שרשור דיוני הכתר 👑 עונה 4

טוני החתול

Well-known member
מנהל
החלטתי שהכתר ראויה לשרשור מיוחד עבורה.
אני מקווה שנדבר עליה מספיק כדי להצדיק את זה. אבל אם לא, לא נורא.

כמובן צריך להקפיד על סימון ספוילר עם מספר הפרק.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
בנתיים ראיתי רק פרק אחד
אהבתי את סיכום העונה האחרונה שהיה בתחילת הפרק. עבד מעולה בלהכניס אותי לאווירה של הסדרה ולהזכיר לי את הקווים הכלליים.

הפרק עשה לדעתי עבודה טובה של להציג את שתי הדמויות הגדולות החדשות של הסדרה - מרגרט ת'אצר ודיאנה ספנסר.
וזה בלי להתמקד יותר מידי באף אחת מהן.
ויחד עם זה הכניס לפרק גם את הרצח של דיקי והשלכותיו (לפחות ההתחלה שלהם)

*משהו קצת מוזר - היה בטריילר קטע שנראה מצוין בשיחה בין ת'אצר והמלכה וזה היה נראה מאוד שזה קטע משיחה ראשונה שלהן. אבל זה לא היה בשיחה שראינו בינהן. אז אני תוהה אם זה משהו שנחתך מהגירסה הסופית של הפרק או שזה יהיה בשיחה עתידית שלהן.

*הרצח של מאונטבאטן ספוליר לי שנה שעברה על ידי אחותי (שגרה שנה בבריטניה וגם גדולה ממני בעשור אז פשוט הייתה בחיים כבר בתקופה הזאת) - כשדיברנו על משהו בעונה 3 והיא רצתה להתייחס אל דיקי (מאונטבאטן) היא אמרה "זה שהIRA רצח". ואני כזה ":-0 מה?!?"
אז כבר בקטע שהוא כותב מכתב לצ'ארלס (רגע אחרי שהוא דיבר איתו בטלפון) הבנתי שאנחנו עומדים לראות אותו נרצח.
האמת שציפיתי לפצצה במכונית שלו, אז כשהספינה התפוצצה כן הופתעתי במידה מסוימת.
מה שהיה נראה לי נורא עצוב זה שאחד הנכדים שלו גם מת. כאילו לא כל כך אכפת לי שבחור זקן מת, הרבה יותר אכפת לי מהילד. ועוד יותר נוראי זה שאף אחד לא התייחס לכמה זה נורא שילד נרצח ככה. ולא מתייחסים למה קרה לילד האחר שלי הדיווח רק נפצע. (לפחות עכשיו אני נזכר שאני יכול לבדוק בויקיפדיה)

הסיפור של ת'אצר נראה לי על פניו מעניין - זה שדווקא מפלגה שמרנית הביאה את ראש הממשלה הבריטית הראשונה וזה שהיא הייתה כל כך שמרנית בעצמה.
יחד עם זה אני זוכר שראיתי את הסרט עליה ושהוא לא היה ממש מעניין. אני גם לא זוכר ממנו כמעט שום דבר.
שמחתי שלפחות הפגישה הראשונה שלה עם המלכה הייתה לשביעות הרצון של שתיהן. אם כי אני בטוח שזה משהו שישתנה עוד בהמשך (בעיקר כי זה מה שראינו קורה עם כל ראש ממשלה שלה נראה לי).

לא היה לי מושג שצ'ארלס יצא עם אחותה של דיאנה לפני שהוא היה בקשר איתה.
אבל כן ידעתי שהוא די משמעותית מבוגר ממנה. (מבדיקה קצרה אם היא הייתה בת 18 כשהתחיל הקשר בינהם אז הוא היה כבר בן 31)
אני מאוד מצפה לראות איך זה ממשיך הלאה ועד כמה מהר התחילו שם הצרות.

אני בעצם לא יודע עד לאן העונה הזאת צפויה להגיע מבחינת זמן. אני די בטוח שהם לפחות יתחתנו בעונה הזאת, אבל אני לא יודע אם יגיעו לגירושים שלהם, אם כי אני בספק).

בכל מקרה השחקן שעושה את צארלס ממשיך לעשות עבודה מעולה. קשה שלא לרחם עליו.
והיה קטע מעולה כשהוא אומר לאבא שלו שגם לו דיקי היה תחליף לאב שלא היה שם.

dilia snake

Well-known member
ראיתי גם את הפרק הראשון.

אני נורא רוצה לשנוא את צ'ארלס, אבל כרגע זה בלתי אפשרי. הוא נראה תמיד מסכן כזה, הוא אף פעם לא לגמרי עומד זקוף וכול שפת הגוף שלו אומרת "תצילו אותי".

את פיליפ לעומת זאת ממש כיף לשנוא, נשבר לי הלב בסצנה אחרי המוות של דיקי עם צ'ארלס. אלוהים, תניח לילד. והקטע הוא שעם אן הוא נראה אבא טוב, אז זה פתטי הקנאה שלו בצ'ארלס או מה שזה לא יהיה שהולך שם. והיי, אם הוא לא היה כזה אבא מחורבן הבן שלו לא היה צריך לחפש לעצמו תחליפים.
**והשחקן השתפר, הוא היה עכשיו הרבה יותר טוב.

