** שרשור בוקר היום ה93 בבית - עדכונים **

מצב
הנושא נעול.

sashalola

Well-known member
יהודה אוי ורמי ואבוי,

סשה יקרה, כתבתי לך בכל הודעה שאין מקום לחמלה ואמפתיה לזוהמה הזו ששמה יהודה מן ההתחלה,
שאנשים מהסוג הזה מנצלים את האמפתיה הזו כדי להמשיך באלימות באין סוף קורבניות,
כשאדם כזה יורק על אימו ואינו מקבל טיפול מיטבי היכול באמת לסייע לו להשתקם, ובמקום
זאת נכנס לבית האח ומפזר את המשך האלימות, גם בדחיפת נשים במהלך ריב, גם באיומים
לסטור להן, כל אחת בתורה, גם באלימות רגשית והתעללות נפשית, נדהמתי איך אפשר
להמשיך להצדיק את מעשיו והתנהגותו, איך אפשר לספר לי על ילדותו, ולמה לעזאזל
מרחמים על תוקף, ולא על קורבן במקרה שלו?
למה היה צריך להגיע לשפל שנראה אתמול בחדר האח כדי לסלקו, ואם רמי היה לוקה בליבו,
או שהפסיכופת היה פוגע פיזית עם חפץ? למה להגיע עד לקצה כדי להבין?
הכתובת היתה ביריקה הראשונה, סשה.
אני רואה את התוכנית כמכלול,
אני הצופה, לא האחראית.
הדיירים שנכנסו לבית הם נתון.
בניגוד לסברה שזה המיקרוקוסמוס של המציאות (שאולי זה היה נכון פעם כאשר המלהקים והעורכים היו בעלי מעוף ויצירתיות)
אני סבורה שהיום זה מתנהל כמשחק פרופר. (כמו בסרט משחקי הרעב, וכמו בסדרה המצויינת על הריאלטי שהראתה בהקצנה כביכול את הלכלוך והזוהמה שמנחה תוכניות מהסוג הזה)
עוז יושב בקונטרול ואין לו כל אמירה וגרוע מכך מפגין חוסר אחריות מהרגע הראשון.
אני צופה וחושבת, אם עוז נותן ליהודה להתקדם עד שבועיים לפני הסוף, מה אומר?
אם עוז שומע ורואה את המצוקה (גם הבריאותית אולי) של דייר מבוגר שאינו עומד בעומס, ומבקש לעצמו ויתורים בשל כך ומקבל, מה אומר?
אם עוז לא מציל דיירת (פרושקה מעצבנת בעיני) שאהודה בבית ומעיף אותה לפני דייר (מסוקס ככל שיהיה) שהוא חסר כל חשיבות לדינמיקה של המשחק, מה אומר?
אם מהרגע הראשון ברור כמעט בוודאות מי הזוכה , מה אומר?
וכן, יש לי אמפטיה לכולם! תקווה שלכל אחד יכולה להיות ישועה, שלכולם מגיע רגע של חסד, הזדמנות,
זאת הכפפה שנזרקת לנו שוב ושוב, להרים, להושיע, להראות בדרך החיוב והדוגמה האישית שאפשר אחרת,
זה לא יכול לקרות במקום כמו בית האח, ברור, בטח לא עם עורך כמו עוז שבמקום לתקן טעות ליהוק הוא המשיך ללחוץ לסחוט ולנצל את יהודה שברור שהיה צריך לעזוב את הבית מזמן.
להזכיר, את המיילים זרקו אחרי שבועיים, למה לא זרקו את יהודה?
אז מה אומר? יהודה היה דייר שנתנו לו להמשיך לשחק ואני צפיתי בו בכאב, במצוקה שלו, בנזקקות שלו, בחוסר היכולת שלו להתאפק, בלופים שהיה כלוא בהם, ראיתי גם שניסה להתנחם עם אלמוג, לעשות כאילו שהנה גם הוא כאחד הדיירים המוצלחים וגם שם לא הלך לו... כן, הוא זקוק לאוזן מקצועית קשבת, כן, חבל שנכנס לבית האח זה וודאי דרדר אותו שנות אור אחורה ממה שהצליח להשיג...
מה אומר? נורא! וכן, עצוב לי על כאלה הרבה יותר מאשר על רמי שיושב בבטחה במקומו ובמקום להוות השראה הוא מתנהג יותר גרוע מאחרון הבזויים המדיח לדבר עבירה.
במקרים של חוסר רסן המגיעה עד כדי אלימות, גם אם רק מילולית, יש לפעול מיד!!
טעה האח הגדול טעות מרה שלא פעל מיד. מעבר לזאת יעשה איש איש את חשבון הנפש שלו כיצד הדברים משפיעים עליו ומה הוא מתכוון לעשות בנידון.

