שרשור דיוני סדרות #17

LeAnnDyIan

Well-known member
אפשר לסמוך עליהם שיסמנו V ב"כול התשובות נכונות". ההתחלה לקוחה ממקרה אמיתי שהיה בניו יורק לפני כמה חודשים ואז כול מה שקשור לBLM והקורונה שברקע.

אני חושבת שכאן המקרה היה מאוזן וכמעט 180 מעלות מהפרק של שיקגו PD ,לפחות המסר פה הוא אחד משמעי אם השוטרים יעשו את העבודה שלהם כמו שצריך אז אנשים ייתנו אמון במשטרה ואז העבריינים יכנסו לכלא.

היו רגעים שהפרק הרגיש לי קצת חינוכי מידי, יותר מידי מונולוגים והטפות מוסר ולא צריך לחפור יותר מידי אנחנו לא טיפשים...

זהו, אין לי יותר מידי מה לחפור כאן, חוץ מזה שלא כיף כ"כ לראות כרגע סדרות טלוויזיה.:-/
אני דווקא חשבתי שזה היה מאוד מציק- המקרה.
אז נכון שהם היו יכולים לעכב לחקירה גם את האישה המשוגעת ואני חושבת שאם לא היו מוצאים את הבחור שנאנס בשיחים סביר להניח שהיו מתחקרים גם אותה, אבל ברגע שמצאו אותו והבחור השחור כבר היה עצור, לאוליביה ופ׳ין לא היה מה לעשות. זה כאילו כל הנושא של ה״הטרדה״ לא היה רלוונטי בכלל והתמקדו רק בקורבן האונס (כפי שהיו צריכים לעשות) ומכיוון שהוא אמר שנאנס, לא הייתה להם סיבה לעצור אותה בחשד לזה. אבל בוודאי שלקחת אותה לתחנת משטרה כדי שתיתן עדות.
אבל מילא זה, זה עוד אני יכולה להחליק.
מה שאותי הטריד זה איך פתאום כל ה..מושבעים? (מה לעזאזל הם היו? ממתי הם פותחים דיון עם הנחקר?) שומעים את העדות של הבחור שרק מודה ששיקר, ליטרלי לגבי הכל, ומחליטים שעכשיו הוא מאוד אמין כי הם כועסים על השוטרים.
גם במציאות שלנו היום כשאנחנו כועסים על שוטרים שלוקחים את החוק לידיים, אנחנו יודעים שלא כל השוטרים כאלה, ולא יתכן שהבחור הזה יציג את עצמו כקורבן ואף אחד מהמושבעים האלה לא יפקפק בעדות הרעועה שלו.
מה שכן אהבתי זה את השיחה של נוח ואוליביה. זה אומנם היה נאיבי על סף הקרינג׳י אבל לפחות אני יודעת שילדים כן רואים את העולם בשחור ולבן אז זה משהו שכן הרגיש לי יותר אמין. אגב, בן כמה הוא אמור להיות עכשיו בכלל? אני כאילו חושבת שהוא עדין בכיתה א׳ אבל לדעתי הוא אמור להיות גדול יותר, לא?

dilia snake

Well-known member
אני דווקא חשבתי שזה היה מאוד מציק- המקרה.
אז נכון שהם היו יכולים לעכב לחקירה גם את האישה המשוגעת ואני חושבת שאם לא היו מוצאים את הבחור שנאנס בשיחים סביר להניח שהיו מתחקרים גם אותה, אבל ברגע שמצאו אותו והבחור השחור כבר היה עצור,

. אבל בוודאי שלקחת אותה לתחנת משטרה כדי שתיתן עדות.
אבל מילא זה, זה עוד אני יכולה להחליק.
מה שאותי הטריד זה איך פתאום כל ה..מושבעים? (מה לעזאזל הם היו? ממתי הם פותחים דיון עם הנחקר?) שומעים את העדות של הבחור שרק מודה ששיקר, ליטרלי לגבי הכל, ומחליטים שעכשיו הוא מאוד אמין כי הם כועסים על השוטרים.
גם במציאות שלנו היום כשאנחנו כועסים על שוטרים שלוקחים את החוק לידיים, אנחנו יודעים שלא כל השוטרים כאלה, ולא יתכן שהבחור הזה יציג את עצמו כקורבן ואף אחד מהמושבעים האלה לא יפקפק בעדות הרעועה שלו.
מה שכן אהבתי זה את השיחה של נוח ואוליביה. זה אומנם היה נאיבי על סף הקרינג׳י אבל לפחות אני יודעת שילדים כן רואים את העולם בשחור ולבן אז זה משהו שכן הרגיש לי יותר אמין. אגב, בן כמה הוא אמור להיות עכשיו בכלל? אני כאילו חושבת שהוא עדין בכיתה א׳ אבל לדעתי הוא אמור להיות גדול יותר, לא?
אבל כתבתי במפורש עונה 22 :-P:.