כול הקטע עם המוות של דיקי, הייתי על הקצה של הכיסא. לא ידעתי שה-IRA הרגו אותו, אבל אני מכירה את כול הקלישאות הטלוויזיוניות הקיימות בשלב הזה, אז ידעתי שהוא ימות אחרי השיחה עם צ'ארלס רק לא ידעתי איך... ואיך שהם שילבו את זה עם ציד של האחרים, זה היה נורא, יפה ודרמתי אבל גם נוראי.

אז אני ידעתי שצ'ארלס היה קודם עם האחות הגדולה של דיאנה, בינתיים זה נראה חמוד אבל כולנו יודעים איך זה ממשיך משם...

אני לא בטוחה שאני אוהבת את ג'יליאן אנדרסון בתור מרגרט תאצ'ר, היא דיברה מוזר ואם לא היו לי כתוביות בעברית אני לא בטוחה שהייתי מצליחה לעקוב.
הקטע שהיא נפגשת עם המלכה ומרגיעה אותו שהבעל והילדים שלה לא יפריעו לה לעבוד ושהיא תמנה רק גברים כי נשים לא מתאימות לתפקידי כוח, היה ממש הזוי.

סב"כ פרק טוב, לא יוכלה לחכות ולראות לאן הם ייקחו את זה משם.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
את פיליפ לעומת זאת ממש כיף לשנוא, נשבר לי הלב בסצנה אחרי המוות של דיקי עם צ'ארלס. אלוהים, תניח לילד. והקטע הוא שעם אן הוא נראה אבא טוב, אז זה פתטי הקנאה שלו בצ'ארלס או מה שזה לא יהיה שהולך שם. והיי, אם הוא לא היה כזה אבא מחורבן הבן שלו לא היה צריך לחפש לעצמו תחליפים.
אוי, הוא אבא נוראי.
אני גם לא יכול לשכוח באחת משתי העונות הראשונות הפרק שפיליפ מתעקש לשלוח את צ'ארלס לפנימיה הנוראית ההיא בסקוטלנד.
פיליפ הוא בלתי נסבל לחלוטין ולכן די שמחתי בכל הפעמים שהוא מושפל בעונות הראשונות בגלל המעמד שלו במשפחה.
בעונה 3 כבר לא היה נראה שהוא סובל בשום דרך וזה חבל.
כול הקטע עם המוות של דיקי, הייתי על הקצה של הכיסא. לא ידעתי שה-IRA הרגו אותו, אבל אני מכירה את כול הקלישאות הטלוויזיוניות הקיימות בשלב הזה, אז ידעתי שהוא ימות אחרי השיחה עם צ'ארלס רק לא ידעתי איך... ואיך שהם שילבו את זה עם ציד של האחרים, זה היה נורא, יפה ודרמתי אבל גם נוראי.
כן, השילוב עם הציד היה עשוי מעולה.
וכן, אני יכול להבין איך זה היה ברור שהוא ימות גם אם לא ידעת שזה צריך להתרחש.
אני לא בטוחה שאני אוהבת את ג'יליאן אנדרסון בתור מרגרט תאצ'ר, היא דיברה מוזר ואם לא היו לי כתוביות בעברית אני לא בטוחה שהייתי מצליחה לעקוב.
הקטע שהיא נפגשת עם המלכה ומרגיעה אותו שהבעל והילדים שלה לא יפריעו לה לעבוד ושהיא תמנה רק גברים כי נשים לא מתאימות לתפקידי כוח, היה ממש הזוי.
אני די אוהב אותה בתפקיד.
כן היא מדברת מוזר. אני מניח שזה בגלל שככה מרגרט תאצ'ר האמיתית דיברה, אם כי אני לא יודע.
זה שהיא אומרת שנשים לא יכולות להיות בתפקיד כוח זה הזוי לחלוטין. אבל כנראה היא באמת הייתה כזאת שזה מוזר.

dilia snake

Well-known member
בעונה 3 כבר לא היה נראה שהוא סובל בשום דרך וזה חבל.
אולי הוא יסבול בהמשך העונה.

מעניין אם חלק מהיחס שלו לצ'ארלס זה קינאה נטו או שילוב של ילדות מחורבנת וקינאה.

אני גם לא יכול לשכוח באחת משתי העונות הראשונות הפרק שפיליפ מתעקש לשלוח את צ'ארלס לפנימיה הנוראית ההיא בסקוטלנד.
גם היה קטע אולי בעונה הראשונה, שפיליפ אמר לאליזבת' שצ'ארלס מתנהג יותר מידי כמו ילדה בזמן שאן מתנהגת כמו ילד.

