שרשור דיוני סדרות #13

טוני החתול

Well-known member
מנהל
זה רק 10 פרקים (שכאמור לפחות ב-6 הראשונים זה היה נראה לי מבטיח יותר) ואני לא מתכוונת להמשיך אם היא תחודש לעוד עונה, אז לורוניקה נתתי יותר צ'אנס ממנה (ראיתי אאז"נ 12-13 פרקים).
תירוצים, אבל בסדר, אני מקבל

מילי08

Well-known member
ריטה עונה 3 ועונה 4

אין לי הרבה מה לכתוב. עונה 3 היתה ממש מעניינת אבל עונה 4 היתה משעממת נורא.
יש שם בעיה מסוימת בפיתוח הדמויות המשניות או בשמירה על רצף לוגי של מה שקורה לדמויות שהן לא ריטה.. היתה לי דוגמה אבל אני לא זוכרת אותה עכשיו..
עונה 5 בינתיים לא רעה.

dory30

Well-known member
הפרק החמישי (חבל שלא הראו את חלק 2 מתוך 3) הפגיש בסופו את הלן (או קאס) עם סאם. סה"כ רמה גבוהה, אבל בשביל מה הבחורה רודפת אחרי הילדה עם סכין ביד? לדעתי קטע אכזרי מדי, בישראל לא היה מאשרים קטע כזה כדי למנוע הסתבכויות עם המועצה לשלום הילד.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
הפרק החמישי (חבל שלא הראו את חלק 2 מתוך 3) הפגיש בסופו את הלן (או קאס) עם סאם. סה"כ רמה גבוהה, אבל בשביל מה הבחורה רודפת אחרי הילדה עם סכין ביד? לדעתי קטע אכזרי מדי, בישראל לא היה מאשרים קטע כזה כדי למנוע הסתבכויות עם המועצה לשלום הילד.
צפיתי הבוקר לפני העבודה כשקלטתי שלא בטוח שיהיה לי זמן אחרי העבודה ומחר כבר יוצא הפרק האחרון לעונה.
לא נראה לי כל כך אכזרי הקטע של האישה הרודפת אחרי הילדה. אבל אולי כי אני כבר כהה חושים לדברים כאלו מתוך צפיה בטלוויזיה. יש דברים כאלו בסדרות (לפחות אמריקאיות) כל יום.
*וספציפית בסדרה שראיתי בימים האחרונים - הלסטרום - יש דברים גרועים יותר.

רק עכשיו אני קולט באמת שיש משהו מוזר בכך שלאישה קוראים הלן אבל יש כל מיני קטעים שלפחות נראה שסאם קורא לה קאס ונראה לי שהוא קורא לה ככה גם בסוף.

האמת שהדבר שהכי מוזר לי (וכאילו יש המון המון מוזר בסדרה) זה שהלן כל הזמן משאירה את הבנות שלה לבד. בפרק 4 ראינו איך היא נכנסת לפאניקה אחרי שהיא רואה את אלי מדברת עם אדם זר כי היא מפחדת שגם היא תעלם לה. שזה הגיוני שהיא תהיה בטראומה אחרי שהיא איבדה את הבן שלה. אבל אם ככה לא ברור איך היא כל הזמן משאירה את הבנות שלה במצבים מוזרים לבד. בפרק 4 כשהיא נכנסת למלון לבד ואחר כך כשהיא לא נשארת עם שתיהן קרוב באתר הנופש החצי בנוי ואז בפרק הזה כשהיא משאירה אותן בחדר ובסוף כשהיא משאירה אותן כשהיא הולכת לבית הגדול.
מילא להשאיר אותן לבד במקום שהיא מכירה ועם אנשים שהיא מכירה, אבל היא פשוט שוב ושוב משאירה אותן לבד על האי הכי קריפי בעולם.

אז כמו שהנחתי ג'ס נכנסה להריון מסאם. האמתש לא חשבתי על כך שזה קרה כבר בלילה הראשון שהם שכבו יחד, אבל לפי מה שהיא אומרת זה מה שהיה.
אז האם הם חושבים שהבת שלה מסאם אמורה להפוך למנהיגה החדשה של האי? למה? נראה לי שהבהירו שאמור להיות יורש זכרי. ובכל מקרה יש את ניית'ן. אלא אם כן קרה לו משהו. או אולי הבינו שהוא לא יכול להיות מנהיג כי הוא אלים (כפי שהלן ציינה שוב בפרק הזה).
*אגב, גם בחלק הזה וגם בחלק הקודם ראו מידי פעם חיות הרוגות על האי ופתאום חשבתי שאולי זה הוא הורג אותן וכאילו מקריב אותן.
בכל מקרה כשג'ס מבינה שהבנות שם הן הבנות של סאם היא כנראה רוצה להרוג אותן כדי שלא תהיה מחלוקת על המנהיגות של האי.
בעצם אני מניח שהסיבה לרוחות הסוערות בין קבוצות על האי זה האם הבת של ג'ס יכולה להיות מנהיגה.
מה הקטע עם הנערה הבלונדינית שמובילה את אלי למקום מוזר?
האם היא אחת מהבנות של ג'ס?
אם כן, אז למה הבנות של ג'ס בכלל עדיין שם. אני חשבתי שכל העניין הוא שלאבא שלהן יש משמורת. או שבעצם האבא תמיד היה מישהו מהאי?
(אולי בכלל האבא של הבנות היה האב הקודם של האי...)

