ששששששששששששששתיקה.

ששששששששששששששתיקה.

הידעתם שגברים, הרבה יותר מנשים, משתמשים בדפוס השתיקה? הם , כפי הנראה, לומדים כבר בגיל צעיר, לשלוט על רגשותיהם. לא לדבר על נושאים אישיים שמשמעותיים להם עם הסובבים אותם. בעיניהם, הבעת רגשות נחשבת רכרוכית. נשית. ולכן, הם עוטים מסכה כדי לשחק את משחק הקשיחות. יעני אנשים שקולים. ומה עוד? יש שתיקה ניטרלית. שותקים. פשוט שותקים. יש שתיקה אגרסיבית. מלאת עוינות. יש שתיקה חכמה. כי כל מילה מיותרת. יש שתיקה של קבלה. הסכמה. בטח יש עוד..לא זוכרת. זהו. עכשיו אשתוק

וככה, תוך כדי התכנית ברדיו, נשמע השיר

ה"שתיקה" של אביב גפן... "השתיקה שלי, היא הצרחה הכי גדולה שבי. השתיקה שלי, היא הכאב הכי כואב אצלי." שתיקה אביב גפן מילים ולחן: אביב גפן השתיקה שלי זו הצרחה הכי גדולה שבי השתיקה שלי זה הכאב הכי כואב אצלי וכשהשקט יפול כמו חול קולי לאיש לא יגיע אני יכולתי לבכות אבל פחדתי שזה יפריע

Sודית

New member
וואוו....משפט חזק .....

אני חושבת שכל אחד מאיתנו הגיע מתישהו לשתיקה הזאת. השתיקה שלי, היא הצרחה הכי גדולה שבי. אהבתי מאוד......

Sודית

New member
ה ש ת י ק ה

קשה לחיות עם בני אדם, כי כה קשה היא השתיקה. - פרידריך ניטשה

EK55

New member
ואני אומר. החיים והמוות ביד הלשון.

ההקשבה חשובה וטובה יותר מהרצון לפטפט, טוב לדבר אבל לא עם כל אדם. אלא רק עם האדם הקרוב, אחד שבאמת אפשר לסמוך עליו ועל המילה שלו. כי אני רואה מסביבי הרבה אנשים לא אמתיים.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
ניסיתי פעם לשכנע מישהי בזה

אבל היא אמרה לי חד משמעית: ביד כן, בלשון לא !

רחל:

ניב יוֹדַעַת אֲנִי אִמְרֵי נוֹי לְמַכְבִּיר, מְלִיצוֹת בְּלִי סוֹף, הַהוֹלְכוֹת הָלוֹךְ וְטָפוֹף, מַבָּטָן יָהִיר. אַךְ לִבִּי לַנִּיב הַתָּמִים כְּתִינוֹק וְעָנָו כֶּעָפָר. יָדַעְתִּי מִלִּים אֵין מִסְפָּר – עַל כֵּן אֶשְׁתֹּק. הֲתִקְלֹט אָזְנְךָ אַף מִתּוֹךְ שְׁתִיקָה אֶת נִיבִי הַשַּׂח? הֲתִנְצְרֵהוּ כְּרֵעַ, כְּאָח, כְּאֵם בְּחֵיקָהּ? תל-אביב, תרפ"ו

שרונהה

New member
וזה מה שכתבתי פעם על שתיקה

פיסות חיי מלאות שתיקה..... שתיקה כזו רועמת, שאומרת הכל אבל בעצם כלום, שצועקת, זועקת... ואין מילה ואין צליל שיבטא, שיגיד.. אז אני שותקת שתיקה כזו כועסת, שאומרת הכל אבל בעצם כלום, שהורסת, קוצפת... ואין מילה ואין צליל שיבטא, שיגיד... אז אני שותקת שתיקה כזו, רוגעת שאומרת הכל אבל בעצם כלום שלווה ובוטחת, מחברת ומאפשרת.. ואין מילה ואין צליל שיבטא, שיגיד אז אני שותקת שתיקה היא מקום בו נגמרות המילים בו נגמרים הצלילים אבל כולם במחשבתי עוברים כולם בליבי מורגשים ואין מילה אחת ואין צליל אחד שיבטא, שיגיד הכל.... אז אני בוחרת לאהוב... כי כשאני בוחרת לשתוק אצלי זה הסימן שהחלטתי למרות הכל לאהוב

Sודית

New member
ש ר ו נ ה......וואוו....אף פעם לא קראתי ממך

כזאת שתיקה נהדרת..... אהבתי את כל השתיקות שלך....תשתקי נשמה ותאהבי...... וזה מזכיר לי משו שפעם כתבתי.....אחפש ואביא..... אני מתה על שקט, אוהבת אותו .....הוא נותן לנו כוח לאהוב.... הכי שווה לאהוב בשקט.....בדמממה....רק לפעימות הלב מותר להרעיש.

Sודית

New member
לאהוב בשקט

אהבנו בשקט.....כמעט בלי מילים מ ר כ ז י ה - בצבא....צילצול.... היא עונה......ערב טוב קול מדהים עונה - ערב יותר טוב בקול רועד שאלה היא לרצונו הוא רוצה לשוחח, משעמם לו שאלה, תשובה, מילה גוררת מילה ו...שקט......והיא האזינה בשקט לכל שאמר ובמיוחד ל......שקט הוא התקשר אליה מידי ערב הוא סיפר ושאל מידי פעם והכי הרבה הוא שתק... והיא התאהבה בשקט שלו.. אחרי הרבה שיחות אחרי הרבה שתיקות הם החליטו להפגש לילה, כוכבים מעל ישובים הם על שפת הים מביטים זה בזה ושותקים היא חשבה שרק בין הקווים אבל גם בחזית הוא שתק היא פחדה לפגוש אותו פחדה, שמא לא ידע לשתוק אך בחוכמה רבה הוא שתק מול עיניה החודרות מול מבוכתה השואלת הוא אמר לה הכל...בשקט בשקט כבש הוא את ליבה את שיערה ליטף הוא בשקט ובין לבין הקשיבה היא ל..שקט זה היה כה יפה לאהוב ב.....שקט עכשיו סודית שותקת

למעלה