באיזור 21:00+ ורק כי אני גוררת אותה. בסופי שבוע (במיוחד אם סבתא נימצאת בערב ) היא יכולה לגרור גם עד 22:30. מה שכן בשעות האלה היא מכורבלת על הספה ורואה טלויזיה ו, אז לא ממש איכפת לי. התינוקי לעומתה כמעט לא ישן צהריים

דש1דש

New member
../images/Emo2.gif הוא לא ישן?

הוא לא זקוק לזה או שלא מסוגל להרדם??? איל הוא ישן בלילה?

אורora

New member
לא הייתי ברורה

הוא לא ישן בצהריים אלא בבוקר. לעיתים גם אחה"צ. קרציה..... בלילה הוא ישן סביר. הלילה קם לינוק פעם ראשונה ב 4:30. אבל יש לילותש האו גם קם 3 פעמים בלילה לינוק (בד"כ לזמן מאוד קצר ).

אנה מ

New member
זו תקופה

גם הקטנצ'יק שלי, כשהיה בגיל של התינוקי, ויתר על שנת הצהריים. לא הבנתי מאיפה כל האנרגיות. בסביבות גיל שנה +-, חזר לשנת צהריים.

gezers

New member
דשדש אצלנו גיל קרוב..

ואין מצב שהגוזלית לא ישנה צהריים! בגן עם כל החבר'ה ובבית עם אמא..
אחרת אין לנו ערב בכלל, ולא בגלל שהיא נשפכת מוקדם, אלא ההיפך, היא מנסה לגרור כמו תמיד עד 21:00-21:30 (שזה הרגיל אצלנו בערבים) אבל במצב קטטוני לחלוטין..

viviane

New member
אצלי בת 3.5 ישנה בגן וטוב שכך

בימי שישי ושבת משכיבה אותה גם למנוחה שלי: זו הדרך היחידה שלי לנוח ולישון גם. הגדולה מסוגלת לראות טלויזיה בשקט בלי להפריע ולכן יש לה "פטור" לדעתי חשוב שהקטנה תישן :אנחנו קמות כל יום ב 6 ובשבת השעון הטבעי שלה מעיר אותה ......גם ב 6 !!

גיל 3-4 ? ../images/Emo6.gif

כבר עכשיו היא לא ישנה כל יום צהרים. אמא שלי אומרת שגם אני הייתי כזו. הפסקתי לישון צהרים מגיל שנה והנה, תראי באיזו שעה אני גולשת בנט, את יודעת למה? כי היא נרדמה כבר בשש וחצי. זה קרה כבר כמה פעמים בשבועיים האחרונים ואני מאוד מאוד מקווה ששנת הצהרים לא תצא משגרת היום. יהיה לי מאוד קשה לבלות איתה רק 3 שעות ביום

galizoe

New member
בת 4 עוד חודש, לרוב לא ישנה

כבר בסוף שנה שעברה בגן בו ישנו צהריים התחילה 'לזייף' ולא תמיד לישון והשנה בגן אין אופציית שינה ולרוב אין צורך. צריכה 'השלמת שעות' פעם בשבוע ואז ישנה צהריים גם 4 שעות, בד"כ בשישי. ביומיום הולכת לישון בסביבות 8-8:30 , לפעמים נשפכת קודם. קמה ב7-8 בבוקר. (מבחינתה 8 פלוס, אבל יש אילוצי עבודה שלי...)

נופלת ב- 18:30-19:00 זה רע../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

יותר טוב ב- 23:00
תחשבי שוב מה את מעדיפה.

דש1דש

New member
כן, בהחלט זה לא כיף!

11 בלילה זה לא יותר טוב (אצלי זה מכניס ללחץ - כי די ברור לי שהיא תקום ב-3 בבוקר וסוף ללילה... לכן אין מצב - ב-9 היא נכנסת למיטה! אתמול למשל - לא ישנה צהריים בגן - אחרי סוף שבוע שבו ישנה כל יום 2-2.5 שעות בצהרים - וכמובן שהיתה הרוסה. ערב לא אכלה - רק שתתה (וזה מסביר את החיול המלא
) הציקה לאחותה - םשוט כי כשעיפים הילד הרע משתולל, ונפלה למיטה ב-6!
איפה זמן אמא? חוץ מלכעוס שהיא מציקה לאחותה לא עשינו כלום בערב.... הכנתי לה אוכל שהיא מאוד אוהבת והיא לא היתה מסוגלת לגעת בו (מה שכן - החליטה שהיא יושבת איתנ ולשולחן - אנחנו זללנו בכל פה והיא היתה עם השתיה שלה - במבט מזוגג.... אני אוהבת שיש לנו זמן ביחד - לצחוק, לשחק, לבלות, להכין ביחד ארות ערב, מקלחת, ספר - כלום לא היה לנו אתמול
בצהרון הם המומים ממני שאני רוצה שצישן - בטח שרוצה - אני רוצה ילדה שאפשר לעשות איתה דברים. אז נכון - אחרי כמה ימים ללא שנת צהריים היא מחזיקה יותר - אבל עדין זה פחות כיפי.... נראה אם תישן היום

טוב, גם זה לא כייף בכלל.

לא יודעת מה יותר גרוע, שניהם גרועים. אצלנו לא משנה כמה מוקדם אני אשכיב אותו לישון, אין סיכוי שהוא יירדם מוקדם (ואני מאד חוששת מהשנה הבאה בה לא תהיה אפשרות בכלל לשנת צהריים).

דש1דש

New member
אז הוא יתחיל לישון מוקדם ../images/Emo3.gif

ופתאום גם את משוועי לזמן תותחון

למעלה