שרשור דיוני סדרות #15

Lhuna3

Well-known member
מישהווווווווווווווווווווווו @טוני החתול |רמקול| זוכר זוכר את הראשון בנובמבר?
|כן|:-D יפה.
לונה האם את עדיין צופה בזמר במסכה וחייכת חיוך דבילי בשיר של הדרקון?:-]:-D
צופה, למרות שעכשיו כבר את רוב הפרק בפסט פורוורד כי הם מורחים את זה כמו הפקה ישראלית טיפוסית וזה מעצבן נורא, אבל את הביצוע הזה במיוחד העברתי מהר כדי שלא יהרוס לי :-D !

didalf

Well-known member
|כן|:-D יפה.

צופה, למרות שעכשיו כבר את רוב הפרק בפסט פורוורד כי הם מורחים את זה כמו הפקה ישראלית טיפוסית וזה מעצבן נורא, אבל את הביצוע הזה במיוחד העברתי מהר כדי שלא יהרוס לי :-D !
חחחח מה דווקא זה שימח אותי. ברור שזה לא היה יפה באותה מידה אבל שימח|חיוךרחב|
ואני מסרבת להודות שאני באמת צופה בזה אז אני לא מקליטה. אני רואה אם יוצא. אם לא יצא אז לא טורחת להשלים.

בהחלט שרה הייתה הרבה יותר במוקד בעונה הזאת מה שבאמת קצת הופך את זה למוזר ששם הסדרה הוא עדיין The Alienist.
אבל בעצם העונה הקודמת הייתה מבוססת על ספר בשם The Alienist בעוד העונה הזאת מבוססת על ספר המשך שנקרא The Angel of Darkness.
ככה שבעצם זה לא אמור לשים את האלייניסט במרכז.

*לא הבנתי מה שכתבת בזה: "כן אני יודעת שהוא דיבר עם אבא שלו אבל לא מספיק.."
מי דיבר עם אבא של מי?

היו לי הרבה דברים בעונה הזאת שאני ניחשתי שבאים - אחד מהם היה שהארוסה של ג'ון תכנס להריון ובגלל שהוא הוא בסוף באמת יתחתן איתה.
תכלס זה באמת לא נראה ששרה הולכת להסכים להיות איתו.

גם זה שהאח היהודי הצעיר ימות חזיתי מוקדם יותר בפרק שבו זה קרה - כשהוא סיפר שהיה לו חלום על האמא שלהם שמתה.
חבל אבל שלא ראו שום דבר מהחיים האישיים של האח הזה בעונה הזאת. אם אני זוכר נכון בעונה הקודמת דווקא ראו שהוא התחיל להתראות עם אישה יהודייה..

אני דווקא אהבתי את התעלומה של העונה הזאת יותר מאשר זאת של העונה הקודמת.
אהבתי את הטוויסט שהיה כשהתברר שליבי, שבהתחלה נראתה כמו דמות עוזרת, היא בעצם הרעה. גם היה לה סיפור רקע עצוב.
בעונה הקודמת בגלל שהרוצח היה מישהו שראו רק בסוף לא היה אפשר להכיר אותו ממש. רק למדנו עליו קצת מסיפורים ותיאורים.

חבל לי שלא חזרו להתעסק במה שקורה בבית יולדות הזה. הרי בתחילת העונה היה ברור שקורים שם דברים לא בסדר. פילגשות מקבלות עיקור שהן לא ביקשו ומספרים להם שהתינוקות מתו בעוד שהם לא. לא גילינו מה קורה לתינוקות שנולדים לנשים האלו.
ממש בסוף ג'ון אומר שהוא עוד מתכוון לחקור מה קורה שם, אבל זה די מאכזב שאנחנו לא מגלים.
גם בשום שלב אין ממש הודאה של הרופא הראשי שם (מארקו) או של השוטר לשעבר (בירנס) שהאישה שהוצאה להורג בתחילת העונה הייתה בעצם חפה מפשע.
אני אנסה שוב את עניין הספויילר הזה
לגבי אבא שלו, כשהוא התמודד מול אבא שלו התכוונתי שכן הראו שהוא עובר תהליך ומתמודד עם השדים שלו ,משהו שהיה הרבה יותר חזק בעונה הראשונה, רציתי יותר...

אהבתי יותר את התעלומה הקודמת כי היא היה קצת "יותר קשה לפיצוח" , כאן בעיקר היה העניין של לשכנע אותה להחזיר את הילד.

