שרשור דיוני סדרות #17

Lhuna3

Well-known member
אוקי, אני יודע שזה משהו שאולי לא הייתי אומר אם עדיין הייתי צופה בסדרה, כי בסדרות אחרות זה נראה לי הגיוני כשנושא ממשיך להיות חשוב במשך הרבה עונות,
אבל איך לכל הרוחות אפשר עדיין לחפור על הבעיות של רנדל עם זה שהוא אומץ על ידי משפחה לבנה אוהבת (כלומר חוץ מהאח החרא)
מה זה לחפור? זה לא סדרה פרוצדורלית שיש בעיה ואז פותרים אותה בפרק וזה נגמר.
זה נושא מרכזי בזהות שלו לאורך כל חייו וזה הקונפליקט העיקרי שלו, ולכן זה יהיה לאורך כל הסדרה שעוסקת בכל חייו.
זה לא "יפתר" אף פעם.
זה לא שאין לו בעיות נוספות בחיים, אבל זה היה לחלוטין מוזר אם זה לא היה אירוע שמטלטל אותו.

כשיו שאני חושב על זה... יש את השלישיה בכמה שלבים של החיים - בינהם ילדים ובני נוער. אבל עם מספיק זמן השחקנים שמשחקים אותם כילדים הופכים בטח לבני נוער. זה ייצור משהו מוזר כזה שבו בעונה 1 מישהו אחד שיחק את קווין בן ה16 ואז בעונה הזאת מי ששיחק אותו בעבר בן 10 הוא כבר בן 15. לא?
מניחה שיחליפו את השחקנים של הילדים.
מה שקצת מצחיק זה שמנדי מור בתור רבקה הזקנה, נראיית לי בעונה הזאת יותר צעירה משהיא נראתה לי בעונה הקודמת.

אבל עכשיו אני מסוקרן לדעת מה אמרו על האש.
לא באמת אמרו משהו משמעותי, אבל הנה:

PXL_20201112_203626811.jpg
PXL_20201112_203700138.jpg
PXL_20201112_203726236.jpg

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מה זה לחפור? זה לא סדרה פרוצדורלית שיש בעיה ואז פותרים אותה בפרק וזה נגמר.
זה נושא מרכזי בזהות שלו לאורך כל חייו וזה הקונפליקט העיקרי שלו, ולכן זה יהיה לאורך כל הסדרה שעוסקת בכל חייו.
זה לא "יפתר" אף פעם.
זה לא שאין לו בעיות נוספות בחיים, אבל זה היה לחלוטין מוזר אם זה לא היה אירוע שמטלטל אותו.

מניחה שיחליפו את השחקנים של הילדים.
מה שקצת מצחיק זה שמנדי מור בתור רבקה הזקנה, נראיית לי בעונה הזאת יותר צעירה משהיא נראתה לי בעונה הקודמת.

לא באמת אמרו משהו משמעותי, אבל הנה:

צפה בקובץ המצורף 6874
צפה בקובץ המצורף 6875
צפה בקובץ המצורף 6876
מי עשה את הכתוביות האלו וכתב באפי ציידת הערפדים
היא קוטלת!

dilia snake

Well-known member
ראיתי את הפרק, מה שאומר שMED תחכה למחר או אפילו ליום שבת.

הפרק הזה היה דיי קלישאתי ואין לי הרבה מה לומר עליו, הפדרציה לא סמכו על דיסקברי ואז הם יצאו למשימה שרק הם יכולים לבצע ועכשיו כולם חיים באושר ועושר ובלה בלה בלה🙄.

החיים של מייקל כ"כ קשים וטראומטיים שהיא יכולה להתחבר ולעזור לכולם שזה כבר מגוחך|פנים| האם יש אדם אחד בכול היקום שמייקל לא יכולה לחלוק איתו טראומה?

ביי ביי איך שלא קוראים לך. הפרידה ממנה לא הזיזה לי את הקצה של הציפורן.

אז לדאטמר יש בסה"כ PTSD? |ישן|

פול ורנו (y)(y)(y)(y)(y) וטילי נסבלת עם שניהם.

