שרשור דיוני סדרות #14

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כל מי שיש לו משהו להגיד על סדרת טלוויזיה ולא רוצה לפתוח נושא במיוחד מוזמן לכאן

dory30

Well-known member
היום השלישי- פרק שישי ואחרון
חשבתי לעומק על הסדרה ועל הסוף שלה. יש בה הרבה רבדים: מסורת מול קדמה, מלחמת גזעים (שחור ולבן), מעמד גברים ונשים ועוד. בלי קשר, הסוף יחסית מתחבר. סאם רואה שאין לו טעם לחזור לחייו הקודמים ומעדיף להישאר, קאס לוקחת את הילדות בסירה ומצילה אותן והכל חוזר בערך לנורמלי. רק חבל שג'ס לא נענשת על הדברים הרעים שהיא עושה.

dory30

Well-known member
היית צריכה לדעת- פרק1
הסדרה המתאימה לתקופת הקורונה. תזכורת שהיינו לבד גם כשהיינו ביחד. גם סופם של העשירים והמבוססים ליפול כשיש בעיות, איש אינו חסין לרוע האנושי ולאויב הפנימי שבנו. זה מקורי שלי, לא ציטטתי מאף אחד.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ראיתי היום לראשונה את המחזמר Dear Evan Hansen עד הסוף.
לפני הרבה זמן ראיתי בערך חצי ממנו ולא המשכתי כי די פחדתי ממה שיקרה בהמשך,
אני מאוד שמח שראיתי הפעם עד הסוף. אומנם החצי הראשון טוב יותר (וגם כולל את כל השירים הטובים)
אבל החצי השני גם מאוד טוב ויש סיום די טוב.

didalf

Well-known member
אני מאוד שמח שראיתי הפעם עד הסוף. אומנם החצי הראשון טוב יותר (וגם כולל את כל השירים הטובים)
זה צילום מקצועי או בוטלג?

didalf

Well-known member
בהחלט לא צילום מקצועי
אבל איכות מספקת לטעמי
אוקי זה נראה יחסית טוב, אני אנסה בסופ"ש בתקווה שזה לא ישבור אותי כמו כל הבוטלגים שניסיתי.
גם מועיל ממש שיש כתוביות, לרוב אחת הסיבות שאני מתייאשת מהר מהבוטלגים זה שאני לא מבינה מילה.
וואי וראיתי 2 דקות ראשונות בערך איזה מהר הוא מדבר אמאלה בקושי הצלחתי לעקוב עם הכתוביות:-D

נערך לאחרונה ב:

dilia snake

Well-known member
סורי ניק :-P: .

אני חושבת שהם היו צריכים לשחרר את הפרקים של היום ושבוע שעבר יחד או לאחד אותם איך שהוא לפרק כפול של שעתיים, כי בטח בשבוע הבא נחזור למה שקרה למייקל בשנה האחרונה וזהו אומר שבזבזנו שלושה פרקים על הקדמות. אבל לפחות לא מרחו למוות את האיחוד של מייקל עם דיסקברי.

סארו|לב|.

יו ופול הם הזוג הלטהב"קי האהוב עליי, הם כאלה חמודים יחד |לב||לב||לב|.

רנו ופול:-D:-D:-D:-D בראש שלי הם יום אחד יקבלו סיטקום יחד או משהו וזו תהיה הקומדיה הראשונה אי פעם שאני אהיה מוכנה לראות.

עדיין לא מעריצה של טילי וגם ג'רג'יו עלתה לי על העצבים(וזה שהיא באה והצילה את סארו וטילי היה צפוי מקילומטרים).

אני חושבת שהרע של העונה הקודמת השתלט על מה שמה (דטמר?) עם הדבר ההוא בתוך הראש שלה.

לא זכרתי שנאן באה איתם לעתיד8-*.

אין לי מה להגיד על כול הקטע סטייל המערב הפרוע, האמת שזה לא היה מעניין במיוחד.

אז כמו שאמרתי בטח הפרק הבא בחלקו יתמקד במה שקרה למייקל ואז אני מקווה שסוף סוף העלילה של העונה הזאת תתחיל.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
לא סולח ולא שוכח :p
אני חושבת שהם היו צריכים לשחרר את הפרקים של היום ושבוע שעבר יחד או לאחד אותם איך שהוא לפרק כפול של שעתיים, כי בטח בשבוע הבא נחזור למה שקרה למייקל בשנה האחרונה וזהו אומר שבזבזנו שלושה פרקים על הקדמות. אבל לפחות לא מרחו למוות את האיחוד של מייקל עם דיסקברי.
בעיקרון חלק בי היה רוצה שהם ישחררו את כל הפרקים פשוט יחד כמו סדרות אחרות של נטפליקס,
אבל מעבר לזה דווקא לא נראה לי שהיו צריכים לשחרר אותם יחד. אלו פרקים מאוד נפרדים.
ואני לא חושב שיבזבזו יותר מידי זמן על מה קרה עם מייקל בשנה שעברה. נראה לי יהיה אפשר להראות את זה במונטאג' מהיר של חמש דקות שבהם אנחנו רואים איך היא גידלה את השיער שלה עד כדי כך ארוך (זה לא הגיוני, שזה גדילה טבעית של שנה, נכון?)