זה עוד משהו, איך הכניסו אנשים אמיתיים כמו רוזוולט, הרסט, ונדלבליט הזה..זה היה יפה.

גם לא הבנתי אם באמת קלרה הבת היא הבת האמיתית שלה או לא כי לא ממש הגיוני שאם היא נמסרה בימים ההם ידעו איפה היא

מה שהכי קשה היה לי ב 2 העונות זה החזרה לעוולמות החשוכים של המאה הקודמת, היחס ליהודים, נשים ,מעמד , גאים וכיוצ...יש רגעים שאתה אומר לעצמך, וואו לא יאומן שככה העולם התנהל ואז נזכר שעדיין בימינו לא הגענו באמת לאן שאנחנו רוצים להגיע
לגמרי צודק שכל השחיטות בבית היולדות נשכחה לגמרי ,אני בכלל חשבתי בהתחלה שזה הולך לכוון של "מכירת תינוקות" לעשירות שלא יכולות ללדת..

ידוע אם מתוכננת עוד עונה ?

מילי08

Well-known member
The boys
רציתי להגיב עוד אתמול אבל לא היה זמן.. גם היום אני קצת מצומצמת.. אנסה לענות לפני שהבוסית תגיע ;-#
למה את מתכוונת הלכה עם הגיבורים? היא לא פרשה מה-7, היא לא יכולה בלי לסכן את חייה, אבל היא באה לעזור למחתרת כאמור, ולי לא היה ספק בסוף העונה שהיא "איתם" ושבכל מקרה היא נגד ווט, והיא ממשיכה לשתף פעולה עם הארגון רק למראית עין ובשביל לפעול נגדם מבפנים ברגע שתוכל.

אז הדמות שאת מתכוונת אליה היא בלק נואר?
כן, הוא די מסתורי. ראינו אותו נדמה לי רק פעם אחת ממש עושה משהו - הוא נלחם נגד קימיקו (ה"סופר טרוריסטית" בכפיה האסייתית) כשהיא הצילה את פרנצ'י מפניו.
אבל נדמה לי שהוא לא מדבר בכלל, או לפחות שלא שמענו אותו מדבר ולא מדברים עליו כמעט.
אז כן, זכרתי שהיא החליטה ללבוש את הבגד גוף המבזה והלכה עם השבע. לא זכרתי שהיא עזרה להם. התזכורת בתחילת עונה 2 סידרה לי את הדברים בראש.
וכן, התכוונתי לבלק נואר. בפרק 3 אתמול רק ראו אותו יושב ובוכה לשתי שניות וזהו. נראה לי באסה עבור השחקן שזה כל התפקיד שלו.
קפטן האמר לדעתי היה משתלב שם מעולה
לגמרי יכולה לדמיין אותו כמו בסצינה עם המטוס השני
נכון :-D אבל הומלנדר היה משפיל אותו עד עפר. אני חושבת שהדמיון בין שתי הדמויות הוא באופן ההצגה שלהם כאנשים חארות אבל אין ספק שהומלנדר הוא אכזרי ברמה אחרת.
1. בוצ'ר הזה הוא קלישאה מהלכת, אדיוט, מעצבן וזבל, כל כך בא לי שיואי יעיף לו אגרוף בחזרה בסוף הפרק.
קרה בפרק 3 :-D אבל כצפוי היה אגרוף עלוב.
אני דווקא אוהבת את בוצ'ר וזה מבאס אותי, כי אני מוכיחה לעצמי שהאתוס של הגבר הסקסי והמניאק כנראה עובד. בוז לי...
2. אהבתי את השיחה של סטאן אדגר עם הומלנדר כי הוא היה כל כך "גאס" :-D איך הוא לא מפחד בכלל מהומלנדר שיכול להרוג אותו בשניה אם הוא חוטף קריזה.
לדעתי אנחנו נגלה שאדגר הוא בעצמו בעל כוחות על כלשהם ולכן הוא לא מפחד מהומלנדר. שמחתי שהומלנדר הושפל קצת.
ובטח עדיף על מה-שמה עם היחסים הקינקיים המעוותים שלה עם הומלנדר
וואו, כן! זה היה והמשיך להיות (עם סצינת החלב אם) קינקי להקיא. אבל אהבתי את השחקנית.
הטריפ הפסיכוטי של המעמקים עם הזימים הדוחים שלו
אני חושבת שזה מכוון. ממשיכים להציג אותו בתור טמבל שלחלוטין לא מודע לעצמו ולכן לא משנה שהוא לא מסתדר עם מי שהוא, הוא ימשיך להיות טמבל על.

