שרוול ואבנים בכיס מרה...

sallyzig

New member
שרוול ואבנים בכיס מרה...

שלום לכולם, צום קל ומועיל לצמים שבינינו...
לאחר התלבטות של כמה חודשים החלטתי לעשות ניתוח שרוול. הBMI שלי הוא 40 ויש לי בעיות בפרקים..
החלטתי להתנתח אצל פרופסור רובין במדיקל סנטר הרצליה.
במהלך הבדיקות גיליתי שיש לי אבנים בכיס מרה ואני צריכה להסיר אותו, אז אני צריכה לשכנע את פרופ' רובין להסיר אותו יחד עם השרוול...
יש לי פגישה עם הפרופ' ביום חמישי הקרוב וועדה ביום שני הבא (קצת לחוצה אני חייבת להגיד)
מישהו כאן עשה את הניתוח המשולב?
יש לכם הערות/הארות בקשר לפגישות עם המנתח או הועדה?

תודה מראש :)
סאלי

אופירA

New member
מנהל
יש אנשים שעשו ניתוח משולב

אך זה תלוי במנתח עצמו ובהעדפותיו.
תיכנסי לפורום "קיצור קיבה" השכן, פורום התמיכה של המנותחים (פה לא מסתובבים מנותחים מלבדי ועוד אחד או שניים), ותעברי על ההודעות. יש שם שאלה כמו שלך.
מהוועדה אין לך מה להילחץ אם יש לך BMI40. סתם וועדה שבה בוחנים את בדיקותייך ושואלים אותך שאלות כדי לוודא שאת לא במצב פסיכוטי, שניסית לעשות דיאטות בעבר ושאין לך איזה מחלה בבלוטת התריס שגורמת השמנה, שאפשר לרפא אותה בלי ניתוח.
פרופ' רובין מנתח מעולה ומנוסה. אך לא כדאי לצפות ממנו לתמיכה נפשית, ולדבר לפניו על קשיים נפשיים. זה לא התחום שלו, הגם שיש קשר להשמנה, והוא כנראה מאוד לא אוהב זאת, ואנשים רגישים מאוד יכולים להיפגע ממנו. הוא כירורג, יודע טוב מאוד לחתוך את הגוף, לא יודע לעסוק בנפש.

שרוול ואבנים

במידה ואין סימפטומים הקשורים באבנים - אין חובה להסיר את כיס המרה בניתוח. החלטה של המנתח והמנותח.

sallyzig

New member
תודה ד"ר אלדר

הניתוח נעשה כבר לפני שבועיים וכיס המרה הוסר.
היו בתוכו שמונה אבנים גדולות.

תודה על תשובתך! שנה טובה ובריאה :)

למעלה