ראש גזר 6789809896

Well-known member
אני הצופה, לא האחראית.
בניגוד לסברה שזה המיקרוקוסמוס של המציאות (שאולי זה היה נכון פעם כאשר המלהקים והעורכים היו בעלי מעוף ויצירתיות)
אני סבורה שהיום זה מתנהל כמשחק פרופר. (כמו בסרט משחקי הרעב, וכמו בסדרה המצויינת על הריאלטי שהראתה בהקצנה כביכול את הלכלוך והזוהמה שמנחה תוכניות מהסוג הזה)
אם עוז שומע ורואה את המצוקה (גם הבריאותית אולי) של דייר מבוגר שאינו עומד בעומס, ומבקש לעצמו ויתורים בשל כך ומקבל, מה אומר?
אם עוז לא מציל דיירת (פרושקה מעצבנת בעיני) שאהודה בבית ומעיף אותה לפני דייר (מסוקס ככל שיהיה) שהוא חסר כל חשיבות לדינמיקה של המשחק, מה אומר?
וכן, יש לי אמפטיה לכולם! תקווה שלכל אחד יכולה להיות ישועה, שלכולם מגיע רגע של חסד, הזדמנות,
זאת הכפפה שנזרקת לנו שוב ושוב, להרים, להושיע, להראות בדרך החיוב והדוגמה האישית שאפשר אחרת,
זה לא יכול לקרות במקום כמו בית האח, ברור, בטח לא עם עורך כמו עוז שבמקום לתקן טעות ליהוק הוא המשיך ללחוץ לסחוט ולנצל את יהודה שברור שהיה צריך לעזוב את הבית מזמן.
אז מה אומר? יהודה היה דייר שנתנו לו להמשיך לשחק ואני צפיתי בו בכאב, במצוקה שלו, בנזקקות שלו, בחוסר היכולת שלו להתאפק, בלופים שהיה כלוא בהם, ראיתי גם שניסה להתנחם עם אלמוג, לעשות כאילו שהנה גם הוא כאחד הדיירים המוצלחים וגם שם לא הלך לו... כן, הוא זקוק לאוזן מקצועית קשבת, כן, חבל שנכנס לבית האח זה וודאי דרדר אותו שנות אור אחורה ממה שהצליח להשיג...
מה אומר? נורא! וכן, עצוב לי על כאלה הרבה יותר מאשר על רמי שיושב בבטחה במקומו ובמקום להוות השראה הוא מתנהג יותר גרוע מאחרון הבזויים המדיח לדבר עבירה.
טעה האח הגדול טעות מרה שלא פעל מיד. מעבר לזאת יעשה איש איש את חשבון הנפש שלו כיצד הדברים משפיעים עליו ומה הוא מתכוון לעשות בנידון.
הדייר המסוקס הכוונה לגוזי או לא

הצודקת11

Well-known member
לא פעם שמעתי את גל אומרת ליהודה
"יהודה מה אתה רוצה ממני"
הוא התעלל בגל
כול מילה שהוציאה התערב
כול שיחה שהוא היה נוכח בה הוא ניסה לגמד אותה
הוא ניסה להמריד אחרים נגדה דרור ימית גוזי אילון.
לא פעם ראיתי כשהיא הייתה בחצר והוא היה מגיע
היא קמה.
הוא היה אובססיבי אליה בצורה חולנית.
כול מה שעשתה הייתה לו ביקורת שלילית עליה.

צופהבאחהגדול

Well-known member
"יהודה מה אתה רוצה ממני"
הוא התעלל בגל
כול מילה שהוציאה התערב
היא קמה.
בחסות מי? בחסות האח.