זה שהיא אומרת שנשים לא יכולות להיות בתפקיד כוח זה הזוי לחלוטין.
זה מוזר, שמישהי שמגיעה לכזאת עמדת כוח אומרת שנשים לא צריכות להיות שם, אם ככה למה היא הפכה להיות ראשת ממשלה? למה להיכנס לפוליטיקה?
אני בעצם לא יודע עד לאן העונה הזאת צפויה להגיע מבחינת זמן. אני די בטוח שהם לפחות יתחתנו בעונה הזאת, אבל אני לא יודע אם יגיעו לגירושים שלהם, אם כי אני בספק).
אני חושבת שעד סוף שנות ה-80 או אפילו ההתחלה של שנות ה-90, עד שתאצ'ר הפסיקה להיות ראשת ממשלה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מעניין אם חלק מהיחס שלו לצ'ארלס זה קינאה נטו או שילוב של ילדות מחורבנת וקינאה.
זה בטוח לפחות חלקית קשור לילדות הנוראית שלו.
ובאמת אי אפשר לפקפק שלפיליפ הייתה ילדות קשה עם הורים מזניחים. גם ראינו את המוות של אחות שהוא אהב. והוא בעצמו היה בפנימיה הזאת.
אז אולי זה באמת סוג של קנאה בצ'ארלס שלא היה צריך לסבול ילדות כזאת. ואולי מחשבה שהדרך היחידה שצ'ארלס יכול להפוך לגבר זה אם יהיה לו משהו טראומתי כמו שלו היה.
קצת חבל שאנחנו בכלל לא רואים איזה סוג של אב הוא לשני הבנים הצעירים יותר. אם כי אני מניח שבכל מקרה זה לא יהיה כמו לבן הבכור וליורש.
זה מוזר, שמישהי שמגיעה לכזאת עמדת כוח אומרת שנשים לא צריכות להיות שם, אם ככה למה היא הפכה להיות ראשת ממשלה? למה להיכנס לפוליטיקה?
זה על פניו מרגיש מאוד מוזר, אבל היו עוד כמוה.
הייתה השנה סדרה שעוד לא ראיתי שנקראה Mrs. America שהיא על אישה אקטיביסטית שהנהיגה את התנועת נגד לפמניזם.
אני חושב שהסדרה הזאת מציגה הרבה יותר את הקונפליקט בין זה שהיא אישה שלוקחת תפקיד הנהגתי גדול וזה שהיא נגד פמניזם.

dilia snake

Well-known member
ופרק 2.

זה היה פרק מוזר.

כול הקטעים עם האייל היו דוחים, ואיך אפשר לאכול עם הדבר הזה תלוי מעל הראש שלך? זה חולני ברמה אחרת8-{8-{.

קצת ריחמתי על תאצ'ר בקטעים באחוזה. אבל למרות הפרוטוקול ושאר הדברים אף אחד לא לימד אותה איך להתנהג עם אנשים כאלו? וזה נראה מוזר אחר כך שהיא פיטרה את השרים שלה, כאילו היא התנקמה במשפחת המלוכה דרכם...ואז גם השיחה עם המלכה אליזיבת' זה היה מוזר.

צ'ארלס דוש, זהו.

זה חמוד שהם גורמים למשפחת המלוכה להיראות כמו אנשים נורמלים עם משחקי חברה מטופשים.

ומעניין עם כול הסיפור עם דיאנה באמת התנהל ככה, שכול המשפחה לחצה עליו להתחתן איתה למרות שהוא לא כ"כ רצה. וגם היא דיי מסכנה כולם מדברים עליה כאילו היא סוסת הרבעה או משהו כזה, אפילו אן.

וכבר ראיתי את הפרק השני
לפעמים אני תוהה עד כמה הסדרה לוקחת חופש עם העובדות ועד כמה היא מדייקת. ואולי במיוחד עד כמה היא עושה הנחות על דברים, כלומר מנחשת.
אני מניח שאין כמעט סיכוי שהביקור הראשון של דיאנה בבלמורל התחיל בדיוק כשתאצ'ר עזבה את בלמורל בפעם הראשונה. זה נראה לי ברור חופש תסריטאי שחיברו את הדברים בשביל יופי סיפורי. (כמו גם הסיפור על הצבי הגדול שנורה באותו ביקור ראשון).
אבל השאלה חשובה יותר היא האם באמת היא האם באמת דיאנה הצליחה ליצור רושם ראשוני כל כך טוב על כך המשפחה.
ועוד יותר חשובה ומעניינת - האם באמת צ'ארלס מחליט להתחתן עם דיאנה כמעט אך ורק בגלל הלחץ המשפחתי הזה או שהוא גם התאהב בה, לפחות במידת מה, לפחות לזמן מסוים.
כי הרושם העצוב מאוד שהפרק הזה הותיר, ומשהו שלא ציפיתי לו, זה שצ'ארלס ממש לא היה בעניין של זה.
לא שזה לא עדיין מגעיל מאוד מה שהוא עושה לה בהמשך, אבל זה כן הופך את זה לפחות נוראי כי זה מרגיש שהוא לחלוטין קורבן כאן.
בעונה הקודמת מאוד הורגש שהסדרה מציגה לנו את צ'ארלס הבוגר ככה שנאהב אותו, גם על מה שהוא עושה וגם על כך שהוא נאלץ לסבול משפחה שנוראית אליו. ואני תהיתי איך יהיה המעבר לכך שהוא בעצמו נוראי בעונה הזאת. אבל נראה שהכוונה היא להמשיך להציג אותו בתור בחור נחמד וקורבן של נסיבות ושל משפחתו.
השיחה שלו עם קאמילה על דיאנה הרגישה נוראית לא רק כי זה הרגיש כאילו מרכלים על דיאנה מאחורי גבה ומרמים אותה לחשוב שאולי היא חשובה לצ'ארלס בעוד הוא עדיין מאוהב לחלוטין באישה אחרת, היא גם הרגישה נוראית כי צ'ארלס וקאמילה מאוהבים ולא יכולים להיות יחד.

