שרשור שעות/איכות שינה

debby12

New member
מנהל
שרשור שעות/איכות שינה

כמה שעות אתן ישנות בלילה? איך אתן משפרות את איכות השינה שלכן?

אני מגיעה ל-7 שעות מקסימום ואז מרגישה שעקץ אותי זבוב צה-צה יום אחר כך. איכשהו בין הלרפרש בטלפון, לקרוא, והשעון המעורר האכזרי של 6 וחצי בבוקר לא נותן יותר מזה.

ובאמצע יש חתולים שמבקרים לפעמים, וגם ילדה עם חלום רע מדי פעם.

מרגישה שחלום חיי הוא לישון 12 שעות. אולי אפנה לזהו זה שיגשים לי את החלום...

נע בין שעה במצטבר לארבע-חמש שעות עם הפסקות באמצע

הקטנה מתעוררת בד"כ פעם אחת באמצע הלילה לאוכל, לפעמים מתעוררת עוד ולפעמים מתעוררת ומרדימה את עצמה אבל גם מעירה אותי.
הבעיה שלי היא שממש קשה לי להירדם אחרי שמתעוררת והשינה שלי מאוד קלה כך שאני שומעת אותה לפני בעלי (אם הוא בכלל שומע).
&nbsp
היו כמה לילות שהיא התעוררה רק פעם אחת אז היה יותר קל אבל לילה שעבר התעוררה כל הזמן וישנתי אולי שעה במצטבר. מקווה שהלילה תישן טוב כי מחר מסיבת יום ההולדת שלה
.

debby12

New member
מנהל
וגם

הזכרת לי למה הביטוי "ישנתי כמו תינוק" הוא ביטוי אווילי של מישהו שכנראה מעולם לא גידל תינוק (אלא אם כן הכוונה היא: התעוררתי כל שעה במצוקה כדי לבכות במצוקה).

איך היתה מסיבת היום הולדת בחוץ? לא היה אצלכם קר מדי?

debby12

New member
מנהל
ביטוי הרבה יותר מדויק: לישון כמו בן/בת עשרה

מביטה בהשתאות בבכורתי, שעד גיל 4 לדעתי לא ישנה אף פעם יותר משעה רצוף. משהגיעה לגיל 13 היא השתפרה בתחום עד מאוד

עדיקים

Active member
הביטוי הזה בהחלט תלוש מהמציאות

היה לי מישהו שנהג לומר את המשפט הזה וכל הזמן הייתי מתקנת אותו ושואלת:"מה, ישנת גרוע הלילה? תינוק לא יודע לישון טוב אם אתה רוצה לומר שישנת מעולה פשוט תגיד אבל כמו תינוק זה בטוח לא נכון"

מי שטבע את הביטוי הזה כנראה לא היה עדיין הורה

האמת שהיה מעולה, היה מזג אוויר ממש נעים ומצויין ולמעט זה שהרוח העיפה לנו את כל החד פעמי ואיבדנו לעד כמה בלונים וקשיות שויתרתי עליהן- היה ממש נעים להיות בחוץ.
&nbsp
הקטנה הייתה בהיי מטורף מכל החגיגה

עדיקים

Active member
אני גרועה בשינה

מאז נולדו ילדיי השינה שלי קלה מאוד יחד עם זאת קשה לי מאוד להרדם. הילדים יודעים שעדיף להעיר את אבא כשמתעוררים. כשהיו תינוקות כמעט ורק אני קמתי אליהם גם בגלל ההנקה וגם כי התעוררתי מכל הסתובבות שלהם במיטה.
עכשיו עם גלי החום מתעוררת הרבה פעמים בלילה ואז בכלל קשה לי לחזור לישון וזה ממש סיוט.
אני מתעוררת מוקדם ולכן משתדלת להכנס למיטה מוקדם, לא תמיד מסתדר וגם לוקח לי זמן להרדם.
7 שעות בלילה זה רק חלום עבורי כי זה כמעט ולא קורה אף פעם.
אם ישנה ממש גרוע (פחות מ-5 שעות) לפעמים תופסת תנומה של 15-20 דקות בצהריים. זה מסדר אותי מעולה ומספיק לי.
בסופ"ש או לפחות בשישי משתדלת לישון צהריים ואז גם ערה כמובן עד מאוחר.
לא יודעת לישון עד מאוחר בבוקר ולכן לא משנה מתי נרדמת מתעוררת מוקדם בבוקר.
גם אני אשמח לעצות איך לשפר את שעות השינה
.

debby12

New member
מנהל

נשמע שגם את לא ישנה במיוחד. ניסית פעם מלאטונין?

בעבר החתול נשמה שלנו היה נותן לי השראה בשינה - מתוך זה שהיה בן לוייה נאמן והיה ישן כמו אבן לידי יחד עם הפרווה הנעימה שלו. לצערי הוא נפטר לפני חצי שנה (אוף, הזמן טס) וממשיכי דרכו אינם כה משרי שינה כמו שהוא היה. זו סיבה אחת מיני רבות בשלה אני מתגעגעת אליו

עדיקים

Active member
לא ניסיתי

לא אוהבת לקחת תרופות כאלה, כנראה שלא תהיה ברירה ואצטרך ללכת לרופא ולהתייעץ.
בעבר היה לי רופא משפחה מקסים שאהבתי ללכת אליו, הוא עזב לפני כמה שנים. בחיפושיי אחרי רופא מחליף מצאתי מישהו שהרבה פחות מקצועי ממנו לצערי. רופא כמוהו טרם פגשתי וכנראה גם לא אפגוש
.

debby12

New member
מנהל
בחו"ל מלאטונין הוא תוסף מזון - לא תרופת מירשם

הוא נמכר באזור של הויטמינים. משתמשים בו הרבה כדי להתגבר על ג'ט לג. ר' למשל

https://www.webmd.com/sleep-disorders/what-is-melatonin

אף פעם לא ניסיתי אז לא יכולה להעיד [בטיסות עבודה לאסיה עם הפרשי שעות גדולים אני נעזרת בתרופת מירשם]

למעלה