ג'רג'יו עלתה לי על העצבים(וזה שהיא באה והצילה את סארו וטילי היה צפוי מקילומטרים).
כן, זה היה צפוי מאוד.
די הזוי שהיא בעצם הגיעה למצב שבו ה"רע" ההוא ירה בה. אם הוא לא היה מחליט לעשות את זה איטי אז היא הייתה מתה.

וכל כך עיצבן אותי שבסוף הם נתנו לרע ההוא לחיות. זה לדעתי בטוח יחזור להתנקם בהם.

מעניין אם ג'ורג'יו תמצא הזדמנות להתנתק מהצוות של הדיסקברי ותמצא דרך משלה בעולם העתידי החדש הזה בתור פושעת.

אני חושבת שהרע של העונה הקודמת השתלט על מה שמה (דטמר?) עם הדבר ההוא בתוך הראש שלה.
אה, זה רעיון מעניין. באמת לא ברור מה קרה לה שם. זה נראה כמו שוק קרב, אבל זה נראה כאילו מכינים אותנו לכך שזה משהו יותר מזה.
לא זכרתי שנאן באה איתם לעתיד8-*.
אני גם לא זכרתי את שמה.
רנו ופול:-D:-D:-D:-D בראש שלי הם יום אחד יקבלו סיטקום יחד או משהו וזו תהיה הקומדיה הראשונה אי פעם שאני אהיה מוכנה לראות.
כן הם מעולים.
ואני לחלוטין יכול לדמיין שלטיג נוטארו עצמה כאב הגב בזמן הצילומים ולכן שינו דברים שלדמות שלה כואב הגב.
אגב, אולי תנסי פשוט את הסדרה הקומית של טיג נוטארו.
יו ופול הם הזוג הלטהב"קי האהוב עליי, הם כאלה חמודים יחד |לב||לב||לב|.
תודה לאל שהם פשוט חמודים זה עם זה אחרי שתי עונות שהיו בעיקר מוות ומתח ואי נעימות איתם.

גם זה שמי שמציל אותם בסוף זאת ספינה עם מייקל היה לדעתי צפוי.
בעיקר כי באמת היה מעצבן אם המפגש המחודש שלהם היה נדחה בעוד פרק.

הקונספט של "קרח טפילי" הזכיר לי שהסדרה הזאת מרגישה כמו מישמש של מדע הרבה פעמים
וזה הזכיר לי את מנוע הפטריות שלהם.
אולי ביקום העתידי הזה שבו רוב הדלק לטיסות חלל נעלם, מנוע הפטריות יהיה תחליף הולם.

dilia snake

Well-known member
נראה לי יהיה אפשר להראות את זה במונטאג' מהיר של חמש דקות שבהם אנחנו רואים איך היא גידלה את השיער שלה עד כדי כך ארוך (זה לא הגיוני, שזה גדילה טבעית של שנה, נכון?)
אולי בעתיד שיער צומח בקצב מהיר יותר :-P: לדעתי הכול תוספות |בלונד|.
וכל כך עיצבן אותי שבסוף הם נתנו לרע ההוא לחיות. זה לדעתי בטוח יחזור להתנקם בהם.
הייתי בטוחה שג'ורג'יו תהרוג אותו בסוף בכול זאת, למה היא הקשיבה בכלל לסארו? הרי גם ככה 90% מהזמן היא עושה מה שבא לה.
אני גם לא זכרתי את שמה.
|פנים|.
ואני לחלוטין יכול לדמיין שלטיג נוטארו עצמה כאב הגב בזמן הצילומים ולכן שינו דברים שלדמות שלה כואב הגב.
אבל כולם יצאו חבולים קצת מנחיתה של דיסקברי... אבל כן, אולי מישהי כמוה יכולה להגיד להפקה שלא בא לה שישימו לה דם מזיף ואז היא פשוט ישבה חצי פרק והתלוננה שכואב לה :-P::-D:-D. בזמן שאנטוני ראף היה צריך לעשות הכול ולעמיד פנים שהוא כמעט מת עשר דקות לפני כן.
גם זה שמי שמציל אותם בסוף זאת ספינה עם מייקל היה לדעתי צפוי.
(y).
הקונספט של "קרח טפילי" הזכיר לי שהסדרה הזאת מרגישה כמו מישמש של מדע הרבה פעמים
אני חושבת שקראתי משהו דומה בספר מדע בדיוני, אז זה לא ממש משהו מקורי שלהם בכול מקרה...