באופן כללי אני חושב שייתכן שלא היה עד כה פרק בסדרה שהציג את משפחת המלוכה באופן כל כך רע.
קשה לאהוב את מרגרט תאצ'ר, לא רק בגלל שהיא ידועה כפוליטיקאית שנואה, אלא גם כי היא מוצגת כדי נוראית בסדרה. אבל היחס של המשפחה אליה ואל בעלה נוראי.
כולם התנהגו אליה נוראי, אבל לפחות בשלבים מסויימים היה נראה שאליזבת עצמה מבינה אותה. אבל אז בסוף בשיחה חזרה בבאקינגהם המלכה בעצם אומרת "אני לא מבינה איך מישהו יכול לא להרגיש בבית בבאלמורל." כזה דבר מגוחך לומר. שהיא מתפלאת איך מישהו זר יכול לא להרגיש בבית במקום שהיא מרגישה בו בבית כי זה הבית שלה. וכשהיא והמשפחה שלה היו כל כך נוראיים אליה.
ואיך שהתנהגו אליה כאילו זה פשע שהיא לא יודעת את הכללים של ציד. או שהיא לא ידעה על איזה כיסא אסור לה לשבת.
אהבתי גם את מה שתאצ'ר אמרה בסוף על כך שאין סיבה לא לרצות ליצור אויבים.
גם אהבתי שהיא סיפרה שהקשר הקרוב שלה עם אבא שלה בא מזה שהיא עבדה לצידו.
אני מתחיל להרגיש שיהיה לי קשה לא לאהוב אותה.

דיאנה עצמה הייתה באמת חמודה מאוד. אבל זה שהמשפחה אהבה אותה הסריח בגלל הנסיבות.
בלי לראות את הפרק, אבל מתוך חיבה לבית המלוכה הבריטי ולעלילותיו -
המשפחה חייבה את צ'רלס להנשא לבתולה בריטית ממעמד גבוה. דיאנה ענתה לכל הקריטריונים ב-check list המשפחתי. לפי הסיפורים שלה - מבחינתו אלו היו נישואים של נוחות, מבחינתה היא התאהבה ברעיון של אהבה, ולא בטוח שבו.
יש בנטפליקס סרט תיעודי שנקרא - Diana - in her own voice שמספר על החים שלה ושל צ'רלס, ומראה כמה היה הבדל בין התדמית הציבורית והפרטית.

ומעניין עם כול הסיפור עם דיאנה באמת התנהל ככה, שכול המשפחה לחצה עליו להתחתן איתה למרות שהוא לא כ"כ רצה. וגם היא דיי מסכנה כולם מדברים עליה כאילו היא סוסת הרבעה או משהו כזה, אפילו אן.
בסרטים דוקומנטריים אחרים על בית המלוכה מראים
כמה המוות של דיקי היה גורם זירוז לצ'רלס למצוא בתולה בריטית ממעמד גבוה, להתחתן ולהביא יורש בזריזות - ממש "סוסת הרבעה"

נערך לאחרונה ב:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
בלי לראות את הפרק, אבל מתוך חיבה לבית המלוכה הבריטי ולעלילותיו - המשפחה חייבה את צ'רלס להנשא לבתולה בריטית ממעמד גבוה. דיאנה ענתה לכל הקריטריונים ב-check list המשפחתי. לפי הסיפורים שלה - מבחינתו אלו היו נישואים של נוחות, מבחינתה היא התאהבה ברעיון של אהבה, ולא בטוח שבו.
יש בנטפליקס סרט תיעודי שנקרא - Diana - in her own voice שמספר על החים שלה ושל צ'רלס, ומראה כמה היה הבדל בין התדמית הציבורית והפרטית.

בסרטים דוקומנטריים אחרים על בית המלוכה מראים כמה המוות של דיקי היה גורם זירוז לצ'רלס למצוא בתולה בריטית ממעמד גבוה, להתחתן ולהביא יורש בזריזות - ממש "סוסת הרבעה"
באופן כללי אני מעדיף שגם "מידע היסטורי ידוע" נסמן כספוילר. נכון שזה משהו שחלק מהאנשים פשוט יודעים, אבל בגלל שזה גם מידע שהוא חלק מהעלילה של הסדרה זה בכל זאת ספוילר.

