שעילה קתנה

jeblesh

New member
שעילה קתנה

OK הבנתי שזות מערחת הפעלה אבל שעילה קתנה מה הרעיון שלה למה הי דומה במה הי תומחת יש אייזה מעמר שמסביר בצורה קצת יותר מפורתת מי ההודעה שהמנהל השעיר את הדך שבה המערחת פועלת למשל אים זה דומה לאיזושהי מערחת פופולרית אחרת unix\windows או משהו אחר לגמרי?

תמר,

New member
לעניות דעתי

מדובר בעיקר ב-file server, לשיתוף קבצים, תוכנות וכדומה. יכול להיות שבגרסאות האחרונות נוספו עוד שירותים, אז אל תתפסו אותי במילה. שרתי חלונות גם מאפשרים שיתוף קבצים וכדומה. אני שמעתי פעם תאוריה ששרתים מסוג זה מתאימים לרשתות קטנות-משרדיות, לעומת netware שבה נעשה שימוש בעיקר במוסדות לימוד ואוניברסיטאות. ושוב - יכול להיות שהתאוריה הזאת לא רלוונטית עם התקדמות הטכנולוגית. שרתי unix הם שרתים שנותנים מגוון רחב של שירותים. ניתן להריץ שרת nds, שהוא בעצם ניהול המשתמשים וההרשאות של netware גם על גבי solaris. אני חושבת ששרתי יוניקס לא מצטיינים כשרתי קבצים. נראה לי שההבדלים בין השרתים מטשטשים עם הזמן. שרתי חלונות ו-netware מציעים שרותים זהים לשרותי ה-tcp/ip שהיו נחלתם של שרתי יוניקס בעבר, וכן להפך, מערכות יוניקס מאמצות שירותים של netware וחלונות, לדוגמה: samba ו-nds לסולאריס.

למעלה