שפות מדוברות בישראל

einatgross1

New member
שפות מדוברות בישראל

אלו שפות מעבר לעברית יודעים הישראלים ומהו אחוז האנשים באוכלוסיה שמדברים שפות אלו? האם לדעתכם יש שפות שהפופולריות שלהן עלתה בשנים האחרונות? תודה,

תשובה שהיא הערכה

אין לי נתונים מדוייקים אבל להערכתי לאחר ערבית שפופולרית בזכות המיעוט הערבי, היהודים יוצאי ערב ולימודי הערבית, והאנגלית בזכות מעמדה הבינלאומי והקהילה האנגלו סקסית בארץ באה קודם כל הרוסית (נו, זה ברור), ואחריה השפות העיקריות של העדות בישראל מבחינת מוצא: צרפתית, ספרדית, יידיש, תימנית, לדינו, אמהרית וכו' די ברור שבעשור האחרון עלה משמעותית מספר דוברי רוסית, אוקראינית ואמהרית בישראל, ולצד זה אולי גם עליה במספר דוברי ספרדית בזכות הטלנובלות והטיולים באמריקה הלטינית.

einatgross1

New member
תודה, תודה

חיזקת את הערכתי, ואף ניתחת את התופעה. בעבודתי אני קוראת מאות קורות חיים, ותחושתי היא שאני רואה לפתע יותר ויותר את השפה הספרדית בידיעת שפות, לאחר עברית וערבית. עיניין אותי לבדוק עם אחרים, אם גם הם שמים לב לשינוי תרבותי שמקורו בטלויזיה. תודה,

לדעתי

בנוסף לעליה הגדולה שהגיע. אזרחי ישראל גם נחשפים יותר לעולם הגדול. דבר שגורר אחריו גם לימוד שפות. גם הרשת תורמת לעיניין. היום למשל,מאוד נפוצים הריקודים הלטיניים. כך שגם שפות תואמות נלמדות. ובכלל,זה נחמד כך להכיר ארצות ותרבויות. כל תרבות היא טובה. ומכל תרבות ניתן לקחת לעצמנו דברים. העולם הוא באמת גדול ויפה. ויש ליהנות ממנו.

למעלה