שרשור תרבות/ספרים/המלצות

שיכנעת אותי../images/Emo13.gif

מאד מאד אוהבת ספרי מכשפות. "טרמפ על מטאטא" הוא ספר מקסים, וגם סדרת "5 מכשפות", ופעם היה לי גם את "ספר המכשפות הגדול" (לא מתחייבת לגבי השם), שזו מעין אנציקלופדיה להכרת מכשפות. אז איזידורה זו הקניה הבאה שלי!!

../images/Emo140.gif בכיף ../images/Emo25.gif

לא שמעתי על סדרת "5 מכשפות" - אבל בדיוק בדרך לביקור מרענן בצומת הספרים (אני מנסה להגמל, באמת שמנסה, אבל לא הולך לי
) ואם את בקטע של מכשפות (ובהחלט רצוי להרגיל אותם מעכשיו לגירל-פאואר
) - ועוד לא היכרת אז ממליצה בחום גם על מילי - למרבה הצער, בינתיים תורגמו לעברית רק 2 סיפורים מהסדרה שלה (אחרי שעברה גיור כמהדרין והפכה מוויני למילי - אבל מי מתחשבן בקטנות?) מתוכם השני (המחשב החדש של מילי) קצת ארוך ומורכב יותר מהראשון - אבל הראשון עלה אצלנו באופן מיידי לראש מצעד הלהיטים - הסיפור על מילי, שגרה בבית שחור, שהכל בו שחור - וגם החתול שלה שחור - ומזה מתחילות הצרות - כי כשמתי החתול ישן, מילי לא יכולה לראות אותו - אז היא מנסה להחליף לו כל צבעים, כדי שתוכל לראות אותו - כמובן שהעניין מסתבך ובסוף היא מבינה שהכי טוב לתת למתי להיות מתי, בצבע המקורי שלו - ולמצוא פתרונות חלופיים - שווה ביותר!

יש יותר כיף מלקנות ספרים?

טוב, יש, אבל לא הרבה דברים!!
אפילו עילאי נכנס לחנות ספרים בהתלהבות ששמורה רק לחנויות צעצועים... נו...מה השלל? קנית גם ספרי מבוגרים? (לא שאנחנו מבוגרות, חלילה, אבל כך זה נקרא
)

הכי מולטי-או ../images/Emo8.gif שאני מגיעה בלי שותפים ../images/Emo3.gif

(ז"א מעל גיל 3) יצאתי בנזק כבד - 3 ספרי תומס (היאח הידד!!!) שהיו חסרים לנו בסדרה - אחד שילגיה ושבעת הגמדים של דיסני (משום מה הדרדס שלי החליט להתנקש ב-2 מהם ומתעקש שזה שלגיה ו-5 הגמדים
אז מקווה להאיר את עיניו בנושא) 2 ספרי אגדות - אחד של אנדסן, ושני של האחים גרים (היה מבצע
) , 1 ספר שנקראה אאל"ט "מה דרקונים אוהבים לאכול?" , ספר של הדבורה מאיה, ועוד 2 ספרים "חינוכיים" של דיסני - אחד על דינוזאורים ואחד על כדור הארץ. יצאתי מסופקת למדי
אם כי בהחלט היו שם עוד כמה ספרים שיכולתי להתחבר אליהם בקלות - ובלי ספרי מבוגרים - כי המבוגרים בביתנו נוחתים במיטה ב-10-11 בלילה ומתבלבלות להם העיניים אחרי שתי שורות
אין על צומת הספרים בברנר - הכי שווים שיש!

jojo04

New member
המלצה לספרים לגילאי שנתיים. יש?

שנינו לא גדלנו בארץ. ואין לנו חברים עם ילדים. האם יש ספרים לגיל 2+ שכדאי שיהיו לנו בבית?

slkw

New member
רשימת הספרים שהבן שלי אוהב ( בן שנתיי)

נכון להיום לבן שלי אין הרבה סבלנות לשמוע ספרים עם הרבה טקסט ומעדיף את הספרים הקצרים יותר הטרקטור בארגז החול - מאיר שלו מיץ פטל תירס חם ארנבת נמה נום לשועל אין גרביים דב שולח מכתבים האריה שאהב תות הזחל הרעב פילים בכל הצבעים חתול גדול חתול קטן אין אריות כאלה כספיון ספרים של דתיה בן דור (חרוזים בלי הרבה תתוכן אבל הוא די אוהב את זה) חרוזיזים חרוזים טעימימים דיגדוגים

n o a p

New member
יש עוד

תירס חם, מעשה בחמישה בלונים, איה פלוטו, פינוקי, ברכבת יושבת ארנבת, (לבתי הבכורה בגיל שנתים כבר הקראנו גם יותר מורכבים והיא דיקלמה את מעשה בחמישה בלונים ותירס חם, ולבני בן השנתים רק עכשיו הוא מוכן לשמוע סיפור קצר מהתחלה ועד הסוף בלי לסגור לי באמצע...בקיצור הכל תלוי בילד). (דרך אגב הטרקטור בארגז החול מאוד ארוך),

lionats

New member
הלהיטים אצלנו לאחרונה

הנה כמה מהאהובים על אביגיל (שנתיים וחמישה חודשים) בזמן האחרון (היא מאוד אוהבת לעיין בספרים ולשמוע סיפורים מאז ומתמיד, בכל תקופה יש להיטים אחרים מהספרייה):
להוריד את הירח- ג'ונתן אמט
דירה להשכיר-לאה גולדברג (היא כבר "מקריאה" לי אותו בע"פ, בשטף...פשוט תענוג)
יופי של עולם- פאול קור
כספיון הדג הקטן- פאול קור
פרח פרח אל תבכה- פאול קור
ארנבת נמה נום- ג'וליה דונלדסון (היה להיט לפני כשנה ופתאום היא מגלה בו עניין מחודש) ספרים שהיו עד לא מזמן להיטים (ובהחלט מומלצים)
לקוף יש בעיה- ג'וליה דונלדסון (היא הייתה משתתפת בקריאת הסיפור, היה להיט תקופה מאוד מאוד ארוכה)
מיץ פטל- חיה שנהב (נורא מצחיק, גילתה בספר עניין בעקבות סרט אנימציה) ויש עוד המון

למעלה