שער פתוח..

דיקלוש99

New member
שער פתוח..

מישהו יודע פרטים על זה??? אמרו לי שזו שנה שבה אני לומדת חלק מהקורסים ואם מסיימת אותה עם ציון טוב אני ממשיכה ללימודים רגילים של התואר. שמעתי שיש את זה במשפטים ובמנהל עסקים.. אני לומדת דברים רלוונטים לתואר?? איך זה הולך?? אשמח לשמוע פרטים..

Kiru

New member
זאת תוכנית למי שהנתונים שלו

לא מספיקים כדי להתקבל בצורה רגילה. אם אני לא טועה, בשנה א' הם עושים קורסים של סימסטר אחד (חצי שנה אקדמית) + מכינה. כדי להמשיך צריך לשמור על ממוצע 80. לדעתי עדיף פשוט לשפר בגרויות ולהתקבל כרגיל, בלי ללמוד תחת איום לעוף אם הממוצע יורד מתחת ל-80.

מסכימה

לדעתי זו תוכנית לאנשים שלא לחוץ להם לרוץ לשום מקום. אם את רוצה כבר להתחיל את הדרך, כדאי לשפר בגרויות או פסיכומטרי וללכת על כל הקופה ("על בטוח" כמו שאומרים). אף אחד לא מבטיח לך שבסיום התוכנית את מתקבלת באופן אוטומטי, לעומת זאת, עם ציוני בגרות טובים, את בודאות מתקבלת. בהצלחה!!!

vxxx

New member
בהמשך לתגובות קודמות

מי אמר שלשפר בגרויות ופסיכומטרי זה ללכת על "בטוח"? מבחינת זמן עדיף לך להתחיל בהתוכנית מאשר לשפר בגרויות, כי מה שתלמדי בתוכנית תוך שנה זה חומר של סימסטר אחד ובנוסף 2 מכינות ועוד קורס אחד. לכן ההפסד המקסימלי שלך בתוכנית הוא חצי שנה (סביר להניח שזה הזמן המינימלי שידרש כדי לשפר בגרויות ופסיכומטרי). אבל עיניין אחר זה לעמוד בממוצע של 80 לפחות בסוף השנה (והם לא מוותרים על זה). זה קשה ללמוד כל הזמן בלחץ של "לעמוד בממוצע" (ובכלל לא נעים לעוף בסוף השנה אם לא עמדת בזה). אבל בתוכנית כידוע לי יש יתרונות אחרים כמו: ניתן לגשת באותו קורס לשני המועדים ויבחרו את הציון הגבוה מבינהם) (כל הנאמר בתגובה זו מתיחס למנהל עסקים בלבד) ליתר פרטים על התוכנית כדי לפנות ליעוץ רישום!!!!

דיקלוש99

New member
כן...

דווקא יצאתי קצת מאוכזבת ועוד יותר מבולבלת.. מאחר ויש לי ממוצע 85 אז המליצו לי על השער הפתוח ולא על המכינה הייחודית כי יש גם את המכינה שזה קורסים כלליים וגם את השער הפתוח שזה 7 קורסים של אותו מקצוע ומפסידים סמסטר אחד, אז לבנתיים עוד לא החלטתי מה לעשות.. אולי אפילו כן אתקבל ללימודים השנה באוקטובר.. ההתלבטות כרגע היא בין משפטים למנהל עסקים.

vxxx

New member
לא הבנתי בין מה למה התבלבלת...

וממה את מאוחזבת? לגבי משפטים זה מקצוע מעולה, אבל היום בארץ יש כ 30000 עורכי דין (יש בעית תעסוקה). כדי להוריד את כמות עורכי דין העלו את רמת בחינות מועצת עורכי דין (בבחינות אחרונות עברו כ 70% לעומת כ 98% לפני), וגם האריכו את הסטג' בשנה וחצי. מצד אחד זה יוריד את כמות עורכי דין בארץ (וזה ישפר את התעסוקה) אבל כסטודנט... מצד שני עו"ד זה מקצוע ממשי לעומת מנהל עסקי שזה יותר כללי.

דיקלוש99

New member
בעיקר התאכזבתי מהייעוץ שלהם..

ומזה שלא היה ממש עם מי לדבר ומי שידע לענות על השאלות שנשאלו...

vxxx

New member
טוב דיקי, נשאר לך קצת- להחליט!!!|בה

אם יהיו לך עוד שאלות אז...

למעלה