לגבי פרק 3

אוקיי, וואו! הסדרה מטורפת (אבל אני די נהנית מזה).
סצינת הלוויתן היתה דוחה אבל עדיין בקטע מגניב.
הומלנדר ממשיך לשבור שיאי אכזריות, אבל סטרומפרונט מתגלה כפסיכית על כל הראש.
אני חושבת שזה די מעניין שיש כאן כמה רמות של רוע ומאבקים בין רוע לרוע.
יש את הפירמה של ווהן שהם אחראים על כל זה. קפיטליזם קיצוני.
הולך להיות מאבק אגו כוחני בין הומלנדר לסטורמפרונט (סטורמי מעכשיו כי ארוך לי לכתוב את השם המלא)
והולך להיות מאבק בין הומלנדר לווהן. לא יודעת עדיין איפה סטורמי משתלבת. אבל הרצח של אח של קימיקו היה מחריד. ובאיזו שלווה היא עשתה את זה.

מבחינת הבנים, לדעתי היואי הוא הדמות הכי חלשה. אבל הבעיה היא לא בדמות אלא בשחקן. קיבל את המראה של ההורים אבל פחות את הכשרון.
עריכה: כתבת פרק 3 - צריך להיות כתוב באופן ברור עונה 2 פרק 3. או 2X03 בקיצור
עריכה שניה: גם בכותרת ספוילר העליונה הייתי צריך להוסיף עכשיו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
שעת נעילה - לא מצאתי אזכור עליה בשרשורים. אני היחידה שצופה?

אתמול צפיתי עם בעלי בשני (שלושת? הראשון היה כפול באורכו אז לא יודעת אם לספור כאחד או שנים) הפרקים ששודרו עד כה.

אסתכן בלהשמע זקנה - אני נולדתי ביום שחתמו על הסכמי שביתת הנשק של מלחמת יום כיפור (הילדים של חורף 73? אני אחת מהם), ועל המחלמה שמעתי המון מאמא שלי, שסיפרה שסבא שלי היה צריך לקחת אותה לבית החולים כי אבא שלי היה בצבא. לברית של הבן שלי, הדוד שלי הביא את המברק ששלחו לו לסיני עם ההודעה על הלידה שלי. בקיצור - סיפורים על המלחמה היו מוכרים לי, ולא היו לי הרבה ציפיות.

התבדתי...
סידרה מעולה למרות החסרונות שלה. אווירה אותנטית, מתח, סיפור טוב.
בעלי, שהיה חייל קרבי והיה בכמה התקלויות בחיו ציין שרואים שמי שכתב את התסריט מכיר קרבות והתקלויות מקרוב, כי הסצנות ממש ראליסטיות כולל התגובות של האנשים
(הוא רק לא הבין למה יואב לא ירה באבינועם. במצב אמת יכול להיות שאבינועם היה נפגע "בטעות" מאש כוחותינו בגלל הסיכון שהוא מהווה לגילוי)
.

כן, ההקצנה של המזרחיים מול האשכנזיים ולהיפך קיים, וההצגה של כל הגיבורים המזרחיים כחברים ב"פנתרים השחורים" היא הקצנה. מצד שני הקיטוב היה קיים ובלט בהמון מקומות, כך שלא בטוח שאין לזה ביסוס כלשהו במציאות (אולי לא כולם היו חברים פעילים בפנתרים, אבל בהחלט היה מרמור, וקיפוח ותסכול אמיתי).

כן, הדמויות הנשיות הן שוליות ואפילו ג'וי ריגר לא בולטת (לפחות לא בפרקים הראשונים) - מצד שני אלו שנות ה-70. נשים לא היו עם תפקידים מובילים בצבא, ובטח לא בזמן קרבות.

וכן אחרון - הפאה של ליאור אשכנזי מזעזעת!! מה חשבו בצוות ההלבשה / איפור / שיער???

אנחנו מחכים בקוצר רוח לפרק הבא

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מישהווווווווווווווווווווווו @טוני החתול |רמקול| זוכר זוכר את הראשון בנובמבר?
אני זוכר את החמישי בנובמבר
וחבית מלאה חומר נפץ 💣
איזה מהם? המעצבנים האלה אף פעם לא מעלים ליוטיוב
One Day More
(זה היה Three days more עד הבחירות)
לונה האם את עדיין צופה בזמר במסכה וחייכת חיוך דבילי בשיר של הדרקון?:-]:-D
איזה שיר היה?