נערך לאחרונה ב:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
וכבר ראיתי את הפרק השני
לפעמים אני תוהה עד כמה הסדרה לוקחת חופש עם העובדות ועד כמה היא מדייקת. ואולי במיוחד עד כמה היא עושה הנחות על דברים, כלומר מנחשת.
אני מניח שאין כמעט סיכוי שהביקור הראשון של דיאנה בבלמורל התחיל בדיוק כשתאצ'ר עזבה את בלמורל בפעם הראשונה. זה נראה לי ברור חופש תסריטאי שחיברו את הדברים בשביל יופי סיפורי. (כמו גם הסיפור על הצבי הגדול שנורה באותו ביקור ראשון).
אבל השאלה חשובה יותר היא האם באמת היא האם באמת דיאנה הצליחה ליצור רושם ראשוני כל כך טוב על כך המשפחה.
ועוד יותר חשובה ומעניינת - האם באמת צ'ארלס מחליט להתחתן עם דיאנה כמעט אך ורק בגלל הלחץ המשפחתי הזה או שהוא גם התאהב בה, לפחות במידת מה, לפחות לזמן מסוים.
כי הרושם העצוב מאוד שהפרק הזה הותיר, ומשהו שלא ציפיתי לו, זה שצ'ארלס ממש לא היה בעניין של זה.
לא שזה לא עדיין מגעיל מאוד מה שהוא עושה לה בהמשך, אבל זה כן הופך את זה לפחות נוראי כי זה מרגיש שהוא לחלוטין קורבן כאן.
בעונה הקודמת מאוד הורגש שהסדרה מציגה לנו את צ'ארלס הבוגר ככה שנאהב אותו, גם על מה שהוא עושה וגם על כך שהוא נאלץ לסבול משפחה שנוראית אליו. ואני תהיתי איך יהיה המעבר לכך שהוא בעצמו נוראי בעונה הזאת. אבל נראה שהכוונה היא להמשיך להציג אותו בתור בחור נחמד וקורבן של נסיבות ושל משפחתו.
השיחה שלו עם קאמילה על דיאנה הרגישה נוראית לא רק כי זה הרגיש כאילו מרכלים על דיאנה מאחורי גבה ומרמים אותה לחשוב שאולי היא חשובה לצ'ארלס בעוד הוא עדיין מאוהב לחלוטין באישה אחרת, היא גם הרגישה נוראית כי צ'ארלס וקאמילה מאוהבים ולא יכולים להיות יחד.

באופן כללי אני חושב שייתכן שלא היה עד כה פרק בסדרה שהציג את משפחת המלוכה באופן כל כך רע.
קשה לאהוב את מרגרט תאצ'ר, לא רק בגלל שהיא ידועה כפוליטיקאית שנואה, אלא גם כי היא מוצגת כדי נוראית בסדרה. אבל היחס של המשפחה אליה ואל בעלה נוראי.
כולם התנהגו אליה נוראי, אבל לפחות בשלבים מסויימים היה נראה שאליזבת עצמה מבינה אותה. אבל אז בסוף בשיחה חזרה בבאקינגהם המלכה בעצם אומרת "אני לא מבינה איך מישהו יכול לא להרגיש בבית בבאלמורל." כזה דבר מגוחך לומר. שהיא מתפלאת איך מישהו זר יכול לא להרגיש בבית במקום שהיא מרגישה בו בבית כי זה הבית שלה. וכשהיא והמשפחה שלה היו כל כך נוראיים אליה.
ואיך שהתנהגו אליה כאילו זה פשע שהיא לא יודעת את הכללים של ציד. או שהיא לא ידעה על איזה כיסא אסור לה לשבת.
אהבתי גם את מה שתאצ'ר אמרה בסוף על כך שאין סיבה לא לרצות ליצור אויבים.
גם אהבתי שהיא סיפרה שהקשר הקרוב שלה עם אבא שלה בא מזה שהיא עבדה לצידו.
אני מתחיל להרגיש שיהיה לי קשה לא לאהוב אותה.

דיאנה עצמה הייתה באמת חמודה מאוד. אבל זה שהמשפחה אהבה אותה הסריח בגלל הנסיבות.

dilia snake

Well-known member
ראיתי אתמול את 3-5, אבל העדפתי לא לכתוב כי זה על חשבון זמן צפייה.

אז כן, זה אף פעם לא סימן טוב שבתחילת הפרק יש אזהרת טריגר על הפרעות אכילה.

הפרק עסק כולו באירוסין של דיאנה וצ'ארלס ו-ואו.

קודם כול צ'ארלס ממש יצא חסר רגישות הפרק. בלי קשר לזה שהוא עזב אותה שתי דקות אחרי האירוסין ואז לא ענה לה לטלפון משהו כמו חודש וחצי. כמה אטום אפשר להיות שאתה שולח את הארוסה שלך למאהבת ?

אי אפשר שלא לרחם על דיאנה בפרק, הבדידות בארמון, כול הזריקה לשם בלי הכנה ואז עוד לגלות שהארוס שלך מאוהב באישה אחרת.

זה היה קצת משפיל הסצנה שהיא נכנסה לחדר והייתה צריכה לקוד לכולם כולל הארוס שלה. ואז מרגרט צחקה עליה כי היא לא ידעה מה הסדר ושלא צריך לקוד לאישה ההיא.

וזה תמיד גרוע שמרגרט הופכת להיות קול ההיגיון.

וסצנה שאליזבת' אומרת לצ'ארלס שהוא צריך להתחתן עם דיאנה למרות שהוא לא אוהב אותה, זה היה קורע לב ואז עוד הדמעות שלו בסוף.

**אני בכוונה לא מתייחסת לסצנות של הבולימיה, פשוט כי אין צורך. זה היה חזק ואין מה לומר.

**אני אפרסם בשעות הבאות סקירות גם לשני האחרים**

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני ראיתי הבוקר את פרקים 3 ו4 ואז לא היה לי זמן לכתוב לפני שיצאתי לעבודה.
ובאמת קשה להחליט להקדיש זמן לכתיבה על הפרקים כשרק רוצים לצפות. כי העונה הזאת היא עוד עונה מעולה.

