שרת שבו יש מספר דומיינים - שאלה

איליה.

New member
שרת שבו יש מספר דומיינים - שאלה

השאלה היא איך זה עובד? אם אני מתקין תוכנת שרת במחשב שלי, האם אני יכול לעשות ככה שדומיינים שונים יצביעו לתיקיות שונות בשרת? או שיש תוכנות מיוחדות שמאפשרות את זה? איך כל זה עובד בדיוק? זה מאד חשוב לי, ולכן אני אשמח אם מישהו יוכל לענות לי. תודה!
איליה.

philips

New member
לאנראה לי שברורה לך

הטרמינולוגיה..... במידה והתקנת תוכנת שרת כלשהי - NE SERVER או 2000SERVER....אז יש ברשותך מערכת הפעלה תומכת ברשת... דומיין הוא איזהשהוא קונספט _לוגי_ המאחד קבוצת משתמשים שתקבל שירותים ממקום אחד... (הגדרה כוללנית מאוד).... מתוקף היותו גורם לוגי אתה יכול להגדיר בשבילו כל מה שתרצה... תוכנות מיוחדות??? איך זה עובד...?? זה לא שאלה לפורום.. בעיקרון... אתה משתמש-CLIENT מתחבר מול שרת ה DOMAIN , נרשם ומאומת אצלו ובהתאם לכך מקבל גישה למשאבים המחוברים אליו או למקומות אחרים... זה אומנם לא נורא מסובך..אבל דורש הבנה והיכרות...

איליה.

New member
תודה. אבל (מלה נוראית)...

כששאלתי איך זה עובד, לא התכוונתי למה שחשבת - את העקרון של שרת-לקוח אני מכיר ומבין. מה ששאלתי הוא מבחינה מעשית, איך עושים שזה יעבוד. למשל, אם יש לי במחשב שרת ואני עובד עם Windows 2000, אז האם אפשר להגדיר שתיקיה folder1 תתפקד בתור דומיין domain1.co.il, ושספריה folder2 תתפקד בתור domain2.co.il וכן הלאה. אז אם תוכל לענות על זה, אני מאד אודה לך. שאלה נוספת: האם אתה ממליץ לעבוד עם השרת המובנה בתוך Windows 2000/Windows NT או עם תוכנת שרת אחרת? אם אתה שואל לאיזה צורך, אז המטרה היא אחסון אתרים קטנים, ובין השאר הרצת סקריפטים של ASP עם בסיסי נתונים. תודה!
איליה.

antidot

New member
עקרונית נראה לי אפשרי

צריך להגדיר בIIS שני VIRTUAL DIRECTORIES ובדף פתיחה דפולטי לבדוק את הURL ולהפנות בהתאם לURL לVIRTUAL DIRECTORY המתאים. אבל מתוכן ההודעה אני מסיק שאתה לא מכיר כ"כ את הטכנולוגיות, אז עדיף שקודם תעשה שיעורי בית Antid0t

philips

New member
אתה מדבר על רשת מקומית

או על אתרי אינטרנט... בכל מקרה... באתר של מערכת ההפעלה שלך יהיה סוג של הסבר - QUICK START לסוגיו..ולא חסרים באינטרנט חומרים בנושאים האלו...

איליה.

New member
לא, אני מדבר על אינטרנט.

תוכל בבקשה להפנות אותי לאתר טוב בנושא? כי באמת ברשת יש המון חומר בנושא הזה, ודווקא בגלל זה, נורא קשה למצוא את החומר הרלוונטי.

למעלה