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אולי בעתיד שיער צומח בקצב מהיר יותר :-P: לדעתי הכול תוספות |בלונד|.
הנחתי שזה תוספות בכל מקרה.
אבל האם זה אמור להיות בסדרה תוספות...
כלומר האם עכשיו יגידו לה "וואו, התארך לך השיער!" או "וואו, בחרת לשים תוספות בשיער"
אני מניח שלא זה ולא זה, אבל אם היו צריכים לומר משהו...
הייתי בטוחה שג'ורג'יו תהרוג אותו בסוף בכול זאת, למה היא הקשיבה בכלל לסארו? הרי גם ככה 90% מהזמן היא עושה מה שבא לה.
הסיבה היחידה שחשבתי בהתחלה שטוב שלא ג'ורג'יו תהרוג אותו היא כי מגיע לאנשי הקולוניה שסבלו ממנו להרוג אותו. ואז היה אפילו יותר מאכזב שהבחור ההוא בחר לתת לו ללכת.
אבל כולם יצאו חבולים קצת מנחיתה של דיסקברי... אבל כן, אולי מישהי כמוה יכולה להגיד להפקה שלא בא לה שישימו לה דם מזיף ואז היא פשוט ישבה חצי פרק והתלוננה שכואב לה :-P::-D:-D. בזמן שאנטוני ראף היה צריך לעשות הכול ולעמיד פנים שהוא כמעט מת עשר דקות לפני כן.
זה באמת מצחיק שאפילו דם מזויף לא שמו לה. פשוט נתנו לה לשבת יותר.

dilia snake

Well-known member
הנחתי שזה תוספות בכל מקרה.
אבל האם זה אמור להיות בסדרה תוספות...
כלומר האם עכשיו יגידו לה "וואו, התארך לך השיער!" או "וואו, בחרת לשים תוספות בשיער"
אני מניח שלא זה ולא זה, אבל אם היו צריכים לומר משהו...
בפרק הבא- מייקל יושבת בקפטריה של דיסקברי ונותנת לבנות את המספר של הספר החדש שלה :-P:
ואז היה אפילו יותר מאכזב שהבחור ההוא בחר לתת לו ללכת.
ידעתי שהוא ייתן לו ללכת, זה כזה קלישאה של "הצד הטוב".

didalf

Well-known member
טוב ניסיתי אבל בוטלגים עדיין מעצבנים אותי:-(
אמור להיות סרט בתכנון אז אני אמשיך לחכות לזה. או לסיכוי האפסי שאני אראה את זה לייב יום אחד, מה שיגיע קודם.

מילי08

Well-known member
התחלתי לצפות בקוברה קאי.
כילידת, שנות ה 80, גם אני גדלתי על סדרת הסרטים והתלבטתי אם כדאי לנסות אותה. אני עדיין לא יודעת.
מהפרק הראשון מה שהכי הפריע לי זה מה שנראה כמו חילופי התפקידים בין דני לרוסו לג'וני לורנס. לרוסו מוצג (לפחות בפרק הראשון) כפוץ לא קטן והוא כבר מזמן לא הילד התמים והטוב מפעם. עכשיו, זה הגיוני סך הכל. אנשים משתנים. אבל לורנס הוצג בסרטים בתור בריון מניאק שמציק לילדים, אז קצת מעצבן שפתאום הוא מוצג כאומלל שאנחנו צריכים לאהוב.
בקיצור, אני מקווה שהסדרה עצמה לא תהיה חד מימדית של "רע" ו"טוב".

nerdkey treky

Active member
התחלתי לצפות בקוברה קאי.
כילידת, שנות ה 80, גם אני גדלתי על סדרת הסרטים והתלבטתי אם כדאי לנסות אותה. אני עדיין לא יודעת.
מהפרק הראשון מה שהכי הפריע לי זה מה שנראה כמו חילופי התפקידים בין דני לרוסו לג'וני לורנס. לרוסו מוצג (לפחות בפרק הראשון) כפוץ לא קטן והוא כבר מזמן לא הילד התמים והטוב מפעם. עכשיו, זה הגיוני סך הכל. אנשים משתנים. אבל לורנס הוצג בסרטים בתור בריון מניאק שמציק לילדים, אז קצת מעצבן שפתאום הוא מוצג כאומלל שאנחנו צריכים לאהוב.
בקיצור, אני מקווה שהסדרה עצמה לא תהיה חד מימדית של "רע" ו"טוב".
לפי מה שאני זוכר משתי העונות שראיתי, הסדרה לא יצאה חד מימדית לדמויות, יש התפתחות מעניינת גם מצד רוסו וגם מצד לורנס. מה שלא ברור זה למה מציגים את לורנס כסתום לעיתים. אולי חושבים שזה מצחיק, אני יודע...

