שקיפות עורפית וסקירה מוקדמת

קרן261

New member
שקיפות עורפית וסקירה מוקדמת

הריון ראשון שלי, 28, בריאה, ואני כל כך מאושרת כי הכל קרה כפי שתכננו. אבל לא תיארתי לעצמי שיש כל כך הרבה בדיקות שצריך לעשות ושהן עולות כל כך הרבה כסף. עוד לפני שנכנסנו להריון עברנו את כל 9 הבדיקות הגנטיות (1500 ש"ח - החזר של 500 ש"ח מהקופה)ועכשיו צריל לעשות שקיפות שמדובר על בין 500 ל- 1500 ש"ח וסקירה (עוד 1500 ש"ח). שאלתי היא: מהי המלצתכם בשבילי לאור העובדה שכל רופא/ פרופסור לוקח על הבדיקות האלה מחיר שונה, ולאור העובדה שהן לא ממומנות ע"י משרד הבריאות וקופות החולים, וזה שפעם בכלל לא היו עושים אותם בכלל, וזה שכל מי שאני שואלת אותה ממליצה על מישהו אחר ומקום אחר לעשות אותן, וחלק עושות אותן בדיל (ביחד - ללא בדיקת דם של השקיפות) וחלק עושות רק שקיפות ואח"כ סקירה מאוחרת בלבד, האם לעשות? את שתיהן?, איפה? והאם הבדיקה המשולבת (שגם יותר זולה) מספיקה?

תשובה

קרן יקרה, קודם כל מזל טוב על ההריון. ככל שהרפואה מתקדמת יותר מתפתחים אמצעים שונים לגילוי מומים בעובר, ונכון שבעבר לא היון כל כך הרבה בדיקות, אך היום זו כמעט נורמה כן לבצע אותם, כי בכל אחת ואחד קיים הרצון לעשות כל מה שניתן על מנת להבטיח שהעובר בריא,גם כשהעלות הכספית גבוהה.לא אוכל להמליץ היכן כדאי לבצע את הבדיקות, אך אני מקווה שתקבלי תשובות מחברות הפורום . בהצלחה

למעלה