אז כן, זה אף פעם לא סימן טוב שבתחילת הפרק יש אזהרת טריגר על הפרעות אכילה.
כן, זה סימן רע. יחסית הציגו את זה באופן מתון. כלומר נראה לי שראינו אותה מקיאה רק 3 פעמים. ואני חושב שאם לא הייתה את האזהרה בתחילת הפרק אז בפעם הראשונה אולי לא הייתי מבין שזה בולמיה.
קודם כול צ'ארלס ממש יצא חסר רגישות הפרק. בלי קשר לזה שהוא עזב אותה שתי דקות אחרי האירוסין ואז לא ענה לה לטלפון משהו כמו חודש וחצי. כמה אטום אפשר להיות שאתה שולח את הארוסה שלך למאהבת ?
בעוד שבפרק הקודם אני לא ממש מסכים איתך לגבי הקביעה שהוא דוש, כאן הוא לחלוטין.
אבל יש דוש ויש להמליץ לארוסתך להפגש עם האקסית/מאהבת נוכחית שלך.
אני לא בטוח אם קמילה ניסתה להיות נוראית אל דיאנה עם הצגה של נחמדות, או שהיא באמת עשתה מאמץ להיות נחמדה. בכל מקרה אי אפשר באמת שלא לרחם על דיאנה שם.
אם כי קמילה עצמה היא גם קורבן כאן. וכמו שאמרתי בעצם גם צ'ארלס, פשוט בשלב הזה כבר די נגמרו לי הרחמים עליו. (חשבתי שיקח יותר זמן לזה)
וסצנה שאליזבת' אומרת לצ'ארלס שהוא צריך להתחתן עם דיאנה למרות שהוא לא אוהב אותה, זה היה קורע לב ואז עוד הדמעות שלו בסוף.
אוקי, יש לי עדיין קצת רחמים אליו. כי אומנם הוא עושה לדיאנה עוול גדול, אבל הם ממש מכריחים אותו לעשות לה את זה.
קשה להחליט איפה עובר הגבול שבו זה אחריות שלו בתור אדם עצמאי להתנגד לזה.
זה היה קצת משפיל הסצנה שהיא נכנסה לחדר והייתה צריכה לקוד לכולם כולל הארוס שלה. ואז מרגרט צחקה עליה כי היא לא ידעה מה הסדר ושלא צריך לקוד לאישה ההיא
כן זה היה די נוראי.
אבל גם מרגיש לא הגיוני. הרי היא כבר הייתה בבלמורל עם כולם וראינו שאין להם בעיה להעיר לאנשים על דברים גם בבלמורל.

וזה תמיד גרוע שמרגרט הופכת להיות קול ההיגיון.
כן זה מוזר כשמרגרט היא קול ההגיון. גם כשהיא קול רחום כלפי גורל של אחרים.
אבל זה באמת מתבקש שהיא תגיב לזה אחרי מה שהיא עצמה סבלה מהמשפחה.
זה באמת מדהים עד כמה הסיפור של התאהבות באדם "לא נכון" שאז אי אפשר להתחתן איתו ואז נישואים עם אדם לא נכון מה שמוביל לגירושין - זה סיפור חוזר במשפחה הזאת.

הקטע שדיאנה נשארת בארמון לבד באמת נוראי. וזה שהיא מנסה כל הזמן להשיג את המלכה ולא יכולה.
ובשלב מסוים ראו שהיא כבר מבינה שהנישואים האלו הם רעיון רע ונראה שהיא רוצה לבטל את הכל. ואולי עוד היא הייתה עושה את זה אם צ'ארלס לא היה בסוף בסוף נותן לה איזושהי תקווה שאולי הוא באמת ניתק קשרים לחלוטין עם קמילה. זה כנראה היה המעט שגרם לה ללכת עם זה בכל זאת.

קצת היה חסר לי נקודת המבט של המלכה עצמה על כל מה שקורה.

באופן כללי זה כבר פרק שלישי בעונה ובכולם עד נקודה זאת אין התמקדות במלכה. היא כמובן שם, אבל יחסית אין תובנות עליה, אין התעמקות בה והקשר שלה למצב. זה באופן יחסי לעונות קודמות.

dilia snake

Well-known member
ראיתי כבר את פרק שש, העונה הזאת ממש טובה והיא פשוט ממכרת.

אני לא בטוח אם קמילה ניסתה להיות נוראית אל דיאנה עם הצגה של נחמדות, או שהיא באמת עשתה מאמץ להיות נחמדה.
לא נראה לי שזה היה מרוע, כאילו קמילה בעצמה בזמן הזה נשואה לגבר אחר והיא מכירה את הרקע של צ'ארלס. אני לא חושבת שהיא מנסה להרוס להם את הנישואים אלא להבהיר לדיאנה ולכולנו כמה הם לא מכירים אחד את השנייה ואולי גם להראות שהכתובת על הקיר בשלב מאוד מוקדם.

קשה להחליט איפה עובר הגבול שבו זה אחריות שלו בתור אדם עצמאי להתנגד לזה.
הוא ממש יוצא חסר עמוד שדרה הפרק הזה.

