שפה זרה

סליידר

New member
שפה זרה

שלום לכולם. עליתי השנה לכיתה י´ באותו בי"ס שבו למדתי בחטיבת ביניים (חטיבה + תיכון משולב). במשך כל שנות הלימוד למדתי צרפתית בתור שפה זרה מכיוון שזאת חובה. עליתי עכשיו לי´ ומסתבר שאני חייב להמשיך ללמוד שפה זרה (למרות שאני לא מתכוון לעשות בזה בגרות) עד סיום י´. נוצר מצב, שאין איך שתלמידי י´ ילמדו צרפתית עקב בעיות, לכן כל מי שלמד 3שנים צרפתית והיה אמור ללמוד עוד שנה אחת וזהו מחוייב עכשיו ללמוד ערבית במשך כל השנה. האם אני באמת חייב? מה אני צריך את זה? זה סתם עומס עליי עם מקצוע שאין לי שום בסיס בו ואני אצטרך ללמוד אותו בהקבצה ב´ כי מעולם לא למדתי ערבית. ובהקבצה ב´ גם לא לומדים כלום, אז זה ביזבוז של 4 שעות בבי"ס כשאני יכול להיות בבית עושה שיעורים או עושה משהו מועיל כמו לבנות את אתר בי"ס. יש דרך שאני יוכל לצאת משיעורי ערבית? תודה רבה וחתימה טובה,

דברים בשפת האם

למדת צרפתית. נו, אני בטוחה שאם אתה נתקל באיזה ערוץ בצרפתית ואתה זה שמבין את הנאמר וכל השאר מסתכלים פעורי פה כמו
שהוציאו מהביצה ולא מבינים כלום, זה עושה לך טוב. תוֹדֶה. תוֹדֶה שזה עושה לך טוב לדעת שכולם מחכים שתפתח ת´פה ותתרגם להם את הנאמר. ומה רע יצא מזה? אז אתה יודע צרפתית. זה רק יכול להיות יתרון. (במיוחד אם הולכים לטייל בצרפת.....
) חבל שסיבות טכניות לא מאפשרות המשך לימודי השפה. בית הספר מחייב שפה זרה? בנוסף לאנגלית???? אם בית הספר מחייב אני לא רואה דרך להתחמק מכך אלא אם כן אותה שפה היא שפת האם שלך ואז תקבל פתור (ואני מניחה שערבית היא לא שפת האם שלך). נסה לדבר עם מנהל בית הספר אוליי תוכל לעשות משהו אחר במקום שיערוי הערבית. אם אין מנוס, ואתה חייב להיות נוכח בישעורי הערבית, נסה להפיק מכך את המירב. מי יודע אוליי יבוא יום וזה יעזור לך. היום בצבא יש הרבה תפקידים חשובים שיודעי ערבית בלבד יכולים להתקבל אליהם. במיוחד תפקידים מסווגים..... בהצלחה...

סליידר

New member
תודה ועוד משהו

רק שנייה.. לא בכל בי"ס בכיתה י´ חייבים ללמוד שפה נוספת? אולי אני יוכל להתלונן על זה. חוץ מזה, כשלמדתי צרפתית, כל פעם (חוץ מכיתה ח´) הביאו לנו מורות שלא רק שלא ידעו טוב עברית, אז כבר היה פער בהבנה. רק בכיתה ח´ הייתה לי מורה מצוינת. אבל לא, כשאני פותח ערוץ בצרפתית אני לא רק שכולם לא מחכים שאני יתרגם גם אני לא יודע לתרגם
. גם אם אני ילמד ערבית אז זה יהיה רק לשנה אחת ועוד בהקבצה ב´ כי אין לי שום ידע מוקדם בערבית.. אז תפקיד בצבא שיודעי ערבית מקבלים אני לא יקבל.. בכל מקרה זה יסתיים בבזבוז זמן.. בכל מקרה לקחתי את עצתך ואני יפנה לראות אם אני יוכל לקבל פטור תמורת זה שאני בונה את אתר בי"ס או משהו. תודה רבה,

Phlawless

New member
אנחנו למדנו ערבית/צרפתית

עד כיתה ט´ ואח"כ ניתנה לנו הבחירה אם נרצה להמשיך ל5 יחידות או לוותר על לימודי השפה בהמשך. חוץ מקצת תסכול בהתחלה רע לא יכול לצאת מלמידת ערבית אבל אני חושבת שאם למידת השפה הכרחית אצלכם למרות שאתם לא עושים בגרות בשפה וגם לא מעוניינים בכך (יש בתי ספר כמו אליאנס למשל שמחייב את כל תלמידיו להיבחן ב5 יחידות צרפתית) זאת בהחלט סיבה מספיק טובה לדבר עם הנהל/ת ולהסביר לו שזה מכביד על התלמידים שלא מעוניינים להיבחן או ללמוד את השפה. לדעתי הוא יקח את ההערה לתשומת ליבו כי היא לגיטימית.

למעלה