אני פירשתי את זה כדרך להראות עד כמה נמוך האמון של הציבור האמריקאי במשטרה, למרות שהבחור ההוא היה בברור סוציופת/פסיכופת או משהו בסגנון. זה היה המילה שלהם מול שלו וכול מה שהיה להם זה DNA ועד שהקורבן לא יתעורר ויספר מה קרה שם אין להם יותר מידי מה לעשות, יש להם רק תיאוריה.

לאוליביה ופ׳ין לא היה מה לעשות. זה כאילו כל הנושא של ה״הטרדה״ לא היה רלוונטי בכלל והתמקדו רק בקורבן האונס (כפי שהיו צריכים לעשות) ומכיוון שהוא אמר שנאנס, לא הייתה להם סיבה לעצור אותה בחשד לזה.
זה היה יותר להראות שגם לבנסון AKA אימא תרזה בכבודה ובעצמה יש דעות קדומות בלי שהיא תהיה מודעת לזה, ושאם היא כזאת אז אולי גם אנחנו באיזה שהוא מקום. אבל כן, בגדול אני חושבת שהם היו לפי הספר בפרק הזה, הם היו חייבים לשלול את המעורבות של מה שמו.
מה שלא הבנתי דווקא זה מה הקשר לזה שהיא ואמרו עיקבו אותו לפני כמה שנים, זה היה בהקשר אחר לגמרי. הם חיפשו אנס(סדרתי!) שבמקרה הצבע עור שלו היה שחור לא היה שם שום דבר גזעני, זה היה חלק מהתיאור שלו.
אגב, בן כמה הוא אמור להיות עכשיו בכלל? אני כאילו חושבת שהוא עדין בכיתה א׳ אבל לדעתי הוא אמור להיות גדול יותר, לא?
לדעתי הוא בן 7, היא קיבלה אותו בסוף עונה 15 עד כמה שאני זוכרת.

dilia snake

Well-known member
@טוני החתול ראיתי עכשיו את פרק 4X01 של הרופא הטוב(כי הדודים עדיין לא סיימו לשלוח לי את הכתר).

אז זכרתי בערך את הדמויות חוץ מאחד (פארק?) שכנראה הצטרף לסדרה בעונה אחרת?

החברה של שון זאת השכנה שלו מעונה 1? או שאולי היו שתי בחרות שהיו דומות אחת לשנייה ואני מתבלבלת ביניהן? בכול מקרה זה היה מוזר, חצי מהזמן זה נשמע כאילו היא מדברת לילד וחוסר הטקט הכללי של שון לא הופך את זה ליותר טוב :-D .

ועכשיו לדברים הרציניים:
זה נראה אמין, החוסר בבדיקות והעובדה שהצוותים לא יודעים מה לעשות, העובדה שהם פספסו הבחנות בהתחלה וכול מיני כאלה.

המקרים עצמם היו בסדר, אבל היה קשה להתחבר אליהם כי הייתי בטוחה שכולם ימותו עד סוף הפרק|פנים|.

הקטע שמה שמו מגיע הבייתה והוא צריך לגור במוסך היה דיי עצוב:-/.

אני לא כ"כ יודעת מה עוד לומר, בחלק מהמקרים זה נראה כמעט תיעודי ואז היה איזה רגע מוזר של שון או אלוהים יודע מה קורה בבית של רופא המבוגר שהוציא מריכוז והזכיר שמדובר בטלוויזיה. אז כל הכבוד בסה"כ.