2086Dvash

Well-known member
בחסות מי? בחסות האח.
ת'אמת, שהיה איזה שלב, אני חושבת במשימה של הכן לא 5, שממש עלתה לי המחשבה הזאת שיהודה מתודרך להתאבסס על גל, זה היה מיד בולט ושקוף, הוא חיכה לה פשוט בכל פינה, פיזית ומילולית

ראש גזר 6789809896

Well-known member
ת'אמת, שהיה איזה שלב, אני חושבת במשימה של הכן לא 5, שממש עלתה לי המחשבה הזאת שיהודה מתודרך להתאבסס על גל, זה היה מיד בולט ושקוף, הוא חיכה לה פשוט בכל פינה, פיזית ומילולית
לדעתי הוא בא ככה מהבית מוכן כמו שדרור בא על גוזי

ariela1612

Well-known member
"יהודה מה אתה רוצה ממני"
הוא התעלל בגל
כול מילה שהוציאה התערב
היא קמה.
לדעתי הוא די התעלל בכולם שם כולל חברים שלו - זה הבנאדם

ראש גזר 6789809896

Well-known member
לדעתי היה 3 אובססיביים בבית מתחילת העונה יהודה מור ודרור
מור ויהודה על גל
ודרור על גוזי
ולדעתי שלושתם הגיעו לבית עם זה מראש

בוייאקה מאן

Well-known member
מור ויהודה על גל
ודרור על גוזי
ורונית
שהייתה אובססיבית לשולה ואיך ששולה עפה הפכה את זה לכיוון לינור

הצודקת11

Well-known member
מור ויהודה על גל
ודרור על גוזי
דרור הנחש היה אובססיבי לגוזי לרוב מאחורי הגב
גם על גל דרור היה אובססיבי יחד עם קארין
אחרי אחרי חודש בבית
גל לשה בצק יהודה שבר צלחת מרוב עצבים עליה

הצודקת11

Well-known member
זוכרים שהיו נעלמים במסיבת הסילבסטר
רונית לינור תום אילון
לא הראו לנו מה קרה שם
לפי הסיפורים של תום ולינור וגם אילון
רונית התעללה בלינור שם
היו צעקות ומריבות שלא הראו לנו
תום צרח על רונית והגן על לינור
הבנתי שלינור השתוללה שם כי רונית לא הפסיקה
להתעלל בה
ואנחנו לא ראינו כלום.

אופה קטנטנה

Well-known member
אני הצופה, לא האחראית.
על חלקו ואחריותו של עוז מעולם לא היתה מחלוקת.
ולא, איני מסוגלת לפטור את חלקו של יהודה ואשמתו, בכך שאפנה את הדיון לאשמת ההפקה או לאשמתו של רמי.
כשאני יודעת מראש שמדובר ברימון עם נצרה פתוחה, כפי שבלנקה הביאה בחכמתה הרבה דוגמא על בן גביר,
אין שום מקום לאמפתיה, כי יש הבדל עצום בן ילד שעבר ילדות קשה ומשוקם ממנה ומהווה אף דוגמא,
לבין להפוך את הצופה במניפולטיביות שיא גם לעובד סוציאלי, שלא לדבר על קאסט שלם שציפה ממנו
את אותה ההתחשבות כמו כאילו היו הוריו או עובדיו הסוציאלים.
כשאני רואה פרזטיות לשמה ונצלנות אין סופית של הסובב, איני מחפשת את אשמת אחרים
או מתנחמת בעובדה שלא אני קדמתי את הפגע רע. כשאני רואה אלימות פיזית כלפי אישה
במהלך ריב כבר בדחיפה הראשונה, האמפתיה הסתיימה.

את האמפתיה שלי אני שומרת לקורבנות ממעשיהם של גברים מסוגו, יקירתי.
ולעולם אבל לעולם לא אאשים את הקורבן כי זו דמות שלא התחברתי אליה, כמו במקרה של גל
או לינור, רק כי יהודה הוא גוזל שיש לרחם עליו בשל ילדות קשה.

הבידול הזה בינו לבין רמי בשל הגיל, בלתי נתפס בעיניי, כי כשם שמצופה מרמי בגילו לנהוג אחרת
כך יש לצפות מפישר עבריין לגלות התחשבות וכבוד למבוגרים ממנו, ולא לחטוף התקף זעם
על שהעז להעמידו להדחה בפעם הראשונה. לא ניתן לאחוז בחבל משני קצותיו.
רמי הוא לא אמא שלו שתסלח לו על יריקה, כמו כל דייר אחר שם.
ברגע שמגלים סלחנות ומפחיתים מחומרת אקט אלים ראשון, כולנו יודעים
שזה מתרחב ומתפשט כמו גידול.
את למעשה אומרת לי, אם ההפקה גלתה סלחנות אז גם עלי לקפוץ על העגלה.
לא, נהפוכו. עלי לומר בריש גלי, זו א ל י מ ו ת ויש לסלקה.

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.
למעלה