שריפה פרצה בקרון ברכבת הקלה בירושלים

מצב
הנושא נעול.
חמש שנים, מהייצור האחרון

או-כן, זו השפופרת! אם יורשה לי לשאול לגילה של
השפופרת; ואם יורשה לי להעיר, אני מקווה שאינך משתמש בה לחפיפה...
חמש שנים, מהייצור האחרון
ואני שומר אותה למזכרת.
את המיכלים בתמונה ניתן לרכוש גם היום

down under

New member
השנה היא לא 61'

ועוד תמונה ממסוף ה.צ. בתל-אביב משנת 1961 כאשר
אוטובוס היה אוטובוס אמיתי ולא חתיכת פלסטיק אפורה דמויית קונטיינר....
אפשר להגיד הכל על השוסון שכונה "אסון", אך התקופה ההיא רוויית ענין ודברים טובים. אנשים חיו נפלא בלי הגלאקסי אס-3 ובלי ה- "נואוט" או בלי האייפון-5 ומזכרון מובהק שלי משלהי שנות ה-60 - האוכל היה הרבה יותר מגוון, עשיר וטעים בניגוד לכל המוצרים המהונדסים כיום...תהנו מעולם אמיתי של אוטובוסים כפי שמופיע בתמונה ולא מקופסאות קרטון-פלסטיק הנוסעות כיום על הכבישים.
ולכל הדיוט שלא מבין - ה.צ. = הר-ציון.
השנה היא לא 61'
שים לב שרואים את השלד של מגדל שלום בערך בחצי עד שני שליש הגובה שלו (עם שני העגורנים [מה שבטעות העמך קוראים להם מנופים]
על שני הפירים של המעליות, המזרחי והמערבי).

את מגדל שלום החלו לבנות בפועל בערך ב-62' או 63' כאשר בסוף שנת 64' נגמרה בנית השלד החיצוני ובמהלך 65' הוא כבר נחנך.

לא יתכן ש-4 שנים לפני החנוכה שלו השלד היה שני שליש גמור.

הצדק עימך: על התמונה כתוב 26.06.1964 וה-4

השנה היא לא 61'
שים לב שרואים את השלד של מגדל שלום בערך בחצי עד שני שליש הגובה שלו (עם שני העגורנים [מה שבטעות העמך קוראים להם מנופים]
על שני הפירים של המעליות, המזרחי והמערבי).

את מגדל שלום החלו לבנות בפועל בערך ב-62' או 63' כאשר בסוף שנת 64' נגמרה בנית השלד החיצוני ובמהלך 65' הוא כבר נחנך.

לא יתכן ש-4 שנים לפני החנוכה שלו השלד היה שני שליש גמור.
היה נראה לי בתחילה כמו 1, כי הם דומים למעט הקו המאוזן. אכן תודה על התיקון.

down under

New member
אכן הרבה יותר הגיוני וגם קבל תיקון קל

על מה שכתבתי קודם.
כאן בתמונה מגדל שלום הוא בעצם בשיא הגובה שלו למעט קומת המצפה (שהיתה מעל קומת המוכמות של חיל הים).

עם התחלת הבניה הוא נבנה בשיטה די יוצאת דופן של בניית פירי המעליות קודם כל.
תוך חודשים ספורים ביותר הורמו שני הפירים של המעליות לשיא הגובה ואז לאט לאט
"מילאו" את הקומות שבין שני הפירים (הפירים הם בקצוות המזרחיים והמערביים של המגדל [המגדל בנוי כאילו לרוחב בין מזרח למערב,
מצפון לדרום הוא דק יחסית]).

לכן, אם לא רואים את הפירים, ובתמונה בקושי רואים אותם, אות וסימן הוא שכמעט גמרו למלא את כל 32 הקומות הרגילות (המוכמות היו בקומה 33 והמצפה היה בקומה 34
[נסעתי לשם בפעם האחרונה בשנת 94' ואז כבר לא היתה מעלית הזכוכית בדופן הצרה המזרחית ונאלצתי לנסוע במעלית רגילה ואני זוכר את התצוגה "34" בפאנל
הדיגיטלי שהיה מעל המשקוף.
אי שם בשנות ה-80 החליפו בהמון מעליות ברחבי הארץ והעולם את השורה עם הנורות הצהובות מעל המשקוף לפאנל קטן יותר עם תצוגה דיגיטלית]).

לכן, אם בעצם רואים מעל ל-90% מהשלד גמור זה עוד יותר מחזק את מה שאמרת שהתמונה היא משנת 64'.

תודה על התיאורים המועילים. אני זוכר את מגדל ש

על מה שכתבתי קודם.
כאן בתמונה מגדל שלום הוא בעצם בשיא הגובה שלו למעט קומת המצפה (שהיתה מעל קומת המוכמות של חיל הים).