ומה הם עשו לג'רג'יו? ומעכשיו כול פעם הפדרציה תשלח אותם למשימה שרק יכולים לבצע? והיא תהפוך להיות דרמה פרוצדורלית עם עלילת מסגרת מתמשכת?

LeAnnDyIan

Well-known member
אני גם לא ואז יום אחד כן. גיבורי על זה לא כזה רחוק מה100, בקטע שזה באזור של אקשן וקצת פנטזיה וקצת טכנולוגיה מוגזמת וחברות וגיבורים יפים.
Happiest Season - אני גם שמתי עין על זה כי הטריילר קפץ לי עם שחקנים שאני אוהבת (גם דיוויד משיטס קריק, גם אליסון ברי וגם אוברי פלזה!)
זה מאוד רחוק בשבילי.
אני ממש לא נהנית מהסצינה הזו. מרגיש לי ילדותי מידי.
גם כשראיתי את וונדר וומן, כי גל, הרגשתי מגוחך לחלוטין.
במאה אהבתי את העובדה שזה פוסט אפוקליפטי, לא את שאר הדברים. וזו לא סדרה שהייתי רוצה לצפות בתכנים ״דומים״ לה. כלומר, לא הייתי צופה בעוד תכנים של ה-CW כי הם כביכול דומים בתוכן. זה לא בהכרח תוכן שאני אוהבת. המאה היא היוצאת מהכלל.

וכן, יש קאסט ממש שווה ל-Happiest Season! אני הגעתי לזה דרך הפסקול שאני ממש אוהבת, כי זמרת שאני אוהבת שרה את אחד השירים שם, אבל כל הפסקול ממש מצוין, ואז ראיתי את הטריילר וזה נראה כמו משהו שאני אחבב ממש.

dilia snake

Well-known member
אפשר לסמוך עליהם שיסמנו V ב"כול התשובות נכונות". ההתחלה לקוחה ממקרה אמיתי שהיה בניו יורק לפני כמה חודשים ואז כול מה שקשור לBLM והקורונה שברקע.

אני חושבת שכאן המקרה היה מאוזן וכמעט 180 מעלות מהפרק של שיקגו PD ,לפחות המסר פה הוא אחד משמעי אם השוטרים יעשו את העבודה שלהם כמו שצריך אז אנשים ייתנו אמון במשטרה ואז העבריינים יכנסו לכלא.

היו רגעים שהפרק הרגיש לי קצת חינוכי מידי, יותר מידי מונולוגים והטפות מוסר ולא צריך לחפור יותר מידי אנחנו לא טיפשים...

זהו, אין לי יותר מידי מה לחפור כאן, חוץ מזה שלא כיף כ"כ לראות כרגע סדרות טלוויזיה.:-/

LeR@nch

Well-known member
אמאל׳ה, הדבר האחרון שהעליתי בדעתי שיקרה בסדרה הזו (בפרק שהוא לא סיום הסדרה) זה חזרה של פטריק דמפסי לתפקיד דרק שפרד. וואו, הצליחו להפתיע בטירוף!

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני חייב לציין שאני מאוד נהנה מהדרך שבה סופרסטור שילבו את עניין הקורונה באופן קבוע בסדרה.
כבר בכלל לא מדברים על זה, פשוט במקום חדר ההפסקה שלהם הם באולם גדול במחסן שבו השולחנות רחוקים זה מזה והם טנכית כל הזמן עם מסכות.
ואני אומר טכנית בגלל שכל פעם שדמות ראשית מדברת היא מורידה את המסכה או מזיזה אותה לסנטר - כלומר בדיוק מה שהרבה מאוד אנשים עושים באופן רגיל בכל במציאות (לא במקום עבודה שלי, אבל ממה שאני רואה במקומות אחרים).
זה פשוט מרגיש מציאותי.