בכל מקרה, המון בלגן. אני מקווה שיהיה לזה סיום חזק ולא משהו שיאיר אותנו עם יותר מידי שאלות פתוחות.

dory30

Well-known member
רק עכשיו אני קולט באמת שיש משהו מוזר בכך שלאישה קוראים הלן אבל יש כל מיני קטעים שלפחות נראה שסאם קורא לה קאס ונראה לי שהוא קורא לה ככה גם בסוף.
אולי יש לה שני שמות, או פיצול אישיות. בסדרה הזאת הכל באמת יכול להיות.

נערך לאחרונה ב:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
רק עכשיו כשכתבתי את הכותרת לספוילר הזה פתאום חשבתי על כך שייתכן שיעשו עונה נוספת לסדרה הזאת.
כלומר זה ממש לא מתבקש. זה מרגיש כמו סיום הולם ונראה לי שלהרחיב רק ישבש דברים. אבל כיום אפילו הבריטים לא מצליחים לעצור את עצמם מלעשות עונות נוספות.
וכמובן שאפשר להמשיך את העלילה על האי. פשוט מרגיש כאילו אין טעם להרחיב מעבר לטירוף שכבר ראינו.

אז הילד שם הוא לא ניית'ן. מה שפותר את הבעיה של זה שהוא לא נראה כמו מישהו שיש לו אמא שחורה (למרות שיש מקרים כאלו).
זה גם היה לי באמת מוזר העניין עם הגיל שלו. כי עשה רושם שעברו שנים מאז שהוא מת ושהוא היה חייב להיות גדול מספיק כשהוא מת כדי שאבא שלו יקח אותו לנסיעה ולא ישים עליו עין כל הזמן.
אבל זה כן תפס אותי לחלוטין בהפתעה כי אני די לחלוטין קיבלתי את זה שהוא הבן של סאם.
אז כשהלן יצאה מהחדר ואומרת לו שזה כמובן לא הבן שלהם אז הייתי די בשוק. אבל יש באמת הגיון בזה שסאם מטורלל מספיק כדי להאמין איכשהו שזה כן הבן שלו.
רק אולי לא ברור למה הילד בעצמו מעמיד פנים שהוא ניית'ן, אבל הוא נראה די הזוי באופן כללי.
נראה שבהחלט הלכו על כך שיש בעיות נפשיות בכל המשפחה הזאת.

איכשהו הסדרה הזאת הייתה מאוד מלחיצה עד עכשיו בלי שבעצם היו שום רציחות (עד כמה שאני זוכר). נכון לארי תכנן להרוג את סאם, אבל הוא לא עשה את זה. והאבא הקודם של האי הרג את עצמו.
לעומת זאת הפרק הזה היו מספיק רציחות בשביל להספיק לכל הסדרה.
הכי נורא היה המכת גרזן לבעל הפאב.
והכי אלים היה כשסאם הורג את ג'ייסון.
והכי קר היה כשג'ס, אחרי שהיא חוננת את שאר תושבי האי, מורה להרוג את בעלת הפאב.

תוך כדי שאני כותב אני יותר ויותר מתעניין מה בעצם יקרה על האי במאבק בין סאם וג'ס עכשיו.
ומה יהיה עם הדמות קאובוי שעזר להלן ולבנות. היה נראה כאילו הוא משמעותי, אבל כאילו לא הגיעו לשום רגע משמעותי איתו.

חוץ מזה, מה בדיוק התוכנית של ג'ס ותומכיה? נראה שהם מתכוונים להשאיר את האי סגור מעכשיו. אבל זה לא שלשים שתי מכוניות בוערות בפתח הכביש באמת יסגור את האי. מתישהו מישהו מחוץ לאי יתעניין לראות מה קורה שם ומה קורה עם האנשים עליו. איך יסבירו את מקרי המוות ואת זה שלא קראו למשטרה?
האם הלן תקרא למשטרה לגבי מה שקרה שם, או שהיא תעדיף להשאיר את זה לחלוטין מאחוריה?

בסופו של דבר מה שחשוב זה שהלן והבנות הצליחו לעזוב את האי. ועוד עם הכסף שסאם גנב.
אם כי קצת פחדתי שטכנית האנשים של ג'ס יכולים עכשיו לרדוף אחריהם ליבשה עם אוטו דרך הכביש שנחשף שוב. די פחדתי שמשהו כזה יקרה.

למעלה