זה נראה שמבחינתה של אליזבת' קודם כול זה "הכתר" והעתיד של המשפחה המלכותית כמעין רעיון או מוסד ופחות התחשבות בני המשפחה כאנשים של ממש. ואז כמו שכתבת כמו שמרגרט עצמה אמרה בפרק כולם שם כול הזמן נפגעים. זה מוזר אמורים להיות להם על פניו חיים מושלמים, אבל זה נראה כאילו כול אחד שם אומלל בדרך אחרת וזה פשוט עצוב ומעורר רחמים.
הקטע שדיאנה נשארת בארמון לבד באמת נוראי. וזה שהיא מנסה כל הזמן להשיג את המלכה ולא יכולה.
ובשלב מסוים ראו שהיא כבר מבינה שהנישואים האלו הם רעיון רע ונראה שהיא רוצה לבטל את הכל. ואולי עוד היא הייתה עושה את זה אם צ'ארלס לא היה בסוף בסוף נותן לה איזושהי תקווה שאולי הוא באמת ניתק קשרים לחלוטין עם קמילה. זה כנראה היה המעט שגרם לה ללכת עם זה בכל זאת.
(y) (y) (y)

באופן כללי זה כבר פרק שלישי בעונה ובכולם עד נקודה זאת אין התמקדות במלכה. היא כמובן שם, אבל יחסית אין תובנות עליה, אין התעמקות בה והקשר שלה למצב. זה באופן יחסי לעונות קודמות.
היא כמעט דמות משנית או סוג של נבל בין כול הדרמה בין צ'ארלס לדיאנה וכול מה שקורה באנגליה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ראיתי כבר את פרק שש, העונה הזאת ממש טובה והיא פשוט ממכרת.
אני מקווה שבכל זאת גם תמצאי זמן לכתוב על כל פרק, אפילו אם זה ממש בקצרה. כי זה גם ממש מעניין לדסקס את זה.
אומנם נוכל לחלוטין גם לעשות את זה בסוף העונה, אבל אז כבר הדברים הקטנים שבכל פרק די נשכחים.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אז סיימתי את מה שכתבתי על הפרק הקודם בכך שעוד לא היה פרק שממתמקד במלכה עצמה ונכנס אליה פנימה. ואני באמת ככה הרגשתי.
תמיד היו גם פרקים שלא מתמקדים בה, אבל הרגיש לי יוצא דופן שלא הייתה התמקדות בה בשלושת הפרקים הראשונים לעונה.
אבל לכן לא מפתיע שבא פרק 4 שבו כן יש התמקדות בה.
אז ההתמקדות הפעם היא בעיקר בקשר שלה עם ילדיה. דרך זה כמובן יש התמקדות בילדים עצמם.
צ'ארלס כבר קיבל הרבה מיקוד בעונה הזאת אז זה רק רואים התקדמות קלה בעלילה שלו - דיאנה כבר בהריון ומאוד לא מרוצה מהחיים שלה.
את אן כבר ראינו בעונה, כולל בעלה וקצת על הקריירה הספורטיבית שלה, אבל קצת מתמקדים יותר. מגלים שהיא בוגדת בבעלה ושבאופן כללי היא לא מרוצה מהחיים שלה.
מה שממש שימח אותי זה שלראשונה (מאז שהם היו קטנים) רואים את שני הבנים האחרים.
כל אחד מהם קצת טיפוס בלתי נסבל בעצמו. זכור לי קצת לגביהם מידיעות העולם. יותר לגבי אחד מהם (דברים לא טובים), אבל אני אפילו לא בטוח איזה מהם זה.
נראה לי מוזר מאוד שלא הייתה שום סצנה של ארבעת הילדים יחד. האם שני הצעירים לא באים לבלמורל?
וכמובן היה מצחיק שכשהמלכה מבקשת מהמזכיר שלה לקבוע פגישות איתם היא גם מבקשת תיקיית מידע על כל אחד מהם שתכלול דברים כמו תחביבים. הזוי לחלוטין.
בכל מקרה היה מעניין התובנות האישיות שלה על כך שהיא רצתה להיות אמא קרובה יותר אבל לא הצליחה. שהיא לא ידעה איך לגעת בצ'ארלס.
ציפיתי שהיא כן תגיע בסוף לקביעה מי הילד המועדף עליה. הרי זה מה שהתחיל הכל. אבל אלא אם כן פיספסתי את זה היא לא אמרה. וגם פיליפ לא אמר מי הוא חושב שהמועדף עליה.
*זה באמת מרגיש כאילו פיספסתי כאן משהו.
**התחושה שלי היא שלמרות הקור העצום שיש לה איתו בכל זאת המועדף עליה הוא צ'ארלס.

במקביל ובאופן משווה יש את הסיפור של תאצ'ר עם שני הילדים שלה.
ולה אין בעיה להכיר ולהכריז שהבן שלה הוא המועדף שלה.
*(זה משהו שאני לא יודע אם הוא נכון באמת, אבל תמיד בסדרות אומרים שהאב מעדיף את הבנות שלו והאמא את הבנים).
תאצ'ר טוענת שהוא המועדף עליה כי הוא החזק יותר, אבל זה לחלוטין מרגיש שכמו בכל דבר, היא מעדיפה בנים. וזה מעניין שהבת מנתחת את זה כנגרם בגלל קשר מורכב שהיה לה עם אמא שלה.
הבן שלה במקרה הזה מסתבר באמת כשמוק לא קטן.
יותר מעניין הבת שצריכה להתמודד עם זה.