didalf

Well-known member
אני חייב לציין שאני מאוד נהנה מהדרך שבה סופרסטור שילבו את עניין הקורונה באופן קבוע בסדרה.
כבר בכלל לא מדברים על זה, פשוט במקום חדר ההפסקה שלהם הם באולם גדול במחסן שבו השולחנות רחוקים זה מזה והם טנכית כל הזמן עם מסכות.
ואני אומר טכנית בגלל שכל פעם שדמות ראשית מדברת היא מורידה את המסכה או מזיזה אותה לסנטר - כלומר בדיוק מה שהרבה מאוד אנשים עושים באופן רגיל בכל במציאות (לא במקום עבודה שלי, אבל ממה שאני רואה במקומות אחרים).
זה פשוט מרגיש מציאותי.
אוף זה נשמע מעצבן

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אוף זה נשמע מעצבן
אני לא מבין למה זה נשמע לך מעצבן.
אותי זה מעצבן לראות אנשים בסדרות נוגעים זה בזה כאילו זה עדיין דבר שבני אדם יכולים לעשות (לא בשלדון הצעיר, כי זה בעבר אז מותר להם)
לי נראה הזוי שהרבה קומדיות התרחשו בניו-יורק ב2001 ולא הייתה התייחסות לאירוע הענק שהתרחש בניו-יורק ושינה חיים של אנשים.
אבל עם זה אני לפחות מבין שלא הייתה דרך להתייחס לזה בלי להיות עצוב. עם הקורונה זה אפשרי.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ראיתי את הפרק, מה שאומר שMED תחכה למחר או אפילו ליום שבת.

הפרק הזה היה דיי קלישאתי ואין לי הרבה מה לומר עליו, הפדרציה לא סמכו על דיסקברי ואז הם יצאו למשימה שרק הם יכולים לבצע ועכשיו כולם חיים באושר ועושר ובלה בלה בלה🙄.

החיים של מייקל כ"כ קשים וטראומטיים שהיא יכולה להתחבר ולעזור לכולם שזה כבר מגוחך|פנים| האם יש אדם אחד בכול היקום שמייקל לא יכולה לחלוק איתו טראומה?

ביי ביי איך שלא קוראים לך. הפרידה ממנה לא הזיזה לי את הקצה של הציפורן.

אז לדאטמר יש בסה"כ PTSD? |ישן|

פול ורנו (y)(y)(y)(y)(y) וטילי נסבלת עם שניהם.

ומה הם עשו לג'רג'יו? ומעכשיו כול פעם הפדרציה תשלח אותם למשימה שרק יכולים לבצע? והיא תהפוך להיות דרמה פרוצדורלית עם עלילת מסגרת מתמשכת?

ראיתי כבר בצהרים, אבל איכשהו הייתי כל הזמן עסוק מאז.

כן, לא היה פרק מיוחד במיוחד, כל מיני דברים די צפויים. אם כי גם דברים מסויימים שפחות צפויים.
למשל אני פשוט חשבתי שיקח להם יותר זמן באמת למצוא את המפקדה הראשית של הפדרציה. אני הופתעתי לשמחה שזה לא נמרח יותר מזה.
כשהם הגיעו לשם וכולם התלהבו בטירוף זה היה נחמד, אבל גם ברור לחלוטין שתהיה גם אכזבה גדולה. זה היה בכזה רמה שאני כצעט ציפיתי שפתאום יירו עליהם.
ואז כמובן באה האכזבה בכך שהם גילו שלא סומכים עליהם בשיט ולא מאמינים לסיפור שלהם וטכנית עצם זה שהם נעו בזמן זה נגד החוק (שזה קצת הזוי, אבל בסדר).
מה שכן, בשלב שבו אמרו שהולכים לפרק את הצוות אני חשבתי שמייקל וסארו יחליטו למרוד נגד הפדרציה ולברוח מהם ואז בהמשך העונה הם גם יצטרכו להתחמק מהפדרציה. ותכלס זה קצת מה שמייקל רצתה לעשות. אז שמחתי שבסוף הם הלכו עם הפדרציה והצליחו לזכות באמון שלהם על ידי כך שהם עשו עבודה טובה.
וכן היה ברור כשהם יצאו למשימה הזאת שהם יצליכו לעשות עבודה טובה ובכך יוכיחו את כמה שהם טובים, אבל בכל זאת.
מה שכן, זה נראה לי מגוחך אם לא יעדכנו את הטכנולוגיה של הספינה. הרי הם מ900 שנה בעבר. בטוח הכל השתפר - נשקים, מגינים, מדעי רפואה ועוד.
עכשיו הדיסקברי היא במצב ייחודי של להיות הספינה הכי מהירה של הפדרציה בזמן שבו רוב הספינות לחלוטין מוגבלות. אני חושב שזה ברור שהם צריכים לעדכן את כל דברי הטכנולוגיה חוץ ממנוע הפטריות הייחודי. ואם מעדכנים את הטכנולוגיה גם צריך להביא צוות נוסף שמיומן בשימוש בטכנולוגיה החדשה יותר הזאת. האמת שציפיתי שבסוף הפרק הם יאמרו שהקצינה ההיא (ווילה) תצטרף לדיסקברי זמנית גם כדי לעזור להם וגם כדי להשגיח עליהם.