אבח"י

Well-known member
מי צפה כאן ב"ארץ לאבקראפט" - Lovecraft Country?
אין לי אלא רק שבחים לומר עליה. לא צפיתי בה בזמן שידורה, אלא הקלטתי, וצפיתי בשני פרקים ברצף בכל פעם. העושר הצורני, הויזואלי התוכני ואפילו המוזיקלי כלכך כבד, שנדרש ממני זמן לספוג ולפענח ולהנות ממנה, מעבר להנאה המיידית מעלילה דרמטית מלאה ב"פעולות", ובניגוד למקובל "רגעי הרהורים" "שיחה עם עצמי" שהינם רגעי מנוחה, איזון קצבי, השהייה, שהן די צפויות ומייגעות. הם לא נופלים לזה כאן.
על מה הסדרה - מבחינה אלגורית הסדרה מציגה את מאבק השחורים לחירות מלאה בארה"ב, ומציעה דרך אחרת לחירות - השתלטות מלאה על מוקדי הכוח הלבנים. [ אין יותר כישוף אצל הלבנים, רק אצל השחורים ]. יש מחיר יקר מאוד לשחרור הזה [ עם רפרורים עזים למרטין לות'ר קינג, מלקולם X ורבים אחרים שנרצחו על ידי שוטרים, קק"ק. באחד הקטעים עומד אחד הגיבורים ומדקלם שמות רצוחים שחורים על רקע מוזיקת קינה מרטיטה ]. מבחינה פשוטה לגמרי - השחורים בשנות ה- 50 בארה"ב על רקע ההפרדה הגזעית, חיפוש אחרי האב ומאבק על "היות סובייקט".
ממליץ מאוד

TV review
Television

Lovecraft Country review – are people scarier than monsters?​

מילי08

Well-known member
לפי מה שאני זוכר משתי העונות שראיתי, הסדרה לא יצאה חד מימדית לדמויות, יש התפתחות מעניינת גם מצד רוסו וגם מצד לורנס. מה שלא ברור זה למה מציגים את לורנס כסתום לעיתים. אולי חושבים שזה מצחיק, אני יודע...
תודה. יש קטע אמריקאי כזה, להגחיך אנשים..
בינתיים נתקעתי באמצע בפרק השני כי יותר מעניין לי לגלוש…

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מי צפה כאן ב"ארץ לאבקראפט" - Lovecraft Country?
אין לי אלא רק שבחים לומר עליה. לא צפיתי בה בזמן שידורה, אלא הקלטתי, וצפיתי בשני פרקים ברצף בכל פעם. העושר הצורני, הויזואלי התוכני ואפילו המוזיקלי כלכך כבד, שנדרש ממני זמן לספוג ולפענח ולהנות ממנה, מעבר להנאה המיידית מעלילה דרמטית מלאה ב"פעולות", ובניגוד למקובל "רגעי הרהורים" "שיחה עם עצמי" שהינם רגעי מנוחה, איזון קצבי, השהייה, שהן די צפויות ומייגעות. הם לא נופלים לזה כאן.
על מה הסדרה - מבחינה אלגורית הסדרה מציגה את מאבק השחורים לחירות מלאה בארה"ב, ומציעה דרך אחרת לחירות - השתלטות מלאה על מוקדי הכוח הלבנים. [ אין יותר כישוף אצל הלבנים, רק אצל השחורים ]. יש מחיר יקר מאוד לשחרור הזה [ עם רפרורים עזים למרטין לות'ר קינג, מלקולם X ורבים אחרים שנרצחו על ידי שוטרים, קק"ק. באחד הקטעים עומד אחד הגיבורים ומדקלם שמות רצוחים שחורים על רקע מוזיקת קינה מרטיטה ]. מבחינה פשוטה לגמרי - השחורים בשנות ה- 50 בארה"ב על רקע ההפרדה הגזעית, חיפוש אחרי האב ומאבק על "היות סובייקט".
ממליץ מאוד

TV review
Television

Lovecraft Country review – are people scarier than monsters?​

נשמע מאוד מעניין.
שמעתי תשבוחות על הסדרה, אבל אני לא בטוח אם בא לי משהו של אימה ולכן אני מתלבט עדיין לגבי לראות את זה.

אבח"י

Well-known member
אין שם "ממש אימה". יש יותר פחד מאלימות, חרדה מהלבנים הרוצחים ויורים ושורפים. אם תמצא "עוז" בלבך, ממש ממש ממליץ :cool:

למעלה