עם התחלת הבניה הוא נבנה בשיטה די יוצאת דופן של בניית פירי המעליות קודם כל.
תוך חודשים ספורים ביותר הורמו שני הפירים של המעליות לשיא הגובה ואז לאט לאט
"מילאו" את הקומות שבין שני הפירים (הפירים הם בקצוות המזרחיים והמערביים של המגדל [המגדל בנוי כאילו לרוחב בין מזרח למערב,
מצפון לדרום הוא דק יחסית]).

לכן, אם לא רואים את הפירים, ובתמונה בקושי רואים אותם, אות וסימן הוא שכמעט גמרו למלא את כל 32 הקומות הרגילות (המוכמות היו בקומה 33 והמצפה היה בקומה 34
[נסעתי לשם בפעם האחרונה בשנת 94' ואז כבר לא היתה מעלית הזכוכית בדופן הצרה המזרחית ונאלצתי לנסוע במעלית רגילה ואני זוכר את התצוגה "34" בפאנל
הדיגיטלי שהיה מעל המשקוף.
אי שם בשנות ה-80 החליפו בהמון מעליות ברחבי הארץ והעולם את השורה עם הנורות הצהובות מעל המשקוף לפאנל קטן יותר עם תצוגה דיגיטלית]).

לכן, אם בעצם רואים מעל ל-90% מהשלד גמור זה עוד יותר מחזק את מה שאמרת שהתמונה היא משנת 64'.
שלום בעת הקמתו. משום מה זכור לי היטב 36-781 נוסע לידו, אי שם בסוף 1968. במגדל שלום היתה סוכנות גדולה של SONY בקומת הקרקע ושם קניתי בשנת 1982 רמקולים אימתניים מדגם SS-880 לסטריאו שהיה לי אז. מדובר ברמקול המגיע מהרצפה ומתנשא לגובה 1.70. הרמקולים הללו שרדו בניגוד לאותה מערכת שהיתה לי אז. אני ממתין לחברם למערכת מודרנית אחרת שמתוכננת לי בראש. אשמח להמלצות בכל הנוגע לרסיברים משובחים ואימתניים מבחינת הווליום. יש לנו כרגע מערכת מעולה ועוצמתית מאוד אך היא נלקחה ממני "בכח" ע"י התאומות שהחליטו להחרים אותה לטובתן וכנגד זה מי אני בכלל שאוכל לומר להן לא? הן כבר לא סופרות אותי ממטר....ומה שמעניין אותן כל היום זה האייפון של אשתי לצערי...

שלום בעת הקמתו. משום מה זכור לי היטב 36-781 נוסע לידו, אי שם בסוף 1968. במגדל שלום היתה סוכנות גדולה של SONY בקומת הקרקע ושם קניתי בשנת 1982 רמקולים אימתניים מדגם SS-880 לסטריאו שהיה לי אז. מדובר ברמקול המגיע מהרצפה ומתנשא לגובה 1.70. הרמקולים הללו שרדו בניגוד לאותה מערכת שהיתה לי אז. אני ממתין לחברם למערכת מודרנית אחרת שמתוכננת לי בראש. אשמח להמלצות בכל הנוגע לרסיברים משובחים ואימתניים מבחינת הווליום. יש לנו כרגע מערכת מעולה ועוצמתית מאוד אך היא נלקחה ממני "בכח" ע"י התאומות שהחליטו להחרים אותה לטובתן וכנגד זה מי אני בכלל שאוכל לומר להן לא? הן כבר לא סופרות אותי ממטר....ומה שמעניין אותן כל היום זה האייפון של אשתי לצערי...

alantan

New member
תשע שנים לאחר מכן נכנסתי לאותה חנות וקניתי

תשע שנים לאחר מכן נכנסתי לאותה חנות וקניתי
מערכת במיטב כספי - זכור לי שזאת הייתה בתקופה של מלחמת המפרץ הראשונה, אולי מעט לפני המלחמה.

down under

New member
וחיזוק נוסף שרק עכשיו שמתי לב אליו

הוא שמה שרואים למעלה הם בעצם שתי הקומות הטכניות 30,31 (שבאחת מהן היתה שריפה גדולה לפני שנה וחצי בדיוק)
שהן קומות נטולות חלונות לחלוטין.

וואלה, רואים שם את מגדל שלום בבנייתו

הוא שמה שרואים למעלה הם בעצם שתי הקומות הטכניות 30,31 (שבאחת מהן היתה שריפה גדולה לפני שנה וחצי בדיוק)
שהן קומות נטולות חלונות לחלוטין.
וואלה, רואים שם את מגדל שלום בבנייתו
לא שמתי לב קודם ואכן היתה בו שריפה לפני שנה

olli3

New member
מנהל
אמרנו לכם שלא טוב שההגה בידיים של אגד...

להפריט את הרכבת, לפטר את הוועד
למען הסר ספק, דברים אלו נאמרו בציניות.
אמרנו לכם שלא טוב שההגה בידיים של אגד...
אמרנו... לא הקשבתם.

יאללה מתי אגד הזבים האלו יוצאים מירושלים, חבורה של בהמות...

(תגובות בהקשר של תח"צ וירושלים שתמיד קופצות בלי שום קשר לשום דבר).

מצב
הנושא נעול.
למעלה