אני דווקא אוהב את הרעיון שהם יהיו סוג של שליחים מיוחדים של הפדרציה, אלו שעושים את המשימות ששום ספינה אחרת לא יכולה לעשות. לא נראה לי שזה יהפוך את זה ליותר מידי פרוצדורלי כי בטוח עדיין לעלילה העונתית יהיה משקל גדול. כלומר איכשהו כל עלילה תהיה קשורה לעלילה הגדולה יותר.

ובעניין עלילה עונתית - אז הבהירו לנו חזק מאוד שיש איזושהי משמעות גדולה למוזיקה הזאת שאדירה ניגנה ואז שמעו שוב בספינה ההיא.
אבל כמובן העלילה תהיה יותר על הBurn.
ואולי קצת ניסיון לגלות מה קרה לאמא של מייקל.
וגם משהו עם הסינדיקט הקרימינלי שציינו את שמו כמה פעמים.

זה ששוב מסתמכים על מייקל לעשות את השכנוע של משהו זה בעצם יותר מידי חוזר על עצמו. כלומר הרופא הסביר למה נאן לא יכולה לעשות את זה, אבל גם הוא יכל לעשות את זה.

וכן, ממש לא לא מפריע לי להפרד מנאן (זאת שאת לא זכרת איך קוראים לה). היא הגיעה עם פייק בעונה 2 וממש לא הרגישה משמעותית בשום שלב.
אבל אולי טוב באמת שמורידים אותה כי צריך להוריד דמויות שכביכול יש להם תפקיד בשביל לתת יותר מקום לאנשים שאנחנו בעצם רוצים שיתנו להם יותר תפקיד.

אני עדיין מקווה שלדטמר יש יותר מPTSD. או שאיכשהו זה כן יהיה מעניין.
אני אוהב את איך שהחברה שלה (Owo) מעודדת אותה.

אהבתי את הראיונות שעשו עם חברי הדיסקברי. במיוחד עם הרופא שמספר שהוא נרצח, אבל הוא עכשיו ביחסים טובים עם הרוצח שלו.
וגם עם ג'ט שדרשה לקבל משהו לאכול.
וכמובן עם פיליפה. זה לא נאמר אבל נראה לי הגיוני שמי שדיבר איתה הוא מייצג את מה שיש עכשיו ממדור 31.
זה מעניין שהוא מודע מאוד ליקום שלה.
בכל מקרה כנראה עשו לה משהו שקשור לזה שהיא הייתה כזאת קפואה לרגע בסוף. אבל האם עשו לה משהו בניגוד לרצונה? האם הפכו אותה לסוכנת כפולה? מה?