ומה נסגר עם ההוא שמת וקלייר?:-0

**אני אמשיך בוודאות לפרק 2, אבל לא נראה לי שיהיה לי כוח להתחיל לראות הכול מהתחלה, הפרק הזה היה דיי מעייף יותר מכול דבר אחר.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מסתבר שעם כל החפירה שלי על הפרק שכחתי לציין משהו לגבי הפרק - את האדמירל ואנס גילם השחקן הישראלי עודד פהר.
(אגב, אני לא שמתי לב לזה כי זכור לי קצת השם אבל אני לא זוכר אותו ממש ממשהו, אבל מישהו אמר לי על זה)
הוא היה בפרשיות סמויות אם ראית, והיה שם בתפקיד מתמשך של סוכן מוסד|פנים|. חוץ מזה הוא כ"כ הרבה שנים משחק בסדרות אמריקאיות שזה לא כזה מיוחד שהוא שם(ישר זיהיתי אותו, אבל זה לא נראה לי משהו שווה לציין).
ועדי נחש את לא תעשי |פנים| על עודד בפרשיות סמויות!!|שפם|
מסע בין כוכבים דיסקברי טובה. ועודד פהר גאוני.
טוב כנראה אני יוצא דופן בכך שעודד פהר לא אומר לי שום דבר.
לא זיהיתי אותו.
וכשאדם מסוים אמר לי שזה שחקן ישראלי בשם עודד פהר היה לי רק זיכרון עמום של השם.
לא ראיתי פרשיות סמויות, אבל מבדיקת IMDB אני רואה שהוא היה ב24: Legacy שראיתי וגם שיחק את ג'פאר בOnce upon a time בתקופה שלא ראיתי (אם כי אני זוכר שהוא לא שיחק את ג'פאר בOnce upon a time in Wonderland וזה מוזר)
לפני זה הוא היה בעוד המון דברים שלא ראיתי, אבל כן ראיתי את שני סרטי המומיה המקוריים שיצאו לפני איזה 20 שנה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
@טוני החתול ראיתי עכשיו את פרק 4X01 של הרופא הטוב(כי הדודים עדיין לא סיימו לשלוח לי את הכתר).

החברה של שון זאת השכנה שלו מעונה 1? או שאולי היו שתי בחרות שהיו דומות אחת לשנייה ואני מתבלבלת ביניהן? בכול מקרה זה היה מוזר, חצי מהזמן זה נשמע כאילו היא מדברת לילד וחוסר הטקט הכללי של שון לא הופך את זה ליותר טוב :-D .

ועכשיו לדברים הרציניים:
זה נראה אמין, החוסר בבדיקות והעובדה שהצוותים לא יודעים מה לעשות, העובדה שהם פספסו הבחנות בהתחלה וכול מיני כאלה.

המקרים עצמם היו בסדר, אבל היה קשה להתחבר אליהם כי הייתי בטוחה שכולם ימותו עד סוף הפרק|פנים|.

הקטע שמה שמו מגיע הבייתה והוא צריך לגור במוסך היה דיי עצוב:-/.

אני לא כ"כ יודעת מה עוד לומר, בחלק מהמקרים זה נראה כמעט תיעודי ואז היה איזה רגע מוזר של שון או אלוהים יודע מה קורה בבית של רופא המבוגר שהוציא מריכוז והזכיר שמדובר בטלוויזיה. אז כל הכבוד בסה"כ.

**אני אמשיך בוודאות לפרק 2, אבל לא נראה לי שיהיה לי כוח להתחיל לראות הכול מהתחלה, הפרק הזה היה דיי מעייף יותר מכול דבר אחר.

אני שמח שראית
אז ככה
פארק הצטרף לסדרה לקראת סוף עונה 1 במקביל למורגן רזניק (הרופאה הבלונדינית).
כן, זאת השכנה שלו מעונה 1.
הייתה דרך ארוכה עד שהם הפכו לזוג ממש בסוף העונה הקודמת (ואחרי תקופה לא קצרה שהם בעצם גרו יחד בלי שהם היו יחד).
אולי זה כי אני רגיל לדינמיקה בינהם, אבל לי זה לא הרגיש שהיא מדברת אליו כאל ילד.
רוב האנשים בכל זאת שורדים את הקורונה.
ובאופן כללי בסדרה הזאת (כמו בהאוס) רוב המקרים שמגיעים אליהם, לא משנה כמה הם חמורים, מקבלים סיום טוב.
כאן נראה שהחליטו שזה יהיה פשוט לא ריאלי שכולם יקבלו סיום טוב.
מלנדז היה הרופא האחראי על המתמחים (במקור שון, קלייר ועוד אחד) החל מעונה 1.
בעונה קודמת התחיל קשר רומנטי בינו ובין קלייר (מאוד בעייתי כי הוא בערך בוס שלה) ולפני שזה ממש הפך למשהו (אבל אחרי שכבר כמעט כולם ידעו) הוא מת. גם בסוף העונה הקודמת.
מה שלי הציק בעניין זה שבתור רוח רפאים הוא נתן לשיער שלו להתארך. (כלומר לשחקן היה שיער ארוך יותר בקטע שהיא רואה אותו כאן מאשר בעונה שעברה)
כן, זה הרגיש כמעט תיעודי. אהבתי את זה שכתוב איזה שבוע של המשבר זה ומתקדמים יחסית מהר משבוע לשבוע.
האירועים בבית של הרופא המבוגר גם אותי לא עניינו (הוא התחתן עם האישה ההיא שאיתו בעונה שעברה).