טוני החתול

Well-known member
מנהל
שעת נעילה - לא מצאתי אזכור עליה בשרשורים. אני היחידה שצופה?

אתמול צפיתי עם בעלי בשני (שלושת? הראשון היה כפול באורכו אז לא יודעת אם לספור כאחד או שנים) הפרקים ששודרו עד כה.

אסתכן בלהשמע זקנה - אני נולדתי ביום שחתמו על הסכמי שביתת הנשק של מלחמת יום כיפור (הילדים של חורף 73? אני אחת מהם), ועל המחלמה שמעתי המון מאמא שלי, שסיפרה שסבא שלי היה צריך לקחת אותה לבית החולים כי אבא שלי היה בצבא. לברית של הבן שלי, הדוד שלי הביא את המברק ששלחו לו לסיני עם ההודעה על הלידה שלי. בקיצור - סיפורים על המלחמה היו מוכרים לי, ולא היו לי הרבה ציפיות.

התבדתי...
סידרה מעולה למרות החסרונות שלה. אווירה אותנטית, מתח, סיפור טוב.
בעלי, שהיה חייל קרבי והיה בכמה התקלויות בחיו ציין שרואים שמי שכתב את התסריט מכיר קרבות והתקלויות מקרוב, כי הסצנות ממש ראליסטיות כולל התגובות של האנשים
(הוא רק לא הבין למה יואב לא ירה באבינועם. במצב אמת יכול להיות שאבינועם היה נפגע "בטעות" מאש כוחותינו בגלל הסיכון שהוא מהווה לגילוי)
.

כן, ההקצנה של המזרחיים מול האשכנזיים ולהיפך קיים, וההצגה של כל הגיבורים המזרחיים כחברים ב"פנתרים השחורים" היא הקצנה. מצד שני הקיטוב היה קיים ובלט בהמון מקומות, כך שלא בטוח שאין לזה ביסוס כלשהו במציאות (אולי לא כולם היו חברים פעילים בפנתרים, אבל בהחלט היה מרמור, וקיפוח ותסכול אמיתי).

כן, הדמויות הנשיות הן שוליות ואפילו ג'וי ריגר לא בולטת (לפחות לא בפרקים הראשונים) - מצד שני אלו שנות ה-70. נשים לא היו עם תפקידים מובילים בצבא, ובטח לא בזמן קרבות.

וכן אחרון - הפאה של ליאור אשכנזי מזעזעת!! מה חשבו בצוות ההלבשה / איפור / שיער???

אנחנו מחכים בקוצר רוח לפרק הבא
אני רציתי לראות אותה, אבל תמיד מעצבן אותי לראות סדרות ישראליות כי בשביל זה אני צריך לראות דרך הסטינג טיוי ואין לי כוח לזה.
גם תכננתי לראות את זה עם אבא שלי אבל רק מזה שהוא קרא כמה מאמרים על זה הבנתי שהוא בקטע של להתעצבן על כל אי-דיוק קטן שהם עשו שם וזה יהיה כנראה מעצבן לראות איתו.
בכל מקרה יהיה הרבה יותר מעניין יותר לראות איתו את העונה השניה שתהיה על החזית הדרומית, שם הוא בעצם נלחם. זה יהיה לי גם מעניין כי לפני 20 שנה הייתי בטיול בתעלת סואץ ואפילו הלכתי למוזיאון מצרי למלחמה (מבחינתם הם גם ניצחו)

didalf

Well-known member
האמת שזה נקרא פשוט The Best
(כן, אני ניטפיקר)
לא אכפת לי. יו סימפלי דה בסט!

אני רציתי לראות אותה, אבל תמיד מעצבן אותי לראות סדרות ישראליות כי בשביל זה אני צריך לראות דרך הסטינג טיוי ואין לי כוח לזה.
דווקא סדרות של כאן11 יש באתר שלהם. ואת הרוב גם ביוטיוב שלהם חוץ מאלה שנמכרו לחו"ל (כמו זאת) ואז יש רק באתר כי הוא לא זמין בחול או משהו כזה.

גם תכננתי לראות את זה עם אבא שלי אבל רק מזה שהוא קרא כמה מאמרים על זה הבנתי שהוא בקטע של להתעצבן על כל אי-דיוק קטן שהם עשו שם וזה יהיה כנראה מעצבן לראות איתו.
אבא שלי היה טנקיסט אמנם לא ביום כיפור אלא בלבנון והוא אמר שהטנקים חדשים מידי אבל ההתנהגות של החיילים והנהלים והכל מדוייק.