וכן, הקטע שבו סטאמטס, רנו וטילי עובדים יחד היה חמוד מאוד.

didalf

Well-known member
אותי זה מעצבן לראות אנשים בסדרות נוגעים זה בזה כאילו זה עדיין דבר שבני אדם יכולים לעשות (לא בשלדון הצעיר, כי זה בעבר אז מותר להם)
לי נראה הזוי שהרבה קומדיות התרחשו בניו-יורק ב2001 ולא הייתה התייחסות לאירוע הענק שהתרחש בניו-יורק ושינה חיים של אנשים.
אבל עם זה אני לפחות מבין שלא הייתה דרך להתייחס לזה בלי להיות עצוב. עם הקורונה זה אפשרי.
אני לא יודעת להסביר למה אבל זה נשמע לי סופר מעצבן.
וכן לראות אנשים מתנהגים כרגיל אולי נראה מוזר עכשיו ולפעמים אני חושבת תתביישו לכם מה זה ההתקהלות הזאת אבל זה מחשבה שמצחיקה אותי, לא באמת מפריעה לי. אני מעדיפה לראות עולם אלטרנטיבי בלי המגפה המעצבנת הזאת.
סדרות אמריקאיות, גם כאלה שמתרחשות בהווה, אף פעם לא באמת הרגישו חלק מהעולם שלי, ואני לא רוצה שהן יתחילו להיות.

Lhuna3

Well-known member
אותי זה לא מעצבן, אני מסכימה איתך שבסדרות שמתרחשות ב-2020 במציאות אני מצפה שזה יהיה קיים, אבל נגיד בחיים עצמם (כלומר בסדרה "החיים עצמם") זה קצת מפריע לי, מסיבה שעוד לא הצלתי לגמרי להבין.
אבל אני כן חושבת שבקומדיות זה יכול להשתלב בצורה שאיננה מציקה וגם יש בזה פוטנציאל לתרום אפילו.
את המבחן החשוב של זה נראה בחודש הבא אני מניחה עם חזרתה של שיימלס.
אני מאוד מקווה שזה יהיה טוב שם.

didalf

Well-known member
אותי זה לא מעצבן, אני מסכימה איתך שבסדרות שמתרחשות ב-2020 במציאות אני מצפה שזה יהיה קיים, אבל נגיד בחיים עצמם (כלומר בסדרה "החיים עצמם") זה קצת מפריע לי, מסיבה שעוד לא הצלתי לגמרי להבין.
אבל אני כן חושבת שבקומדיות זה יכול להשתלב בצורה שאיננה מציקה וגם יש בזה פוטנציאל לתרום אפילו.
אני גם|הלוואי| ראיתי ראיון עם היוצר שהם בהחלט יתייחסו לזה, אבל אני ממש מקווה שבצורה השיימלסית שלהם זה לא יהיה מעצבן, או לא יותר מידי מעצבן. ואני מאמינה שיש סיכוי טוב.
וגם בכללי מרגיש לי שדווקא הנסיון להיות אמינים ורלוונטים עם התייחסות למצב הופך את הכל לפחות אמין. לא יודעת להסביר למה, אבל ככה זה נראה לי.

Lhuna3

Well-known member
עדכונים קלים:
- התחלתי בנטפליקס את the hookup plan - אם מישהו במצב רוח לעוד סדרה רומנטית קלילה וחמודה כזאת, אז זה כזה. ראיתי 2 פרקים. זה בצרפתית.
- התחלתי גם את Someone has to die בנטפליקס ואני עוד לא יודעת אם אמשיך, כי זה משהו תקופתי וספרדי וטיפה כבד לי כרגע, אבל מצד שני זה משפחתי וזה על (ספוילר אבל למשהו שכתוב בתיאור הסדרה) סיפור אהבה בין שני גברים, אז זה גם מעניין (וגם לידיעתך ניק כי אני יודעת שיש לך העדפה לכאלה, למרות שכאמור זה בספרדית וכבד, אז לא יודעת אם יבוא לך, אבל לשיקולך).