LeAnnDylan

Well-known member
אבל כתבתי במפורש עונה 22 :-P:.
כן אבל הגבתי מהטלפון וכשלחצתי על הוספת תגובה נפתח לי החלון שצריך לכתוב בו את הכותרת של הספוילר וזה הסתיר לי את כל המסך ולא זכרתי איזה עונה רשמת ולא היה לי כוח לצאת מזה ולהיכנס שוב. זכרתי שזה 20 ומשהו אבל לא זכרתי בדיוק:-P: ואחרי שכבר שלחתי, למי יש כוחות לערוך הודעה בטלפון|חבול|

אני פירשתי את זה כדרך להראות עד כמה נמוך האמון של הציבור האמריקאי במשטרה, למרות שהבחור ההוא היה בברור סוציופת/פסיכופת או משהו בסגנון. זה היה המילה שלהם מול שלו וכול מה שהיה להם זה DNA ועד שהקורבן לא יתעורר ויספר מה קרה שם אין להם יותר מידי מה לעשות, יש להם רק תיאוריה.
האמון של הציבור האמריקאי במשטרה אכן ספג מהלומה קשה, אבל הוא לא קרוב למה שהראו שם. כמובן שיש לא מעט אנשים שכן מרגישים ככה, אבל הסיכוי שהם יצליחו למצוא חבורת משובעים שכולם מרגישים ככה, נראה לי לא הגיוני. ומה שאני אוהבת בסדרה הזו זה שהיא דווקא כן מנסה להרגיש כמה שיותר קרובה למציאות.
ונכון שעל הנייר יש להם רק תיאוריה. אבל מה שהבחור אמר היה פשוט לא הגיוני. כי הוא בעצם טען שבכל החקירה הוא אמר שהוא לא עשה לנאנס שום דבר, ולמעשה הכחיש כל מוערבות. ואז הוא בא להעיד ואומר סוג של "סליחה ששיקרתי, כן שכבתי איתו אבל לא הייתי אלים, וכל מה שהמשטרה הוציאה ממני היה בכפייה אז אל תתייחסו" אבל למעשה, המשטרה לא הוציאה ממנו כלום, הוא בא להעיד בעצמו במשפט והודה ששיקר כשאמר למשטרה שלא הכיר את הבחור. אז מה בעצם הם כפו עליו? להעיד שלא הכיר אותו? זה נשמע לכל המושבעים הגיוני? לכעוס על המשטרה זה דבר אחר, אבל הם צריכים להיות חבורה של אידיוטים כדי לבלוע את זה. הייתי מבינה ומקבלת אם אלו היו חבורה של מושבעים ב.. אממ, לא יודעת, נגיד אלבאמה. אבל בניו יורק? הם צריכים להיות קצת יותר נאורים.
מה שלא הבנתי דווקא זה מה הקשר לזה שהיא ואמרו עיקבו אותו לפני כמה שנים, זה היה בהקשר אחר לגמרי. הם חיפשו אנס(סדרתי!) שבמקרה הצבע עור שלו היה שחור לא היה שם שום דבר גזעני, זה היה חלק מהתיאור שלו.
זה סתם היה סטראצ'
זה היה יותר להראות שגם לבנסון AKA אימא תרזה בכבודה ובעצמה יש דעות קדומות בלי שהיא תהיה מודעת לזה, ושאם היא כזאת אז אולי גם אנחנו באיזה שהוא מקום. אבל כן, בגדול אני חושבת שהם היו לפי הספר בפרק הזה, הם היו חייבים לשלול את המעורבות של מה שמו.
זה גם היה סטראצ'. גם הטיעון הזה שלה "יש לי באייס לקורבן" ברור שיהיה לך. את פאקינג SVU, כל הפואנטה שלך זה להאמין לקורבן.
אז מה הם רוצים להגיד לנו בזה, ששוטרים כמו המציקה החדשה הזאת שהוסיפו (קאט? איך קוראים לה?) שהיא חסרת רגישות ובחצי מהמזן מנסה להאשים את הקורבן או לחשוב שהוא אשם זה הדבר היותר הגיוני לעשות כדי לא להיות מואשמים באפליה? בולשיט! היא השוטרת הכי גרועה בכל היסטורית SVU. כזאת חסרת רגישות מקומה בהומסייד, לא SVU.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
למקרה שזה עדיין לא ברור, כאן לא מגיבים לגבי חומריו האפלים,
יש לזה שרשור נפרד

למעלה