מילי08

Well-known member
עריכה: כתבת פרק 3 - צריך להיות כתוב באופן ברור עונה 2 פרק 3. או 2X03 בקיצור
עריכה שניה: גם בכותרת ספוילר העליונה הייתי צריך להוסיף עכשיו.
קיבלתי.
ככה זה כשמנסים לכתוב בגניבה שהמנהלת לא תראה…
ובינתיים פרק 4 בסיכום מהיר
וואו, איזה פרברטי!

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני אנסה שוב את עניין הספויילר הזה
לגבי אבא שלו, כשהוא התמודד מול אבא שלו התכוונתי שכן הראו שהוא עובר תהליך ומתמודד עם השדים שלו ,משהו שהיה הרבה יותר חזק בעונה הראשונה, רציתי יותר...

אהבתי יותר את התעלומה הקודמת כי היא היה קצת "יותר קשה לפיצוח" , כאן בעיקר היה העניין של לשכנע אותה להחזיר את הילד.

זה עוד משהו, איך הכניסו אנשים אמיתיים כמו רוזוולט, הרסט, ונדלבליט הזה..זה היה יפה.

גם לא הבנתי אם באמת קלרה הבת היא הבת האמיתית שלה או לא כי לא ממש הגיוני שאם היא נמסרה בימים ההם ידעו איפה היא

מה שהכי קשה היה לי ב 2 העונות זה החזרה לעוולמות החשוכים של המאה הקודמת, היחס ליהודים, נשים ,מעמד , גאים וכיוצ...יש רגעים שאתה אומר לעצמך, וואו לא יאומן שככה העולם התנהל ואז נזכר שעדיין בימינו לא הגענו באמת לאן שאנחנו רוצים להגיע
לגמרי צודק שכל השחיטות בבית היולדות נשכחה לגמרי ,אני בכלל חשבתי בהתחלה שזה הולך לכוון של "מכירת תינוקות" לעשירות שלא יכולות ללדת..

ידוע אם מתוכננת עוד עונה ?
יפה, הצלחת הפעם את עניין הספוילר

מגיב קצת באיחור, מצטער
נכון שבעונה הקודמת התעלומה הייתה קשה יותר לפיצוח.
זה כי בעונה הזאת בעצם גילו מי הרוצחת כבר באמצע העונה.
אבל חלק מהעניין היה להבין את הרקע שלה, מה מוביל אותה. אהבתי את זה שראינו הרבה מהסיפור מהצד שלה החל מאמצע העונה כי כבר לא היה צריך להסתיר את הזהות שלה מהצופים.

זה באמת די קשה לראות דברים מסויימים של התקופה הזאת.
מה שהכי בלט בעונה הזאת זה הזלזול בזכויות הנשים בבית יולדות ההוא.
אבל כמובן מהצד רואים גם דברים אחרים כמו גזענות ועוד.

אם כל זה שזה לפני 120 שנה, עדיין לא נראה לי מפתיע שיכלו למצוא את הילדה שנמסרה לאימוץ. אומנם דברים לא היו במחשבים אבל גם בתקופה ההיא היו רושמים הכל. אז למצוא ילדה שנמסרה לאימוץ רק איזה 8 שנים מוקדם יותר זה לא צריך להיות כל כך קשה.

אני גם אוהב את זה שמכניסים דמויות אמיתיות.

מה שיכול להיות מעניין זה אם תהיה עונה שלישית היא יכולה להתרחש כשרוזוולט כבר נשיא. יכול להיות משהו מעניין שמתקשר עם זה.
אבל זה די בספק שתהיה עונה שלישית כרגע - שתי העונות הראשונות מבוססות על שני ספרים שנכתבו בסדרה.
יש גם ספר שלישי אבל באופן מוזר הוא מתרחש בהווה (ויש בו דמות של פסיכולוג שחוקר את עבודתו וחייו של קרייזלר)
מתוכננים עוד שני ספרים שאחד מהם יהיה פריקוול על שרה כשהיא הייתה צעירה יותר ואחר שמתרחש שנים מאוחר יותר ב1915.
בעיקרון יכולים לעשות עונה נוספת בעתיד לפי אחד הספרים האלו. אבל גם יכול להיות שיעשו עונה נוספת שלא מבוססת על ספר.

למעלה