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני שמח שאת מסכימה
אני גם|הלוואי| ראיתי ראיון עם היוצר שהם בהחלט יתייחסו לזה, אבל אני ממש מקווה שבצורה השיימלסית שלהם זה לא יהיה מעצבן, או לא יותר מידי מעצבן. ואני מאמינה שיש סיכוי טוב.
וגם בכללי מרגיש לי שדווקא הנסיון להיות אמינים ורלוונטים עם התייחסות למצב הופך את הכל לפחות אמין. לא יודעת להסביר למה, אבל ככה זה נראה לי.
האמת שבכלל לא ידעתי אם יתייחסו לקורונה.
אומנם ראיתי הרבה צילומים של הצוות עם מסכות מהסט, אבל בסט חייבים להיות עם מסכה, זה לא אומר שזה גם יוצג על המסך. (למשל ברור שגם על הסט של שלדון הצעיר הם עם מסכות, אבל שם כמובן שזה לא חלק מהסדרה)
בכל מקרה קשה לי לדמיין את הגאלגרים מקפידים על ההנחיות.
מעניין אם יהיה לליאם לימודים מהבית.
ויכול להיות מצחיק אם אחרי 11 עונות מה שישים את פרנק באדמה יהיה הקורונה.
אבל תכלס אומנם אני לחלוטין מדמיין אותו נדבק, הוא בטח יהיה לא סימפטומטי, אבל כן סופרספרדר.

בעניין ביטוי הקורונה בסדרות:
אני אומנם לא ממש צופה בThe Conners (סדרת ההמשך לרוזאן) אבל ראיתי מהטריילרים שמתייחסים לזה שם ואז גם ראיתי את הפרק השני לעונה.
אבל זאת באמת לחלוטין סדרה שהיה ברור שתתייחס לזה. היא התייחסה הרבה לבחירה בטראמפ (רוזאן הצביעה לו), ולנושאים רבים שבסדר היום כמו מהגרים ומשבר האופיודים.
אז בפרק שראיתי לא רק שהתייחסו לזה שנשמרים ושאי אפשר לצאת להאלווין כרגיל, אלא גם דובר על אנשים שמסרבים ללבוש מסכה.
ויצא שהם עוד יותר מחוברים לזה כי בעונה שעברה נשות המשפחה פתחו מסעדה, אז בעונה הזאת כולן נאלצו לקחת עבודות אחרות.

בסדרה כזאת אני יכול להבין שזה יהיה יותר מידי כמו שעדי אמרה כי זה מדכא (אבל זאת קומדיה די מדכאת באופן רגיל).
בסופרסטור זה לחלוטין רק ברקע.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
- התחלתי גם את Someone has to die בנטפליקס ואני עוד לא יודעת אם אמשיך, כי זה משהו תקופתי וספרדי וטיפה כבד לי כרגע, אבל מצד שני זה משפחתי וזה על (ספוילר אבל למשהו שכתוב בתיאור הסדרה) סיפור אהבה בין שני גברים, אז זה גם מעניין (וגם לידיעתך ניק כי אני יודעת שיש לך העדפה לכאלה, למרות שכאמור זה בספרדית וכבד, אז לא יודעת אם יבוא לך, אבל לשיקולך).
כן שמעתי על זה ותהיתי האם לנסות. בנתיים לא ניסיתי.
אם את ממשיכה אז תספרי איך זה (לטוב או לרע)

didalf

Well-known member
אומנם ראיתי הרבה צילומים של הצוות עם מסכות מהסט, אבל בסט חייבים להיות עם מסכה, זה לא אומר שזה גם יוצג על המסך.
אני גם ראיתי מלא תמונות עם מסכות אבל חשבתי שזה לא בהכרח אומר משהו, אבל הראיון אישר את זה.

בכל מקרה קשה לי לדמיין את הגאלגרים מקפידים על ההנחיות.
לגמרי:-D
ויכול להיות מצחיק אם אחרי 11 עונות מה שישים את פרנק באדמה יהיה הקורונה.
פחחח פרנק ישים את הקורונה באדמה לפני שהיא תחסל אותו. אני מחכה להרצאה פרנקית שלו על למה הכל בולשיט:-D

זה הנושא הראשי או קו עלילה משני?
וספרדית של ספרד?

למעלה