קטע הזוי לחלוטין הוא כשתאצ'ר מזמינה את ראשי הצבא לדבר על המצב הצבאי בחדרים הפרטיים של המשפחה שלה ומכינה להם בעצמה אוכל.
איך זה הגיוני שכשהיא עסוקה בענייני האומה היא צריכה גם לדאוג להכין אוכל. הגיוני שיהיה לה מישהו שאחראי על להכין אוכל.
אבל אני יכול לדמיין שאצל ראשי ממשלה קודמים האישה הייתה מכינה אוכל, ומבחינת תאצ'ר היא צריכה להיות יכולה לעשות כל מה שעקרת בית עושה בנוסף לעבודה שלה.

במקביל מתפתח עימות עם ארגנטינה שכנראה נראה עליו עוד בהמשך כי לא נראה שהגיעו לשום סיום.
מאיך שזה מוצג נראה שתאצ'ר הייתה לחלוטין גורם מסלים בעניין שהיה יכול להסתיים באופן דיפלומטי. גם לחלוטין חיברו את זה עם סערת הרוחות שלה בעניין החיפוש של בנה. מעניין אם זה באמת היה ככה.

dilia snake

Well-known member
זה היה פרק מעניין בסה"כ.

אי אפשר שלא לרחם על ארבעת הילדים, בעיקר על אדי(אדוארד?) שממש מתעללים בו בבית ספר, אבל אני לא חושבת שהוא הגזים או שהוא בלתי נסבל בצורה יוצאת דופן בסופו של דבר מי לא רוצה לנקום בבריונים שהתעללו בו בבית ספר?

אז אנדרו(ההוא שהיה חבר של פדופילים) היה דוחה גם בגיל צעיר וזזתי באי נוחות כול הסיפור שלו.
**התחושה שלי היא שלמרות הקור העצום שיש לה איתו בכל זאת המועדף עליה הוא צ'ארלס.
באמת? אני זוכרת שהיא תמיד אומרת שקשה לה איתו כי הוא תזכורת לזה שהיא אנושית ושיום אחד הוא יחליף אותה וכול מיני תסביכים כאלו.

אני חשבתי שזה אנדרו, היא הייתה יותר חמה אליו יחסית מאשר לאחרים.
קטע הזוי לחלוטין הוא כשתאצ'ר מזמינה את ראשי הצבא לדבר על המצב הצבאי בחדרים הפרטיים של המשפחה שלה ומכינה להם בעצמה אוכל.
הדבר היחידי שחשבתי אליו שאם היא הייתה גבר הם היו מסתפקים בוויסקי ואולי גם מעשנים.
איך זה הגיוני שכשהיא עסוקה בענייני האומה היא צריכה גם לדאוג להכין אוכל. הגיוני שיהיה לה מישהו שאחראי על להכין אוכל.
דווקא זה הגיוני, ומתאים לאיך שאני תופסת אותה. מצד אחד היא האישה הכי חזקה בבריטניה, אחת הנשים הכי חזקות בעולם למרות שהתקופה הזאת בריטניה כבר לא מה שהייתה פעם. אבל היא גם מאוד שמרנית והיא לא תתן לאף אחד להיכנס לה למטבח או לעשות עבורה את הדברים המסורתית נשיים, היא תראה שהיא יכולה להיות עקרת בית מושלמת וגם לנהל את המדינה.
גם לחלוטין חיברו את זה עם סערת הרוחות שלה בעניין החיפוש של בנה. מעניין אם זה באמת היה ככה.
אני גם חשבתי על זה, זה נראה כאילו היא אובר-מגזימה ומוציאה את התסכול שלה על מה שקורה עם הבן שלה על המצב בארגנטינה. אבל לטעמי זה יצא שוביניסטי כאילו היא נותנת ל"היסטריה הנשית" שלה להשתלט לה על שיקול הדעת.

במקביל מתפתח עימות עם ארגנטינה שכנראה נראה עליו עוד בהמשך כי לא נראה שהגיעו לשום סיום.
מאיך שזה מוצג נראה שתאצ'ר הייתה לחלוטין גורם מסלים בעניין שהיה יכול להסתיים באופן דיפלומטי. גם לחלוטין חיברו את זה עם סערת הרוחות שלה בעניין החיפוש של בנה. מעניין אם זה באמת היה ככה.
[/SPOILER]
היסטורית - ב
החלט תאצ'ר הייתה גורם מלבה לסכסוך הזה. אם היא לא הייתה מפעילה את השפעתה זה היה יכול להגמר בדיפלומטיה

טוני החתול

Well-known member
מנהל
בלי לראות את הפרק, אבל מתוך חיבה לבית המלוכה הבריטי ולעלילותיו
את באופן כללי צפית בסדרה עד עכשיו?
אם לא אז ממש כדאי לך. זאת סדרה מעולה שכל אחד שאוהב דרמה טובה יאהב לדעתי. אבל עוד יותר מי שיש לו חיבה לעלילות בית המלוכה הבריטי.

עריכה: באיחור נכנסתי שוב לשרשור האחר ואז נזכרתי שכתבת שאת מתכוונת לראות את העונה הזאת בסוף השבוע.

למעלה